Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz az, hogyha fiatalon (6...

Igaz az, hogyha fiatalon (6 hónapos) ivartalaníttatom a kan kutyámat, akkor túlnőheti magát és így gyengébbek lesznek a csontjai?

Figyelt kérdés
Az orvos ezzel riogat.
2013. szept. 3. 20:15
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Arról, hogy esetlegesen nagyobbra nő, mintha később ivartalanítanád, már én is hallottam, illetve olvastam. De arról nem tudok, hogy effektíve gyengébbek lennének emiatt a csontjai.
2013. szept. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

Az enyém csak azt mondta, hogy ekkor nőnek a legnagyobbat, így ilyenkor nagyon szigorúan kell venni az előírást, hogy mennyit ehet és akkor nem lesz gond.

Ezen kívül a fiatalon való ivartalanításról csak jókat mondott (nincs szökdösés, daganatos betegségek elkerülése, nyugodtabb lesz stb).

2013. szept. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nekem azért javasolta több kutyakiképző is, mert borzasztó domináns a kutyám már most, és ha "megérik" akkor még durvább lehet ez a dolog, míg ha meglenne a műtét akkor talán tartható lenne ez a mostani szint. Így azért még viszonylag kezelhető a kutya, meg oldom ezt a dolgot folyamatosan.
2013. szept. 3. 20:31
 4/9 anonim ***** válasza:
41%
Lehet hogy kicsit magasabb, hosszabb lesz de a csontjaira erősségére szerintem nem lesz hatással. Az orvosod kissé elavúlt nézeteket vall. Külföldön a tenyésztők már 6-8 hetesen ivartalanítják a kedvencnek szánt kölyköket.
2013. szept. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném,hogy gólyalábakat növeszt,akkor a mini fajtákat sem adnák ki kennelekből már ivartalanítva.Emellett valóban dominánsabb kutyánál nem érdemes megvárni,hogy ivaréretté váljon.Megkérdezhetsz más orvost is.
2013. szept. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
inkább meg kéne tanulni kezelni, vagy más fajtát kellett volna választani.
2013. szept. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
Nem gyengébbek lesznek a csontjai, hanem, csak vékonyabbnak fog látszani az ivaros kanokhoz képest, mivel valamivel hosszabbra nőnek a csontok.
2013. szept. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%

látszani fog a másodlagos nemi jellegén, hogy korán lett ivartalanítva.

a 6-8 hetes kori ivartalanítás más ilyen szempontból, de a fél évesen elvégzett herélés egy durva beavatkozás a kutya növekedésének legintenzívebb szakaszában.

hacsak nincs valami akut, sürgős oka én kivárnám legalább az egy éves kort.

hovatovább az ivartalanítás nem csodaszer, nem lesz tőle varázsütésre kezelhető a kutyád! a dominanciát nem veszíti el a golyóival együtt... először tanuld meg kezelni, dolgozz meg a tiszteletéért, aztán ha nagyon nem megy (de úgy állj hozzá, hogy menni fog!) akkor még mindig ivartalaníttathatod.

2013. szept. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam, hogy ettől csodakutya lesz, de szakemberek ezt tanácsolták. Dolgozok érte hidd el, tanulok folyamatosan, heti kétszer jár hozzánk a kiképző, ő látja hogy milyen a kutya, nyilván nem véletlenül mondta ő is ezt, több évtizedes tapasztalattal a háta mögött. Azt is mondta hogy nem igen volt még dolga ilyen kutyával, főleg hogy ilyen kicsi. De már alakulnak a dolgok. Azt mondta a kiképző, hogy idővel biztos hogy el fogunk jutni arra a szintre hogy tökéletesen kordában tudom majd tartani a kutyát, de ha az ivarérés bekövetkezik ez bizony rosszabb lehet.
2013. szept. 4. 07:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!