Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon szeretnék kutyát!...

Nagyon szeretnék kutyát! Lakásban lakunk de van kertünk is csak az nem saját. A szüleim nem nagyon engedik meg. Mit tegyek, tehetek?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a kutyákat sok barátnőmnek van.Az egyiknek az apukájánál van és lakásban tartják de van egy kicsi kertyük és nagy a kutya,golden retriver(de még kicsi).Már kinéztem egy kutyafajtát ami kistermetű és jól érzi magát lakásban (bichon havanese.A barátnőim szerint akiknek van kutyájuk szerintük simán lehetne nekem is.(mellesleg saját szobám van!)

2013. szept. 3. 19:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a szüleid kezében a döntés. Az ő lakásuk és az ő "gondjuk" is. Mert akármennyire aranyos is egy kutya, sok türelem, gondozás és felelősség kell hozzá. Pláne, hogy nem 1-2 évről beszélünk, hanem 12-15 évekről.

Nem tudom mennyi idős vagy, de ha most kapnál egy kutyát, el tudnád képzelni, hogy még 10 év múlva is veled van?

Ha esetleg bentlakásos suliba akarsz menni, kire hagynád? A szüleidre. Ha nyaralni mész a haverokkal... szülők. Ha nincs időd rá... szülők.

És egy kutya folyamatos gondozásra, etetésre, itatásra, foglalkozásra szorul. Fürdetni kell, tanítani, játszani vele. Nem csak néha, minden nap. 15 éven át. A szüleid ezeket mind számba veszik szerintem. Nem tudom, te ebbe mindbe belegondoltál-e.

Amúgy az nem gond, ha lakásba viszed. Főleg egy havanese-t. Csak a többi dologgal mi lesz? :)


Amúgy a kertyük az úgy helyes, h kertjük. Ne haragudj, csak nagyon zavarja a szemem. :)

2013. szept. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
52%
Ha a szülő nem akarja,nem kell erőltetni.Az ő terhe leginkább,sok éven keresztül.
2013. szept. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm Dindin :)
2013. szept. 4. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!