Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hidegben mennyire kell felöltö...

Hidegben mennyire kell felöltöztetni a kutyákat?

Figyelt kérdés
Yorkiról lenne szó. Ezek a fajták hajlamosak a megfázásra?
2009. okt. 31. 17:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha hagytad megnőni a szőrét télre nem lesz vele gond.
2009. okt. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

elvileg a kutyákat úgy alkotta a természet, hogy kint élnek, ezért a szőrük úgy alkalmazkodik az aktuális hőmérséklet fentartáshoz, hogy nyáron hűti őket, télen fűti őket. Csak az emberek belerondítottak a bent tartással és a ruharáadásával.


Gondolom a tiéd benti, tehát nem bízhatod a szervezetére, úgyhogy amikor kint van, lábait derekát mindenképp takarja, hogy ne fázzon meg.

2009. okt. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
attól függ hogy milyen fajta, é hogy hova van szoktatva. h benti, de valami olyan fajta ami nem fázik pl németjuhász, egy mellény elég a mellkasra. kintieket nem kell. ha benti, fázós fajtáról besélünk, pl: dalmata, yorki : neki amellény a hasat is takarja!!! csakhogy tudd!! eznem ciki, ha kell, adj rá mellényt! sok sikert:)
2009. okt. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Rövid lábú kutyára, főleg, ha a szőre is rövid, érdemes ruhát adni, mert felcsapja magára a sarat, vizet, és teljesen elázva érkezik haza a sétáról.


Ezeken kívül azonban értelmetlenségnek tartom, ha kutyára ruhát adnak. Hiszen van szőre...

2009. okt. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is inkább a sár és víz miatt tartom jó ötletnek, megfázni nem fog.
2009. okt. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem öltöztesd nyugodtan.

Nagyon kicsik a yorkik, a szőrük szeintem nem téli hideg sétákra való, pláne, ha nyirkos, ködös, esős idő van.

Könnyebben megfázik, mint mondjuk egy spániel.

Ajánlok egy nagyon jó kis oldalt, én Tőlük rendeltem, maximálisan meg vagyok elégedve a minőséggel, és árral is.

[link]

Én a kis vízlepergetős overallt vettem, ami a főoldalon, a meztelen kutyuson van, kályhameleg, könnyű ráadni a kutyusomra, és még a feje sem ázik meg.

Üdv.

2009. okt. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!