Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jo nekem a golden retriever?

Jo nekem a golden retriever?

Figyelt kérdés
Iskolaba jarok 8-tol egesz delutan 4 oraig es ugy gondoltam hogy a kutya addig kint marad a kertben soha nem lenne egyedull mindig van valaki itthon aztan mikor haza jovok szobamban lesz tanulok ki viszem egyet futni vagy setalni jatek meg minden,de addig nem fog unatkozni mig en nem leszek itthon ? Ja es telen meg husvetkor ra biznam valakire ez zavarna ot?
2013. aug. 29. 23:22
 1/10 anonim ***** válasza:

" Ja es telen meg husvetkor ra biznam valakire ez zavarna ot?"

Igen, nagyon. A kutya az nem valami dísztárgy, folyamatos törődést igényel, és felelősséget. Semmi gond azzal, ha napközben a kertben egyedül van, de minden nap kell sétáltatni, és foglalkozni vele. Télen is.

2013. aug. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Jó. Alapvetően kutya, ha esetleg 2 napig nem kap kaját, nem fog éhen pusztulni, ne aggódj. De utána nagyon finomat adj neki!
2013. aug. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Imola Ágnes ***** válasza:
A tél az kb 3 hónap....addig mi lenne vele?
2013. aug. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Te most kutyát akarsz,aki egy társ vagy egy dísztárgyat,akivel addig foglalkozol,amíg van kedved???


Neked nem való kutya.

Mi az,hogy télen meg húsvétkor lepasszolod??


Ha téged a szüleid lepasszolnának télen meg húsvétkor akkor te mit szólnál hozzá??

2013. aug. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
1. a kutya nem 3 honapra marad egyedul h
2013. aug. 30. 09:50
 6/10 A kérdező kommentje:

1. a kutya nem marad egyedul 3 honapra hanem 1 hetre.

2. a kutyat hotelbe vinnem ahol vigyaznak ra.

3. ez nem lepaszolas csak mig en el vagyok menve a kutya hotel vigyazzna ra.

4.ez nem lepaszolas te nagy okos.

2013. aug. 30. 09:54
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát mi?:D Te egyáltalán nem okos.


Ott hagyod valahol a kutyád (lepasszolod) amíg te szórakozol valahol.


Felénk a kutya családtag,aki jön velünk nyaralni,telelni,húsvétozni...mindenhova!Ha szállodába megyünk,olyan szállodát nézünk,ahova lehet kutyát vinni.Stb.

2013. aug. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én egyik szukám igen szerencsétlenre időzítette a tüzelést: mindig pontosan párom nyári szünetének kezdetekor kezdi, s így egészen annak végéig (sőt még tovább) tart. De ez az egyetlen olyan időszak, amikor párommal nyaralni tudunk, s őt is magunkkal vinnénk, de így nem tudjuk. Ezért csak a másik kutyánkat visszük, őt pedig egy ismerősünk gondjaira bízzuk - akár egy hétre is. Simán kibírja, sőt még csak rosszul sem érzi magát, pedig egyébként nagyon ragaszkodik hozzánk. De megszokta, hogy ez van, s ismeri és kedveli a bébiszitterét is. :D Szerintem ha az év 365 napjából 7+3 napra másra hagyni egy kutyát közel sem tekinthető állatkínzásnak, pláne, ha szokássá válik.

A hétköznapi napi 8 órás egyedüllét is teljesen elfogadható, pláne, hogy a kutya kertben van, így legalább tartogatnia nem kell semmit.

2013. aug. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A ti problémátokra pedig az ivartalanítás a megoldás kedves utolsó.Így mehetne veletek a szuka kutya is.


Vagy ti is kiskutyákat akartok gyártani?:)

2013. aug. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Van egy kiváló szukám. Jelenleg nincsenek meg a tökéletes körülményeink, de fenn kívánom tartani a lehetőségét annak, hogy lehessenek kölykeink. Én magam is hajlamos vagyok kioktatni itt a gazdikat a szaporításról, ezért most mondom, hogy az én esetemben nem ez a helyzet, és nagyon tájékozott vagyok a témában. Csak hogy ne térjünk el a kérdés tárgyától fölöslegesen. :)


Az ivartalanítást én csak két esetben tartom helyénvalónak:

1. ha a gazda nem képes elkerülni a nem kívánt fedezést

2. ha a kutya testi-lelki épségét megingatja a tüzelés (rendszeres álvemhesség, depi stb).

Nálunk szerencsére egyik sem áll fenn, de tisztában vagyok azzal, hogy a tudatlanságból eredő szaporítás és megbetegedéseke legkönnyebben az ivartalanítás gyakorlatának elterjesztésével kerülhetőek el.

2013. aug. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!