Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért támadhat a bull terreier...

Miért támadhat a bull terreier kutya?

Figyelt kérdés
eleinte barátságos volt mikor öcsém befogadta tele sebekkel,üldözöttként az erdőről.aztán jöttek fura dolgok.álmában rátámadt a gazdájára egyszer.ezután nem szoba kutyaként tartották,hanem hátsó udvar,láncra kötve.Azután rááállt az összes baromfira az udvarban,addig,amig ki nem végezte őket,sőt,saját fajú lány nemű kutyára is rátámadt,szinte kivégezte!úgyhogy mostmár sajna betegesen félek tőle,nehogy betámadja valahogy kiszökve a 3 éves kisgyerekemet!
2013. aug. 30. 13:29
1 2
 1/20 sippara ***** válasza:
41%
Keressetek neki másik gazdát. Ennyi.
2013. aug. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
54%

Hát mondjuk foglalkozni kellene vele,és elvinni egy jó kutyasuliba vagy inkább egy jó szakemberhez.


Egyedül nem fogjátok megoldani,a hátsó kertben láncon tartás meg a lehető legrosszabb.Milyen élete van annak nálatok???

Lehet,a gazdájától is azért szökött el,mert láncon tartotta egész életében,erre most ti is ezt csináljátok vele.


Egy kutyát tanítani,NEVELNI kell,nem kikötni a kert végébe....

2013. aug. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
76%

A bullterrier(így egybeírva!)a leginkább embercentrikus,gazdáját szinte beteges ragaszkodással imádó kutya.

Ha ki van zárva a falkából(kivágva láncra az udvarra)minden percben szenved.Ne csodálkozz azon,hogy unalmában elkezdte a baromfit fogdosni!Álmában hogy tudott támadni,ezt nem értem?

Mellettünk 2 felnőtt bullterrier alszik minden éjjel,mindkettő rossz körülmények közül mentve,de soha nincs egy rossz mozdulatuk sem,már sok éve.Remélem,nem szaporítani akartátok a saját "fajú"lány kutyával?

Mert az enyhén szólva is igen nagy kreténség lett volna.Nem betegesen félni kell tőle,hanem SOS új gazdát keresni.Hívjátok fel Joó Istvánt,aki az ilyen típusú kutyát viselkedési szakértője,kérjetek tőle tanácsot,hogy lehetne mindenki életét biztonságosabbá tenni,míg új otthont nem találtok neki.Hátha Ő ebben is tud segíteni.És ott a bullterrier fajtamentés,SOS hívjátok fel őket is.Ha akarod,PÜ küldök elérhetőséget.Ebben az esetben fopntos,hogy fajtához értő profiknak szóljatok,segítsenek a gazdikeresésben.Ivartalanítás és a lánc elfelejtése(biztonságos kennel!)napi sétáltatás,sok szeretet is sokat segít.

2013. aug. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

1 bocs igaz nem irtam,de imádva van,2 naponta sétáltatva,még külön neki főzve,kaja melegitve télen is,úgyhogy a szeretet megvan,szinte beteges is a gazdi meg ő közte,épphogy nem puszilgatja!!!!!

2 MIKOR IDEHOZTA ÖCSÉM,BŐ FÉL ÉVIG VELÜK EGY HELYISÉGBEN TARTOTTA,az álombeli támadásig,amit az előző életéből vélhető rossz emlékek,élményeknek tudtak be,igy került ki láncra,amit láthatólag elfogadott,szereti az ólát amit kézzel faragott ki neki..

3 egy isten háta mögötti vidéken élünk,a közelben jó ha állatorvos van,nem ám kutyaszakértő,vagy mit tudom én,de neki esze ágában sincs még csak nagydobra verni se ezeket a dolgokat róla,nehogy elvegyék tőle,ezért irtam én is erre az oldalra a kérdést,igy nem haragudhat külön ezért rám..

és végül annyit hogyha igy szóban segiteni tudtok 1-2 jótanáccsal,azt nagyon szépen megköszönném,ellentétben a bővebbi ismeretek nélküli letámadással

2013. szept. 4. 22:56
 5/20 A kérdező kommentje:
ja és igen,valóban elirtam a bullterrier szót bocsika
2013. szept. 4. 22:58
 6/20 anonim ***** válasza:

És azt miből gondolod,hogy szereti a láncot meg az ólat?Mondta?

Persze hogy elfogadta szerencsétlen,nincs más választása.Az én egyik kutyám is kibírta sok évig ketrecben szaporítónál,mert nem tudott mást csinálni.Mégis boldogabb lakásban velünk.

Még mindig nem írtad meg,hogy tudott álmában megtámadni valakit.

2013. szept. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

És egy láncon tartott kutyát nem 2 naponta kell sétáltatni,hanem MINDEN NAP.

Ha már annyira imádja a kutyáját,csináljon neki egy kennelt.Ha a láncról elszabadul a kutya,tényleg kárt tehet a gyerekben.Mint írtam,a bullterrier embercentrikus fajta,láncra verve bekattanhat nagyon könnyen.Hogy idáig nem történt meg,nem jelenti azt,hogy nem is fog.

2013. szept. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
kEDVES UTOLSÓ VÁLASZOLÓ! Nem azért irtam ki a kérdést hogy engem támadjatok,vagy azt hiszi valaki hogy nekem ez tetszik?mert akkor téved!hisz irtam anno én is szerettem ezt a kutyát,meg mégegyszer azt sem fogom leirni hogy az öcsém viszont IMÁDJA túlságosan is,sétáltatja is,még ha 2 naponta is mivel azért napi 12 óra erdőn való nem gyenge fizikai melózás után senki sem hinném hogy hú de fitten futtatja a kutyáját!!!és nem akarja hogy elvegyék tőle vagy ilyesmi,HA BEKATTANVA AMIT NEM HISZEK,MERT EZT LESZÁMITVA EGY NAGYON BÉKETŰRŐ,NYUGODT állat,aki látszólag igenis jól érzi magát az ólában de te se magyarázd meg légyszives hogy nem ,mert nem tudhatod ezt biztosra!!!úgyhogy inkább hagyjuk is ezt a témát.sziasztoki! :/
2013. szept. 6. 14:07
 9/20 A kérdező kommentje:
(elfelejtettem irni,az öcsémre egyáltalán nem hatok,sőt,ha szóba hozom,idegbeteg lesz,ezért nem is beszélünk) remélhetőleg rövid időn belül el is költözünk innen
2013. szept. 6. 14:12
 10/20 anonim ***** válasza:
Az adott helyet nem ismerem,ám a fajtát és a hasonló szitukat elég jól.Aki napi 12 órát dolgozik,annak nem való ilyen kutya.Tudom,kényelmes a láncra vert kutyának naponta odalökni valami kaját és pár jó szót szólni hozzá,de ez nem kutyatartás,hanem állatkínzás!Az meg,hogy megszokta a kutya,nem jelenti azt,hogy nem szenved.A sintértelepi ketrecet is megszokja a kutya,mert egyszerűen nincs más lehetősége.A nagyokos öcséd mit csinál majd akkor,ha törvény fogja tiltani az állandó láncon tartást?A tervezet szerint 100 ezer ft lesz érte a büntetés.
2013. szept. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!