Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaptunk egy nagyon jó vérvonal...

Kaptunk egy nagyon jó vérvonalból származó Németjuhászt, most 3 hónapos gondolom kérdésem hülyeség, de még most is okos és tanítható kutyát tudok belőle kihozni? Ugyanis kicsit szeles?

Figyelt kérdés
Tehát a kérdésem az lenne hogy mikortól érdemes tanítani kezdeni a kutyát?és szeretnék tippeket módszereket a tanításra!köszönöm!
2013. aug. 28. 20:36
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Mégis...milyen legyen egy 3 hónapos német juhász, ha nem "szeles"?

Ajánlatos lenne kutyaóvodát keresned. Nem is legfőképp a kutya miatt, hanem a te kevéske ismereted miatt.

2013. aug. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Tényleg jó ötlet a kutyaovi,mert játékos formában már megkezdheted a nevelését.Tényleges kiképzésre 7-8 hónapos korára érik meg egy kutya,addig nem szabad erőltetni,csak inkább a szabályokat felállítani és következetesen betartani.Jobb helyeken 12 hetesen viheted el a kutyát,ez a legideálisabb,tehát semmiről nem vagytok lemaradva,mert még nagyon kölyök.
2013. aug. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Tanítani, nevelni az első pillanattól kezdve kell, hogy hozzátok került.

A kiképzés az más kérdés.

Egyébként a kölyökkutyák általában "szelesek", de ez nem jelenti azt, hogy nem taníthatóak. Az enyém alig múlt két hónapos, de már az "ül", "fekszik", "fordul" vezényszóra jutalomfalat nélkül is teljesít. És ha valamire azt mondom, hogy nem, akkor tudja, hogy nem. Pedig a kölyökkutya szellem még tombol benne.

2013. aug. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a megtisztelő válaszokat! Az első válaszadóhoz csak annyit fűznék hozzá,hogy úgy látszik a kérdésem alapján tök hülyének tűnök a kutyatartáshoz,ez nem így van.Akkor most leírom pontosabban hogy miért kérdeztem amit kérdeztem.Szerintem egy kutyát bármennyire kölyöknek tűnik három hónapos korában már féken lehet tartani(idő,türelem stb,ha ezt másképp gondolod akkor te is utánna nézhetnél egy két dolognak)nem véletlen kaptuk meg ez a kutyát,a falkában ahonnan való a legszelesebb kutya volt ez az egyik ok a másik ami miatt "nem akart" rá több időd szánni az az ember akitől kaptuk,hogy nem "fogja" a fémet vasat(erre már elég korán rá lehet jönni) és mivel ők keresésre képeznek ki kutyákat ezért ajándékozták nekünk ezt a kutyát mivel nekem nem ilyen célra kell!Most ne mondja senki hogy ha ilyen okos vagyok akkor mit keresek itt,mert ezeket hallottak alapján mondom és tippekre tanácsokra vagyok/voltam kíváncsi hogy mit és hogyan kezdjek!De úgy látszik nem vagyok még lemaradva semmiről!köszi
2013. aug. 28. 22:19
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

Mégis, neked mit jelent a "fékentartás" 3 hónapos kutyánál?

Munkavonalú nj-im voltak, vannak, évtizedek óta.Valóban vannak köztük túlfűtöttek is. Velük kicsit többet kell foglalkozni,sokkal több mozgatásra, foglalkozásra van szükségük. De ez igaz némileg minden jó képességű munkavonalúra.Nem csak nj-re, hanem akár malira is pl.

2013. aug. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, egy jó munkavonalú kutya 200%-on pörög, akár ráfog a fémre, akár nem. Náluk ez az elvárás, és ha nem tudsz igazodni hozzá, akkor inkább most felejtsd el, mert sokkal jobb nem lesz, csak szenvedni fogtok egymással. Másféle munkára még nagyon jó lehet, de igényli azt a hozzáállást, amivel egy szakembernél találkozna, hogy kezelhetőre legyen terhelve, de azért megmaradjon a kölyökkora. Dolgozni kell vele, ha csak hobbiból is, de rendszeresen és keményen, időt-energiát igényel.
2013. aug. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Imola Ágnes ***** válasza:
63%
3 hónapos korától SZOCIALIZÁCIÓ, HATÁROK MEGSZABÁSA majd ALAPENGEDELMESSÉG KÖTELEZŐ. Ez nem csak a te kutyád esetében van így. Egy 5 éves kutyát is meg lehet tanítani ülni...de szocializálni már annál kevésbé. Kezd el szocializálni, és közben az alapengedelmességet is kezdheted...
2013. aug. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzáértő válaszokat!már most sokkal okosabb vagyok!ha valamit nem tudnék még kérdezek!
2013. aug. 29. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!