Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék a kutyusaimnak, még...

Szeretnék a kutyusaimnak, még több trükköt tanítani. Mi legyen az?

Figyelt kérdés

Két kutyám van, egy tacskó és egy mudi keverék. Tudnak pár trükköt, de szeretnék még nekik tanítani. Milyen egyszerűbbeket tudtok még ajánlani? Lehetőleg leírást is mellékeljetek hozzá.


tacsi: ül, pitizz, pacsi, helyedre, labdapacsi (ez egy egyedi trükk, a labdára kell rátennie a mancsát)


mudi: ül, helyedre, pacsi, fekszik


Előre is köszi a válaszokat! :)


2013. aug. 29. 16:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Videókat nézz, úgy a legegyszerűbb, mi most tanuljuk a pitizést (inkább két lábon állás), láb között szlalom, meg tolatás folyamatban. De pl. a döglött kutya vagy a bukfenc is nagyon egyszerű rávezetéssel.
2013. aug. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Láb között szlalom, fordul (egy helyben), integet, hempereg, hopp, stb...101 kutyatrükk című könyvet ajánlom! :)
2013. aug. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2013. szept. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én pont valamelyik nap tanítottam meg a kutyámat "integetni."

Igaz, hogy nem valami hasznos trükk, de szerettem volna neki valami új dolgot tanítani. Nem volt nehéz dolgom, kb. 10-15 perc alatt megtanulta, bár eleinte szokatlan volt neki, de mivel azóta mindennap gyakorlom vele, egyre ügyesebb. Úgy tanítottam meg, hogy leültettem és a "pacsi", "integet" vezényszavakat használtam. Ezt ismételgettem néhány percig, majd elhagytam a "pacsit", amikor emelgetni kezdte a lábát és csak az "integet" vezényszót használtam. Mindezt persze úgy, hogy pár méterre előtte álltam, így gyakorlatilag az integetése pacsizásból áll, de mivel csak a levegőbe kalimpál a lábával azt a benyomást kelti, mintha integetne, főleg úgy, hogy 2x egymás után emeli meg a lábát. :) Ezen kívül az alap vezényszavakon ismeri a "várj" és a "marad" vezényszavakat, de majd még megpróbálok nehezebb vezényszavakat kitalálni.

2013. szept. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ugyan ez nem trükk, de a marad parancsot még mindenképp tanítsd meg neki, ha esetleg nem tudja! :)
2013. szept. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
www.kutyatrukkok.webnode.hu
2013. szept. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!