Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bp mely kerületei jobbak...

Bp mely kerületei jobbak kutyázás szempontjából? Vagy melyik települések a pesti oldalon?

Figyelt kérdés

Albérletben lakunk 1 kutyussal és 1 cicával. Tavaly sajnos nem voltunk kellőképpen körültekintőek és nagyon ráfáztunk. Itt egyszerűen nem lehet normálisan "kutyázni".

Értem ezt úgy, hogy nagyon sok a rosszindulatú ember (mindenféle náció), akik, ha arra sétálunk szinte dicsérik a kutyáikat, ha döngetik, majd szétszedik belülről a kerítést és rengeteg a kóbor kutya.

Nem írnám meg a település nevet. Ez egy pest megyei város, de szinte a legszélén lakunk, a "cigónegyedben". A környékbeliekkel nincs probléma, jófejek meg minden.

Itt még nem ismert az "állattartási kultúra", nem sétáltatják és a kerítések állapota sem mindenhol okés. És rengeteg az önsétáló kutya is.


Én már nagyon szeretnék a kutyámmal úgy foglalkozni, ahogy azt megérdemelné. Egyszerűen nem merek egyedül kimenni az utcára a kutyámmal, mert volt már rá példa, hogy kiszökött az őrjöngő kuvasz vagy épp egy falka kóbor kutya kergetett minket.


A kutyám másfél éves, ivartalanított szuka. Nagyon nagy az energiaszintje. Amíg volt rá lehetőségem, jártunk kutyaiskolába és hobbi szinten agilitizni. Egy alapszintet sikeresen teljesítettünk is. Csak a férjemnek van jogsija, de neki kb. 8 hónapja úgy átkavarták a munkabeosztását, hogy szinte alig találkozunk, amikor meg itthon van pihennie kell. Jó ha egy hónapban 2 alkalommal el tudunk menni autóval vhova, ahova visszük a kutyát is és akkor kirándulunk egy nagyot.


Most voltunk egy hosszú hétvégét vmi folyóparton haverokkal. Úgy képzeljétek el, hogy csak egy földút van a ház és a stég között. Csak egy sor ház, tehát csak oldalszomszédok vannak, a ház háta mögött meg kukorica földek.

Olyan jó volt ott. Elengedni teljesen nem mertem a kutyust, mert ha meglát egy nyulat vagy macskát utánavetődik, de nem bántaná, csak játszik velük. Kb. 20 m-es kötélből csináltam pórázt. Tök szépen sétáltunk. Igaz, hogy ő volt előrébb, de nem rángatta úgy a pórázt, ahogy itthon a 2 méterest.

Volt egy német bácsi egy gyönyörű keverék ivaros fiúkutyával, Néróval. Tök jókat beszélgettünk és a kutyáink is jót játszottak egymással és ilyenkor még a pórázt sem kellett fognom, nem mentek messzire. De csak azért, mert a bácsi tényleg kőkeményen foglalkozik Néróval és ha hívja, akkor megy hozzá. Ha csak fele ennyire lennék falkavezére az én kutyámnak, akkor nem lenne panaszom.


Nem panaszkodásból írom, de az alábbi problémáink vannak: veszettül rángat a pórázon, szökik a kapun, nem jön hívásra, veszettül ugrál az emberekre.

De viszont: ha lerakom a kaját, csak akkor eszi meg, ha mondom, hogy a TIED. A mai napig akár a földön is hagyhatom a rántott húst a tálcámon, nem nyúl hozzá. Imádja a gyerekeket.

Szóval nem vagyok egy ideális falkavezér, de szeretnék fejlődni.


Na szóval tudom, hogy a problémáknak végülis én vagyok az okozója, de megoldásnak csak a költözés jöhet szóba vmi normális helyre.

Ami azt illeti én Bp 16. ker-ben születtem és éltem, na meg a 15. ker-ben. De annak már hosszú ideje és nem tudom milyen arrafele a kutyás élet. Jó lenne, ha lenne a környéken néhány normális kutyafuttató.


2013. szept. 2. 10:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A 15ker jó lehet, mert vannak olyan részei ahol lehet kutyázni, ritkák és nem feltétlenül nagyok, de vannak.

Mivel a 16ker tudtommal egy kertváros, ezért ott biztos hogy lehet.

4ker ugyan az mint 15ker csak jobb a közlekedés (relatív) szellősebben vannak a panelok, több a tér.

2013. szept. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A XVIII kerület is elég jó, én itt lakom, meg a lányomék is mindkettőnknél van kutya, kertes házban lakunk. Ráadásúl nincs messze az erdő ami népszerű a kutyások között. De a XIX .kerület Kispesti része is elég jó.
2013. szept. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én is a 18kerben lakom és imádok itt élni kutyákkal. Mindíg találkozunk kutyát séltáltató emberekkel este, van olyan aki fut is a kutyájával. A házak kerítési nagyon jók még egy kutya se jött ki a kerítésen. Tudom milyen érzés az amikor folyamatosan figyelned kell, hogy honnan szalad neked kutya laktunk mi is ilyen helyen. Az előttem író jól írta van a közelben egy erdős rés ott el is lehet engedni, tőlünk kb 5-10 perc séta és van a kerületben kutyaiskola is annak a területére is viszünk kutyát tanítani, mert nyitott és tele van akadály pájákkal, de persze ha szocializálni szeretnéd a kutyádat, vagy segítség kell a nevelésben akkor be is iratkozhattok. A kutyasuli tőlünk kb 20 perc kocsival, de jár busz is arra
2013. szept. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Jöhetnek még ötletek.

2013. szept. 2. 12:33
 5/12 anonim ***** válasza:

A 11. kerület zseniális ilyen szempontból.

Rengeteg zöld terület, sok futtató, mindenhogy kutyapiszok gyűjtő, amiken rendszeresen újra töltik a zacsikat. A közteresek pedig nem szólnak ha póráz nélkül van a kutya.

2013. szept. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja, és a kutyatartók nagy része egész kultúrát. :)
2013. szept. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
16. kerben az onkormanyzat elott levo parkban a kutyafuttatot kutya wc-nek használja a sok primitiv....mi már csak 2-3 havonta megyunk ki. lakotelepen is hasonlo a problema....sok a tusko pesti....de hát pesten lakunk ugye. Èn személy szeeint visszakoltoznék vidékre,mert ezt az egymás nyakára lépünk stilust egy idő után átveszi a joérzésű ember is.
2013. szept. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Szilvi & Argos ***** válasza:

Mi Csepelen (XXI. ker.) lakunk a Kis-Dunától 2 percnyi sétára. Itt aztán lehet 6 km hosszan szabadon sétálni. Vannak dombok, rétek, vízparti sétányok, kisebb erdős részek, minden. Közteresek/rendőrök nincsenek, csak razzia szerűen, mikor sok bejelentés érkezik idióta gazdák miatt.

Évről-évre egyre több horgász, gyerekes, bringás, stb van a parton tavasztól őszig, de jól nevelt kutyával és kis odafigyeléssel nincs gond. Lehetne sokkal-sokkal nagyobb szakaszon kuka, de a horgászok jóvoltából legalább zsákokba lehet dobni a szemetet.

Kutyafuttatóból Csepelen 5 van, ebből 3 normálisabb méretű, 2 nagyon kicsi.

A lakótelepeken is van elég zöld terület szerintem...de kis sétával bárhonnan elérhetőek ezek.

Csepel határában nagy pusztaság van sok tóval, ott aztán lehet menni a végtelenbe :D

2013. szept. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát szerintem semmi gond nincs a 16. kerületi (Havashalom park) kutyafuttatóval. Én most úgy érzem, hogy a 14. kerületben a Rákospatak partja a legkíválóbb kutyázós hely. Rengeteg kutya és futó és egy óriási lekerített területen el is lehet őket engedni, esténként 15-20 kutya is összegyűlik néha :)
2013. szept. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2013. szept. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!