Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon frise kiskutyusnak...

Bichon frise kiskutyusnak mennyire nagy a társasági igénye?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kiskutyát. A Bichonokat néztem ki. Viszont úgy olvastam,hogy a havanese elvárja,hogy folyamatosan foglalkozzanak vele és a bolognese-ről is hasonlót olvastam.

Pesten lakom (panelban) albérletben,és hétköznap 7-kb du.5ig lenne egyedül a kutyus. Nem szeretnék rosszat neki,ezért is teszem fel vásárlás előtt a kérdést.



2013. aug. 30. 14:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Kis ölebek. Hát mások is dolgoznak, szóval biztos elvannak. Ha megvannak az igényei elégítve, pisi meg a másik, akkor nem lesz baja. Szerencsével átalussza a napot míg odavagy.Utána viszont ha ott vagy vele, akkor minden rendben.
2013. aug. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A bichonokra mind ugyanaz a jellemző.A frisé semmiben sem külön bözik a bolognese-től vagy a havanese-től jellemileg.Igényli az ember társaságát.Napi 8 óránál semmiképpen se legyen többet egyedül.Viszont előre figyelmeztetlek,hogy nagyon nehezen fogsz jó frisé tenyésztőt találni az országban...
2013. aug. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Bichonoknak a jelleme kb ugyan az,ezért a frise sem másabb :D


Van egy havanese-ünk és egy frise-ünk is, a havanese jobban bírja az egyedüllétet mint a frise,pedig egyformán lettek szoktatva.Én inkább azt mondanám,hogy a frise-nek elég nagy a társasági igénye.


Viszont reggel 7től délután 5-ig az nagyon hosszú idő,10 óra konkrétan.Ennyit pisi kaki nélkül egy kistestű kutya sem fog kibírni!!

Ha sehogy sem megoldható,hogy 1-2 óra felé legyen legalább egy 15 perces séta amin elvégzi a dolgát akkor nem ajánlom ezeket a fajtákat.

Nálunk mind2 bichon 8-8,5 óránál többet már nem bír ki..

2013. aug. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

17:07-es vagyok


Azt elfelejtettem írni,hogy 10 óra nagyon hosszú egyedül egy társasági kutyának.Mi a 2 bichont nagyon ritkán hagyjuk 8 órára egyedül.

2013. aug. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem Havanesem van. Ő 6 órát van egyedül, mert én otthonról is dolgozom, konkrétan 5-6 órát kell az irodában lennem. Azt a 6 órát végigalussza.


De volt már, hogy 15 órára egyedül hagytuk, mikor esküvőre mentünk. Tényleg nem bírnak ki olyan sokat pisi nélkül. Az enyém ilyenkor pelusra pisil. Az enyém amúgy max. 6 órát bír ki pisi nélkül, vagyis az éjszakát sem. De még nincs egy éves, szóval lehet, hogy még hosszabodni fog ez az idő.


A másik pedig, ha 8-10 óránál tovább hagyjuk otthon egyedül unatkozik, és elkezd pakolni. Egyszer egy wc- papírt szedett szét, de általában a melegítőnadrágomat halássza le a széktámláról és azt hurcibálja, meg a papucsainkat dugdossa el. Magyarán elszórakoztatja magát. De erre megoldás lehet, ha nem egyedüli kutya lenne, mert akkor nem unatkoznának.

2013. aug. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Nekem Bichon frisem van. Az elején, amikor első időkben egyedül hagytuk nagyon sokat sírt, de rájöttünk, hogy imád kinézni az ablakon, úgyhogy tettünk egy széket az ablakhoz és úgy ő ki tudott nézni. Nekünk ez segített legyőzni a sírást. :) De minden kutya másmilyen.
2013. aug. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

tegnap 18:37-es!


egy unatkozó kutyánál kettő rosszabb! nem szórakoztatják el egymást csak még nagyobb hülyeséget csinálnak.Egy kutyánk volt aztán úgy gondoltuk lesz még egy nem azért mert társat akartunk neki csak szerettünk volna mégegyett,mivel időnk van rájuk :)Azóta kicsit több kárt csinál a két kutya mint az az egy.

Meg 10 óra távollét után két kutyával foglalkozni marha nagy meló!


Én a kérdezőnek nem ajánlok így kutyát,mert az hogy esetleg időnkét előfordul,hogy ennyit van távol az oké,de hogy a hétköznap mindig az nem éppen jó.

Mellesleg az első 2-3-4 hétben otthon kell lenni a kutyával,nevelni kell mit lehet mit nem,sőt egy kölyök kutyát amúgy sem szabad 10 órára magára hagyni.Durván a kutya első életévében amikor is rengeteg tanításra szorúl akkor ennyi időre magára hagyni nagyon kicseszés vele.

Ilyen munka mellett inkább egy macska,hörcsög vagy bármi más. A kutya nagyobb falat.

Nem azt mondom,hogy napi 24be a kutyával kell lenni,de 10 óra távollét sok egy társasági kutyának nem csak,hogy szobatisztaság szempontjából hanem az egyedüllét miatt!

2013. aug. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat!

Már megfordult az is a fejembe,hogy menhelyről fogadnék örökbe egy kistestű kutyust.

Amúgy sem számít,hogy fajtiszta legyen,a Bichon csak egy kiemelt :)

Én úgy gondoltam,hogy míg nem vagyok otthon,addig tennék ki neki pelust.

2013. aug. 31. 18:32
 9/9 anonim ***** válasza:

17:28-as

Anyáméknál elvan együtt a két kutya, nem rombolnak, de mint valaki írta, minden kutya más.


Egyébként nem értek veled maradéktalanul egyet. Én sem engedhettem meg magamnak, hogy akárcsak egy hetet is együtt legyek a kutyával. Egyszerűen nem vehettem ki szabit. 2 napot vettem ki eredetileg, de végül be kellett mennem, mert beütött a krach. Nincs semmi baja a kutyának.


És elképzelhetetlen hogy én valaha is két hetet egy huzamban kivehessek, és nem én vagyok ezzel egyedül így. Ettől függetlenül teljesen normális kutyát tudtam nevelni, és tud nevelni más is. Az hogy én nem vagyok távol 10 órát, csak szerencse, de aki 8 órában dolgozik és utaznia is kell, az mind távol van ennyit, mégis van kutyájuk, aki elég gyakran még normális is. Nem kell mindent ennyire eltúlozni, csak az életvitelednek megfelelő kutyát kell választani.

2013. aug. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!