Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Yorkshire helyett...

Mit tegyek? Yorkshire helyett yorkshire KEVERÉKet kaptunk!

Figyelt kérdés
2 hete vettünk egy "yorkshire terriert". Semmi gond nincs vele, csak éppen az,hogy nem fajtatiszta,és ez most derült ki, hogy nagyobb lett. (10 hetes) Írtunk a megvételnél egy elég kezdetleges papírt arról,hogy ha valami gond lesz,akkor visszafizetik a pénzt. Élhetünk ezzel a lehetőséggel,vissza fogják adni a pénzt? Mit tegyünk?
2009. okt. 31. 22:52
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
77%

Hú, itt egyesek milyen bunkók!

Hát, ez elég kellemetlen. A mi egyik pinscherünknek is van egy elég erős csivavás beütése. :/

Szerintem próbálj meg beszélni azzal, akitől vetted, de gyanítom, nem fogja úgy visszaadni a pénzed, hogy a kutyus meg Nálad marad. Azért próba- szerencse. De egy képet tehetnél fel róla tényleg!

2009. nov. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
87%

Hát igen , ez van amikor nem körültekintő az ember!

Előszőr is hivatalos tenyésztőtől kellett volna venned a picit, tk-vel , chippel , szerződéssel, én azt mondom cseszheted a pénzed... csak azért mert egy szaprító soha nem adja vissza a pénzed, max ha lelkiismeretes... az meg kevés van ... !Ennyi sajnos.

2009. nov. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 A kérdező kommentje:
állatorvos is mondta, meg a vak is látja szerintem,hogy nem fajtatiszta. Itt van egy kép: [link]
2009. nov. 1. 10:28
 14/65 anonim ***** válasza:
94%

jujjj

hát ez rényleg nem yorkshire terrier..

A fülein szerintem azonnal észrelehet venni,meg apofáján meg egyáltalán a szőrén.

2009. nov. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:
56%
a feje olyan mint egy csivaváé! :O unitesómnak van Yorkshire terrierje de az ne kicsin se nagyon nem nézett ki így :O lehet hogy nem keverék de a képről ítélve egyáltalán nem néz ki fajtisztának! (ettől függetlenül aranyos a kutyusod)
2009. nov. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
94%
Te jó isten ... !! Húúú ez még csak nem is hasonlít a Yorkira, ne haragudj hogy ezt mondom , de 2 héttel ezelőtt is láthattad sztem , csak vagy nem akartad észre venni vagy nemtudom! Ebben valami Pincser van , vagy csivava ,húú ... ne hari de erre nincs mit írnom .
2009. nov. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 anonim ***** válasza:
92%
10:54 -es vok, remélem nem értettél félre, a kutyi ettől nagyon aranyos :)
2009. nov. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Húúúú, nagyon aranyos, de sajna tényleg nem fajtatiszta!

Hogy a fenébe nem vettétek észre, mikor vettétek?

Szerintem csivava-yorki keverék, az pofija és fülei, meg lába alapján, esetleg pincher.

Ráadásul még a rosszul sikerült fajtából, mert yorki beütés kevés van benne nagyon.

Ötletem a következő: Hívd fel az eladót!

Mondd Neki, mivel nem fajtatiszta a kutya, kéred vissza a pénzedez, legalább a felét!

Amennyiben nemleges választ kapsz, mondd Neki, hogy akkor a szerződés másolatát küldöd az APEH-nek, kicsit nézzenek már utána az adóbevallásának, szerepel-e benne kutyatenyésztésből származó jövedelem.

Ráadásképpen említsd meg, hoyg az összes hirdetési oldalon felteszed az adatait, hogy csaló!

Szerintem már az APEH-et említve is célt érsz.

Azért, ha a pénzt visszakapod, még nem árt tényleg feltenni az adatait ide-oda, nehogy már másokat is átverjen.

Sok sikert, írj majd mi volt!

Ja!

A kutyust eszed ágában ne legyen visszaadni, ha esetleg fajtatisztát szeretnél, inkább keress Neki egy szerető gazdit, még kicsi, és nem kötődik hozzád nagyon.

Üdv.

2009. nov. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:
89%

igen

valószínű hogy nem 2hét alatt alakult át egy szinte szerintem közenincs yorkihoz:s

nekem is bocsi...bár nem tudo,én amikor kutyát vettem több heten keresztül csak képeket néztem hogy milyennek kell lennie egy olyan fajta kutyának amiylet én akartam venni.

Mert szerintem egy felelősségteljes gazdi ezt csinálja,még ha kitudja milyen kennelből világgyőztes szülők kölykét akarja megvásárolni. Legalább is nekem ez a véleményem.Mondjuk az árból is kiderülhet: egy tényleges yorkshire terrier ára valódi tenyésztőtől szerintem 100 ezer forinttól kezdődik.

Máskor legyél körültekintőbb...

2009. nov. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát, kedves utolsó válaszoló, ez nagyon jó ötlet, élni fogok vele, köszi! És úgy nem vettük észre, hogy 2 hete még pici,lekonyuló füle volt, és mackós pofija. Most kezdett el rohamosan változni, 2 hete még az állatorvos sem tudta megmondani...
2009. nov. 1. 11:02
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!