Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nekemis így kéne sétáltatni a...

Nekemis így kéne sétáltatni a kutyám?

Figyelt kérdés

Az én kutyám ha kiviszem sétálni mindig örül, szaglászik ezerrel, meg jól érzi magát. És énis szivesem elviszem sétálni, hogy vele lehessek, levegözünk, jól érezzük magunkat. De, sok kutyásnál látom, hogy sétál a kutyával, és a kutya, csak megy melette, nem szagol meg semmit, nem nézmeg semmit, csak megy a gazdája melett.

Mintha kötelező lenne a kutyának. Szóval, nem tudom mintha a kutya unná ezt az egészet.

Ez normális? Nekem is igy kéne kutyát sétáltatni? Vagy miért más a kutyám, mimnt másoknak? Ez baj?


2009. okt. 31. 19:04
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

szerintem a te kutyusod nagyon jól teszi hogy játékos,vidám.:D

akik úgy sétáltatnak kutyát hogy a kutyák csak sétálnak a gazdijuk mellet szerintem unalmasok..

2009. okt. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Van kutya amelyik ennyire nyugodt. És van aki azért mert "fő a fegyelem". Ha a te kutyád szót fogad bármikor akkor te jól sétáltatod. :D Neki ez móka normális esetben
2009. okt. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk van séta, és van közlekedés.


Amikor a kutyám sétál, akkor futkározhat, szimatolhat kedvére, letérünk a járdáról, lehet szagnyomokat hagyni mindenfelé, megy, ahová az orra viszi (és én engedem).


Amikor viszont közlekedünk, azaz nmegyünk valahová, akkor szorosan mellettem kell jönnie, nincs kitérő se jobbra, se balra, nem húzhat, nem maradhat le, nincs szimatolás.


A kuytám azonnal tudja, mikor melyik van, mert sétára sose teszem fel neki a szájkosarat, de amikor megyünk valahová, akkor mindig. Legtöbbször tömegközlekedéssel vagy vonattal megyünk, oda meg kötelező is. Így amikor veszem elő a szájkosarat, már tudja, mi következik.

2009. okt. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
Ha nem zavar hogy a kutyud össze-vissza rohangál meg rángatja a pórázt akkor nem gond hogy így sétáltatod.. az én kutyum is ilyen és sztem ilyenkor érzi jól magát! Nekem teljesen ellenszenves amikor valaki mellett csak megy a kutya mint egy katona és nem csinál semmi mást.. olyan mint egy gép :S
2009. okt. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Még ha gond is lenne nem lenne mit tenni mert ha ő szaglászni akar akkor fog is hiába akarnál is olyan "fegyelmezett" kutyát nevelni belőle.Amugy az én kutytusoom is igy megy minta tied
2009. okt. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nekem nem gond, sőt én unnám, ha a kutyám csak jönne mellettem, és semmise érdekelné... És nem rágat, nem rohangál, persze elengedem a réten, de amugy oda fele csak megyünk, és szaglászik mindenfele... És sok kutya, csak megy, és nem érdekli semmise. És azt nemértem miért.
2009. okt. 31. 20:33
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az nálunk alap, hogyha megyünk a zsúfolt belvárosba, akkor bizony a kutyám nem rángathat ide-oda, hanem mellettem kell jönnie szépen, fegyelmezetten. Viszont ha nem lakott terülten, hanem erdőben, mezőn, szőlőkben sétálunk, akkor én sem várom el a kutyától, hogy mellettem kullogjon. Ilyenkor én is elengedem és rohangál, szaglászik, fácánokat hajt fel és jól szórakozik. Ez nem azt jelenti, hogy az első variáció rossz a kutyának, mert ő azt is nagyon élvezi, ha pusztán velem lehet.
2009. okt. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ellenszenves, ha egy kutya séta közben pl. nem szaglászhatja meg a villanyoszlopot... nem azt mondom, hogy húzzon, vagy rángasson, de még ha ügyet intézni megyek, vagy újságoshoz, vagy postára, akkor is úgy számolom ki az időt, hogy igenis beleférjen, hogy útközben szép nyugodtan megszaglászunk akár minden lámpaoszlopot vagy sarkot... ennek bele kell férnie, szerintem. Ha nagyon sietek valahová, akkor egyszerűen nem viszem magammal a kutyát.
2009. nov. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utsó te is megszaglászod a lámaoszlopot ? :D

De amúgy nálunk is úgy van, míg ki nem érünk a parkba vagy az erdőbe, addig a zsúfolt utcán igenis jöjjön a lábam mellett a kutyám!

2009. nov. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

ha egy 5-10 kg-os kutya így sétál mindíg ,az nem zavaró .

próbálj meg egy 30kg feletti kutyával így sétálni,és rájössz .a póráz hossza 1-1,5 m ,szaglászik az árokban,és símán beránt magával.

egy 3 kg.od westie , nem fog .

ezért kell megtanulni a láb melletti sétát ( ez a közlekedés ).

2009. nov. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!