Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem hajlandó magában...

Miért nem hajlandó magában aludni a kutyusom?

Figyelt kérdés
Másfél napja van nálunk egy máltai kiskutya, két nap múlva lesz 8 hetes. Amíg nem szobatiszta úgy gondoltuk,hogy éjszakára betesszük a kosarát az egyik fürdőszobába, hogy ne pisilje/kakilja össze az egész alsó szintet. Azonban azonnal elkezd nyüszíteni, tehát sajnos a múlt éjszaka is ki kellett hozni a nappaliba. Viszont ezzel sem oldódik meg a probléma, mert ott kell vele aludn, mert ugyan úgy sír tovább, ha elmegyünk, ráadásul nem elég, hogy a kosarában van, követeli, hogy a kanapén aludhasson velem... (persze ezt nem engedem meg neki, de így meg két napja nem alszom csak félórákat :-/ ) Nem volt még soha kutyaám korábban, ezért kérem a segítségeteket, ti mit tanácsoltok? Gúnyos kommentekkel kíméljenek!

2013. szept. 1. 16:20
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
szerintem olyan helyre rakd őt ahol éjszaka is van fény tehát ne legyen teljesen sötét illetve próbáld ki ,hogy ragsz mellé egy plüssmacit hátha akkor biztonságban fogja érezni magát
2013. szept. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kicsi még a kutya, másfél napja van nálatok. Elválasztották a családjától, új helyre került. Szüksége van most a közelségetekre. Vagy berakjátok magatok mellé a szobába a kiskutyát éjszakára, vagy pedig kint hagyjátok a fürdőszobába és hagyjátok hogy sírjon. Ekkor vagy elhallgat egy idő után vagy nem. De azt ne csináljátok, hogy ha sír, akkor egyből mentek és kiengeditek, mert ezt szokja meg. Még azt tudjátok megcsinálni, hogy este lefekvés előtt egy kicsit lefárasztjátok, játszotok vele. Ha fürdőbe van éjszakára hagyva, rakjatok be neki egy plüss állatkát amihez oda tud bújni, talán az is segít.
2013. szept. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Másfél nap? A legedzettebb kutyáknak is legalább 3-4 nap kell, hogy megszokja az új helyet, (a legtöbbnek még több is) és sírás nélkül, nyugodtan tudjon aludni este. Arról nem is beszélve, hogy az én kutyám pl 1 hónapja van nálunk, de a fürdőszobába bezárást ő sem tolerálja (néha 1-2 perce be kell csukni valahova, mert nem lehet tőle felmosni).
2013. szept. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sólámpát kapcsoltam be neki, hogy világítson, plusz két darab plüssmacit is raktunk a kosarába. Első éjjel egy fél óra után engedtük ki, tegnap este pedig másfél óra után, mert már olyan hangerőn szónokolt, hogy kertes házban lakunk, de hallotta a szomszéd is ( ami alapvetőleg nem baj, csak azért ha a szomszéd hallja, akkor képzelhetitek, hogy mi mennyire halljuk ) Ráadásul szegény a vége felé már fejjel ugrált neki az ajtónak, annyira ki akart jönni. Pedig előtte lefekvés előtt fél óráig szaladgáltam vele a lakásban. Aztán hiába raktam a kanapé mellé az ágyát, még az sem volt neki elég, mert mindeáron velem akart aludni. Ez majd jobb lesz idővel, vagy szoktassam magam a gondolathoz, hogy velem fog aludni a kutya ( amit annyira nem szeretnék őszintén szólva )
2013. szept. 1. 16:44
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor szerintetek pár napig maradjak lenn még vele a nappaliban? Aztán próbálkozzak azzal, hogy magában hagyom?
2013. szept. 1. 16:49
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen próbáld meg. És idővel jobb lesz. Megszokja a helyet. De a lényeg, hogy már most legyetek vele következetesek. Amit nem szeretnétek, hogy nagy korában csináljon és most elkezdi tiltsátok, ha nem akarjátok, hogy ágyba legyen, ne engedjétek meg neki. Ha sír éjszaka, nem kell felkapni, meg simogatni, nyugtatgatni, csak szólj rá, hogy csitt legyen. Ha melletted lesz a helye, a kezed is lelógathatod, hogy érezze hogy ott vagy.
2013. szept. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azt csináltam, hogy az ágyam mellé tettem a kosarát, és lelógattam hozzá a kezem. Ha meg fölsírt éjszaka meg sem kellett mozdulnom, csak kicsit megsimiztem és aludt is tovább.
2013. szept. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget! :-)
2013. szept. 1. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!