Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Disznó módon eszik. Van megoldás?

Disznó módon eszik. Van megoldás?

Figyelt kérdés

9 hós spanim eleinte nagyon szépen evett. 3 hónapos kora óta viszont kiszedegeti a tányérjából a kaját és úgy eszi.

Tettem már a tányérja alá linóleumot, mert szőnyeg van a konyhában (ha máshol enne, útban lenne) de most meg a szőnyegre is kiszórja. A tápot is kiszedegeti, aztán vagy az asztal alatt, vagy a ház másik végében a folyosón a szőnyegen ropizza el és szétmorzsálja.


Hogy lehetne rávenni arra hogy szépen/szebben egyen?


2013. szept. 1. 23:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyósom kutyája erről úgy szokott le, hogy amíg ő elvitt egy csirkenyakat rágcsálni a kert végébe, addig a többi kutya eltűntette a vacsorája maradékát. Nagyon gyorsan rájött, hogy nem mehet messzire. Szerintem nyugodtan vedd el tőle a kaját, ha meglátod, hogy az általad jónak tartott távolságon túl ment; előbb-utóbb megtanul vigyázni rá, és nem túl messzire menni.
2013. szept. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha valaki tudja, mondja meg nekem is. :)
2013. szept. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Ha lakásban laksz akkor az első hozzászóló tanácsát próbáld ki. Ha kertes házban, akkor ki is teheted amikor maszatol. A miénk így szokta meg, hogy a tányérból egyen. :)
2013. szept. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet hogy belelóg a füle a kajába és az zavarja? Lógós fülű fajtáknak úgy tudom direkt ezért vesznek ilyen magasabb falú, mélyebb tálakat. Ilyenre gondolok: [link]
2013. szept. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4-es ez de ari. :-) Nem fazonra van nyírva hanem mindenhol egyformán extra rövid neki. Nem lóg bele.

Próbáltam azt is, hogy az udvaron kap enni. Eddig semmi változás. No meg jön a tél.

Van egy másik kutyám is. Egy keverék. Ő szépen eszik, de nem egy haspók mint a spanik általában. Ha elveszem a kajáját rá megy a másikéra, az meg olyan kis bamba, hogy odaadja neki. Elvegyem mindkettőjüktől? Mit fog golndolni a másik? Miért büntetem?

Etessem őket külön? Úgy tetszett, hogy nem veszekednek a kaján. Nem fognak utána összeveszni?

2013. szept. 2. 00:33
 6/10 anonim ***** válasza:
Elég, ha nem engeded, hogy elvegye a másikét, nem kell szegénytől ok nélkül elvenni.
2013. szept. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Akiteki ***** válasza:
50%
Vegyél egy ketrecet és egyen abban. Akkor nem tud elmenni a tányértól.
2013. szept. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#7 :D
2013. szept. 3. 08:42
 9/10 Akiteki ***** válasza:

Örülök, hogy tetszik, pedig nem viccnek szántam. :D

Nálunk mindenkinek van egy ketrece vagy boxa és abban kapja a kaját. Ha közeleg a vacsiosztás ideje, mindenki bevonul a sajátjába és onnan kiabál, hogy éhes.

Hamarosan a macskát is rá fogom szoktatni, mert tegnap a guta ütött meg, hogy kivette a tányérjából a csirkeszívet, amivel kedveskedni akartam neki, felugrott a mosogatóhoz és a frissen elmosott tányérok tetején fogyasztotta el.

2013. szept. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem lennék vele sokkal előrébb. Csak annyival, hogy nem szanaszét a házban lenne a kaja, hanem a ketrecben szétgányolva.

Azt szeretném elérni, hogy úgy egyen, mint a másik kutyám. A tányér fölött.

2013. szept. 3. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!