Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetne neki még törzskönyvet...

Lehetne neki még törzskönyvet csináltatni vagy már nem? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Ismerősünk amikor megvette a kutyáját akkor nem kérte a törzskönyvet (amit nem értek hogy miért nem...). Most a kutya 3 éves.
2013. aug. 31. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
ha a tenyésztő kikérte még kiskorában a tk-t akkor vegyétek fel vele kapcsolatot és kérdezzétek meg, hogy odaadja-e. Ha nem kérte ki a kutyusra a tk-t akkor nem tehettek semmit.
2013. aug. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Ha abból az alomból akár egy kölyköt is letörzskönyveztek, akkor nem tehettek semmit. Ha nem, akkor egy (drága) genetikai vizsgálattal még elintézhető a törzskönyvezés. Feltéve, ha a szülők mindketten törzskönyvesek. Mert sajnos a szaporítók gyakori dumája, hogy "törzskönyv nélkül 20 ezer, törzskönyvvel 70 ezer", az árakat csak példának okáért, hogy a tájékozatlan gazdi azt higgye, a papír miatt olyan drága egy kölyök, és nem kell az neki. A valóság viszont az, hogy a származási lap 5500 Ft, és ez csak duma, az esetek többségében nem is papírosak a szülők, csak így eladhatóbbak a kölykök.
2013. aug. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
erről lecsúsztál pajtás
2013. aug. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó előtti nem a papírt kell megfizetni hanem a vérvonalat. Én most adtam el tk nélkül hobbira egy kutyát negyed áron mert nem adtam oda a tk-et. A kutya egyedüli vérvonal az országban és nem fizetnék meg úgy gondoltam nem adom oda hozzá. Ha valaki megfizette volna akkor természetesen semmi akadály nem lett volna. Kapott egy tk másolatot az eredeti nálam és a szerződésben is ez szerepel! A testvérei külföldre mentek ott ilyen gondok nincsenek mert megfizetik a jó kutyát!
2013. szept. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előző, pont erre utaltam, hogy nem a papír a drága. De más az, ha ki van váltva a törzskönyv (mint a te esetedben is), de csak a fénymásolatot kapja meg a hobbikutya gazdája (vagy azt sem), meg más az, ahol ki sem váltják, csak összetesznek két kutyát és kész, gyártják az almokat minden cél nélkül. Egy 10-20 ezer forintos kölyök nem hiszem, hogy megkapta a kötelező oltásokat, féregtelenítést, chipet, minőségi kölyöktápot és szűrve voltak a szülei... Egy olcsóbb kölyök a tenyésztőknél ugyanabban az ellátásban létesül, mint a formásabb alomtesói, csak valószínűleg esélytelenebb lesz a kiállításokon.
2013. szept. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!