Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tennél, ha tudnád, hogy...

Mit tennél, ha tudnád, hogy visszafordíthatatlan halálos betegsége van a kutyádnak, mikor hoznád meg a legnehezebb döntést?

Figyelt kérdés
Megvárnád míg azt látod, hogy feladta, vagy még amíg kutyához méltó élete van elengednéd?

2013. aug. 30. 15:24
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Sajnos nagyon előrehaladott állapotban van, de konkrétan rosszul lenni azért csak ritkán látom (ma reggel pl.). Nagyon aluszékony, nehéz felkelteni az érdeklődését, de az őrző-védő foglalkozásokat a mai napig imádja és rövid ideig kutyák között is peckes és kihúzza magát.

Vannak még tök jó időszakok, de a hétköznapokat nem jól viseli.

Nem látom rajta, hogy megváltás lenne már neki a halál, így nincs erőm elvinni, de közben engem meg kikészít az állandó aggodalom, hogy mikor üt be valami nagyobb baj.

Jajj nagyon nehéz ez :(

2013. szept. 15. 18:57
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Azt sose feledd, az állatok, így a kutyák is a legutolsó pillanatig igyekszenek eltitkolni, hogy gyengébbek másoknál. Amikor már a gazda számára láthatóan jelez egy kutya fájdalmat, az neki már olyan szinten okozhat fájdalmat, amit ember talán nem is tud elképzelni.

Akkor, amikor a többi kutya között van a tied, összeszedi minden erejét, hogy ne lássák elesettnek.

2013. szept. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom... Szteroidot kap már, az nagyon erős fájdalomcsillapító, de az étvágya tök oké, nem piszkít be, szóval az alapvető életfunkciói teljesen jól működnek. Közben meg tök fitt, izmos, szép a szőre, nem tudom elhinni, hogy itt lenne az idő. Néha azt hiszem én szenvedek kettőnk közül jobban.
2013. szept. 15. 19:48
 14/16 anonim ***** válasza:
Nekem macskám volt akinek orrdaganata volt, nem lehetett műteni. Sokáig húztuk a dolgot, próbáltuk szinten tartani. Addig amíg evett, játszott, láthatóan nem voltak fájdalmai nem gondoltam altatásra. Aztán elkezdett fogyni, hiába evett csak fogyott, már nem volt kedve játszani. Egy este nem kérte a vacsiját, lefeküdt az ágyamra, akkor lassan mozgott, olyan kis öregesen. Elaludt mellettem, reggel mikor felébredtem szivárgott az orrából a vér, a szeme tompa volt. Tudtam hogy eljött az idő. Felhivtam a dokit hogy jövünk, a kosarában vittük, ott kapta meg aaz injekciót. Nehéz döntés, az ember még utánna is sokáig gondolkozik vajon nem volt elhamarkodott döntés? Ezt mindenkinek magának kell eldönteni. Nem igazán van jótanács, hiszen te látod te ismered, te tudod milyen most és milyen volt.
2013. szept. 16. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Sajnos eljött az idő, az állatorvost várjuk. Kiszakad a lelkem, fogalmam sincs hogyan lesz az élet nélküle, de eljött az a pont, amikor már csak mindkettőnknek fáj az állapota.
2013. szept. 19. 13:19
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom, legyél mellette, simogasd érezze hogy nincs egyedűl. Hogy vele vagy mint mindíg:-(
2013. szept. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!