Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek 3 hónapos kiskutyá...

Szerintetek 3 hónapos kiskutyának az ül, fekszik vezényszavakon kívül mit lehet még tanítani?

Figyelt kérdés
2013. aug. 30. 18:05
 1/8 kicsimelcsi ***** válasza:
28%

Szerintem még korai neki a tanítás :)

Még elviccelik az ilyenkorú kutyusok a tanulást :)

Majd fél éves korától tanítsd..én minden félére szoktam tanítani a kutyusomat...cirkuszi kutyának hívják a többiek :D

Szóval,most még szerintem csak játsz vele,meg elég ha tudja hogy "gyere ide" :) az a legfontosabb :) meg hogy a nevére hallgasson.

2013. aug. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szinte bármilyen trükköt ami nem veszélyes az egészségére (ugrás stb csak 1 éves kor után). Az első nem jól tudja. Az ilyen korú kiskutyákat is tökéletesen lehet tanítani klikkerrel és jutalomfalattal. A youtube tele van olyan videókkel ahol pár hónapos kiskutyák mutatnak be több tucat trükköt. Természetesen ez még nem olyan tökéletes és komoly mint egy felnőtt kutyánál.
2013. aug. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az én kutyusom alig múlt két hónapos, de ezeken kívül még a forgást tanítottam meg.

Lassan meg lesz a 3. oltása is és vihetem utcára is sétálni, úgyhogy az utóbbi napokban a helyben maradásra és a behívásra koncentráltunk nagyon.


Az első válaszolóval pedig én sem értek egyet. Független attól, hogy még kölyök, az első pillanattól kezdve tanítani és nevelni kell (ezzel minden oktató egyetért). Az első hónapok a legfontosabbak, ilyenkor dől el leginkább, hogy milyen lesz a kutya-gazdi viszony. Ha most nem neveled, később sokkal nehezebb dolgod lesz.

2013. aug. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 kicsimelcsi ***** válasza:

végülis,kutya-gazdi függő.

Unokahugom kutyája 3 hónaposan nagyon el bohóckodta a dolgokat,így hagytuk,fél éves korábe tanítottuk neki akkor tökéletesen csinált mindent :)

Addigmeg kiélte "gyerekkorát" :)

2013. aug. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

pacsi, forgás, különböző könnyű és puha tárgyak behozása, lepuffantós trükk... sok sok trükk. Ajánlom a 101 kutyatrükk nevű könyvet, onnan minden mehet, ami nem ugrálás, két lábon járás, pitizés.


Persze a legegyszerűbbekkel kell kezdeni. A korai tanítás stimulálja a kiskutya agyát, segíti a fejlődését, később könnyebb lesz új dolgokat tanulni.

2013. aug. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 kicsimelcsi ***** válasza:
de ugye nem rontottam el semmit ugye,hogy nem ilyen korán kezdtem hanem később?
2013. aug. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem. Sok olyan menhelyi kutya lesz nagyszerű trükktanuló és előadó, akivel egész kölyökkorában nem foglakozott senki, úgyhogy azért azt nem gondolom, hogy a komoly tanítás elmaradása végzetes hiba volna. :)
2013. aug. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kicsimelcsi ***** válasza:

akkor jó,és amúgy előttem szólónak,az én kutyusomra pont ez a jellemző :))

menhelyi,és egy "cirkuszi kutya" :D

2013. aug. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!