Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az is állatkínzás, ha egy...

Az is állatkínzás, ha egy udvarban 2 fa törzse között 2m magasan ki van feszítve egy drót és rajta a lánc, a másik végére pedig a kutya van kötve?

Figyelt kérdés

A lánc csúszik a dróton, így nagyjából bejárhatja az egész udvart, de nem tud elszökni, ha nyitva a kapu vagy nem tud kiugrani.

Ne értsétek félre, az én kutyáim szabadon vannak. Erdélybe voltam, ott láttam, hogy sok kutya így van kikötve. (mellesleg a kutya hasán volt egy 20cm átmérőjű daganat)


2011. júl. 4. 21:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
én alapból nem szeretem ha egy kutya egy fához van kikötve legyen házőrző vagy kedvenc. ha már valaki vállalja hogy kutyát tart legyen normális körülmények között
2011. júl. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát szerintem az. Könnyebb kikötni, mint foglalkozni vele. Az én kutyáim, ha tárva nyitva van a kétszárnyú kapu, akkor is a küszöbön állnak. Nem rohangásznak össze vissza, mert tudják, hogy nem szabad. Nyilván a szökdösés is annak a jele, hogy le se sz@rja a gazdát, hiszen nincs köztük kapcsolat.
2011. júl. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
32%
Szerintem nincs ezzel semmi gond. Sajnos az én kutyáimat is rendszeresen láncon kell tartani, mert a másfél méteres kerítés csak egy szökkenés nekik, és már sehol sincsenek. Nem bántanak senkit, de a kutyának szerintem a kerítés mögött a helye, az udvarban. Van bicikli utunk, minden este meg vannak futtatva, de napközben nem tehetek mást.Sokszor azok osszák az észt, akiknek fogalmuk sincs a valóságról.Én imádom a kutyáimat.Gondolom te is.
2011. júl. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Futtató vagy mi a neve. Ha szenved tőle az állat, akkor állatkínzás. Ennyi. Ettől amúgy általában nem szoktak szenvedni.

Megjegyzem még így is sokkal, de sokkal több helye van, mint egy kétszobás panelban tartott kutyának.

2011. júl. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Mint írtam, nem az én kutyám, hanem egy kistestű keverék volt. Nekem vizslám van, képtelenség lenne megkötni :)

Ez egy nyaraló volt, amit néha kiadtak, csak a szomszéd néni járt etetni a kutyát. De Erdélyben szörnyen sok kóbor kutya van sajnos :(

2011. júl. 4. 21:24
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Amelyik kutyával foglalkoznak, és a minimális nevelést megkapta, esetleg még ivartalanítva is van, az nem szökik el.
2011. júl. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

21:24 Igenám, de a panelos kutyust viszik sétálni, mi naponta legalább 2-3 órát sétálunk, futattózunk vele, visszük magunkkal teraszokra, mindenhova. Ne mondd, hogy rosszabb neki, mint egy ilyen szerencsétlen kikötött kutyusnak.

Amúgy szerintem igen, állatkínzás. De szerintem az is az, ha valaki akár lánc nélkül is kicseszi az udvarra és soha nem viszi sétálni és azt hiszi, hogy hű, de jó dolga van a kutyának, mert kint van, bezzeg szegény panelos kutyus, aki naponta órákat sétál, szaladgál, játszik a többi kutyussal, kutyasulizik, na annak milyen szar!

2011. júl. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
igen állatkínzás. nekem 2 kutyám van most már 10-12 évesek. menhelyről fogadtam örökbe a láncot nyakörvet nem is láttak. a gondolataimat is kitalálják,mindenkinek át kellene gondolni hogy tényleg akar-e kutyát tartani" min14év".és csak úgy tartson. látok az út mellett kitett kutyát aki még egy nap múlva is ott ül és várja a "gazdáját" másnap meg ami maradt belőle. elszomorító
2011. júl. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
te se sokat sétáltathatod a kutyádat, ha még nem láttak nyakörvet..
2011. júl. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%

22:35 én most panelban lakom. És azt látom, hogy a lakásban tartanak egy kutyát. Ő egész nap egyedül van, 2-3 alkalommal leviszi a gazdája sétálni. Ilyenkor a kutya pórázon van, alkalmazkodni kénytelen a gazdához.

A futtatók meg nevetségesek. 10-12 méter, és ott fusson a kutya? Mi az neki? Ennél egy bármekkora udvar nagyobb, csak ott egész nap "futhat", a futtatóban meg napi egy-két órát.


A mi udvarunk körülbelül 120 méter hosszú, a szélessége igaz, hogy csak 30 méter, de azért a 120 méteren el tud futkosni bármilyen kutya. Pontosabban el tudnak futkosni. Mert nem egy kutyát tartunk, hanem kettőt (volt három is, de sajnos az öreg kutyu, akivel felnőttem, elpusztult). A két kutya jó időben elvan egymással meg a macskákkal, játszanak, mosdatják egymást, kergetőznek, van kinn medencéjük, abban fürdenek, ha melegük van. Napi 2-3 órát mi is kinn töltünk velük, sőt többet is.

Eleinte vittük sétálni őket. De az a helyzet, hogy látszott rajtuk, hogy nem élvezik.

Elég demagógnak tartom, hogy jobb a kutyának egy 60 négyzetméteres lakásban egyedül úgy, hogy minden nap kiviszik a 200 négyzetméteres futtatóba, ahol találkozhat egy kicsit más kutyákkal, mint a több mint ezer négyzetméteres udvaron a másik kutyával, meg a fél tucat cicával. Még akkor is, ha időnként bizony láncra kell kötni őket. De a lánc hatósugara bőven megvan akkora, mint egy átlagos lakás, és nem napi 20 órát töltenek láncon, hanem általában csak havi néhányat, amíg mondjuk behozza a kocsi a fát, nehogy véletlen alámenjen a kutya.

Ilyen dolgokat azért érdemes mérlegelni, egyáltalán nem érzem, hogy jobb lenne nekik a lakásban.

2011. júl. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!