Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vettem egy Cavalier Cing...

Vettem egy Cavalier Cing chares spánielt Szlovákból. A színe majdnem teljesen vörös csak a fején van egy széles csík. Most akkor blenheim? Milyen színűvel fedeztessem?

Figyelt kérdés
2009. nov. 1. 22:52
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem egy színhibás kutyát kaptál, mert a belheimnek a testén is van fehér szín.

Egy apró kérdés: Miért kell csak azért megvenni egy kutyát, hogy szaporítsad? Enélkül is van elég kutya a menhelyeken.


Tenyésztő biztos nem vagy, mert ilyeneket nem kérdeznél.

2009. nov. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Tenyésszemle nélkül semmilyennel, mert az is lehet hogy tényleg színhibás, ahogyan előttem is mondták.


Ott kiderül minden hogy küllemben és jellemeben alkalmas-e.

2009. nov. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

Szia!

Ezért kár volt Szlovákiáíg utazni.

Nálunk is vannak nagyon jó cavalier tenyésztők, vehettél volna itthon minőségi, és nem színhibás kutyát.

Tenyésztésre nem alkalmas a színhibás kutya, így csak felülbélyegzett tk-t kapsz majd a kiskutyikra, ha lesznek.

Kiállításon biztos semmi esélyed így, tenyésszemlére mégúgy se.

Körül kellett volna nézni itthon, ha már ilyen nagyra törő céljaid vannak.

Viszont!

Ha jelezted az eladónak, hogy tenyésztésre szánod, akkor

a szerződés szerint /már ha van/ jogod van igényt tartani egy megfelelő minőségű kutyusra, egy következő alomból, vagy a pénzednek legalább a felét kérd vissza, mert ez így átverés a javából.

Üdv.

2009. nov. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is voltam már jópárszor szlovákiában kutyát venni, cavaliert is, de sosem hagynám magam így átverni. Ha egyszer nem ismered még a színeket sem, akkor minek veszel cavaliert? Legalább itthon vetted volna, akkor talán tudnál beszélni az eladóval, hogy visszacserélnéd...

Legközelebb nézz utána egy kicsit a tenyészteni kívánt fajtának, mielőtt beleugrasz a hülyeségbe.

Amúgy meg lehet, hogy ruby színt vettél (mondjuk a csík miatt még az is bőven színhibás).

2009. nov. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]

Valószínű, hogy színhibás ruby az a blenheim.

A belenheim, ha megnézed, legalább felerészben fehér!

2009. nov. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ne is fedeztesd inkább! Ahogy látom még a fajta nevét sem tudod leírni, akkor pedig nem értem, hogy miért szeretnél almot.... Elég sok rossz cavalier van már így is itthon, nem kellene még tovább rontani a magyar állományt.

Igen, ezt abszolút színhibás rubynak hívjuk. A leírtak alapján pedig ez már nagyon durva színhiba!

2009. nov. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
befedeztettem!!!!! egy tricolorral, most akkor nem tudom eladni jópénzért a kicsiket?
2009. nov. 4. 18:06
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát erre nem tudok mit mondani....

Nagyon sajnálom, hogy még eggyel több szaporító van Mo-on....

Igen, iszonyat durva színhibás kutyáid lesznek ebből a párosításból.

Ez van akkor, ha valaki még a genetikával sincs tisztában.

Amúgy milyen színkombinációból jött ki a te kutyusod? Mert az sem biztos, hogy ruby... Milyen színűek voltak a szülei?

2009. nov. 5. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!