Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mert viszket ennyire a füle a...

Mert viszket ennyire a füle a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Már lassan 2 hete, hogy a kutyámnak viszket a füle. Sárgászöld száraz váladékot piszkáltam ki neki, mert tele volt vele a füle. Most 2 napja sokkal rosszabb lett ez a viszketése. Kb nincs olyan lépés hogy ne rázná a fülét :(((( voltam vele állatorvosnál, méghozzá egy elég 'jól dolgozó' állatorvosnál.. Nem tudom már mihez kezdjek. emberi fülcseppet lehet ilyenre használni? Vagy valami kövirózsát, aloeverát?

Már nem tudom mit csináljak. Imádom!!! Egyszerűen én szenvedek ha vakarma magát:(



2013. szept. 4. 21:34
 1/9 anonim ***** válasza:
állatorvos mit mondott rá?
2013. szept. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ja azt elfelejtettem leírni. Tett bele calami zselét a fülébe, és azt us mondta hogy ez a bűzmirigye miatt is lehet. Mert multkor az is be volt gyulladva neki.. (nincs olyan pillanat hogy ne legyen valami baja szegénynek :((()

Debitt interneten azt olvastam hogy allergia miatt lehet. Ott az írták higy a füle olyankor büdös és amit leírtam. Szóval egyezik minden. És most nem tudom mi lehet szegénykémmel.. Ekcémás is (ha jól írtam) szegényt tényleg minden fránya betegség utoléri :'((( pedig csak 3 éves kiskutya :(

2013. szept. 4. 21:57
 3/9 anonim ***** válasza:

véletlenül gomba nem lehet?

Ma, amikor gyakorlaton voltam(kutyakozmetika) pont egy gombás fülű kutyát hoztak, és neki is ilyen sötét, zöldes színű trutyi volt a fülében, ami nagyon büdös volt.

2013. szept. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bármilyen jó a dokid, tessék fülből váladékmintát vetetni és az majd kimutatja, mi az ok.Amíg nem tudod az okot, ne kísérletezgess semmivel otthon sem.
2013. szept. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Az én kutyám ilyen bajokkal kűzd 3 éves kora óta,most 9 éves.Háromszor meg volt már műtve a füle,de születésekor a porcok károsodtak a fülében,és ennek tudható be az egész,kaparja egész nap,közben nyüszít,mert fáj is neki.40ezer forint volt 1 műtét,ideig-óráig nem is volt baj,de aztán jött a nyár,megint elkezdte.Milyen idős a kutyád?Csak mert lehet,hogy el lehet kerülni ezt,elsősorban vidd el az orvoshoz,az a legjobb megoldás.Nekünk adott valami lötyit,amit a fülébe kellett adagolni,illetve ha már feloldódott a fülében az az akármi,amitől viszketett,ki kellett fültisztítóval tisztítani.
2013. szept. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hidrogén peroxid 3%, az kiváló fertőtlenítő, fültisztító.

Csepp a fülbe, bűzmirigybe/re és elfog múlni, tapasztalat.

Kellemetlen mert a nyálkahártyát erősen csípi, de biztosan meggyógyít mindent előbb utóbb. Fülorvos is ezt használja.

A fület nem csípi csak felpezseg meg habzik.

2013. szept. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
MASTIJET FORTE, tögyinfúzió. amit a teheneknek nyomnak a tögyükbe mikor begyullad. sok sok évi fülbajozás után egy idösebb allatorvos javasolta. borzalmas allapotu fülecske gyógyult meg töle 2 nap alatt, elotte semmi sem segitett.
2013. szept. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Remek! Szórjon csak bele mindenféle csodás gyógyulást okozót. Honnan lehet tudni, az ilyesmit ajánlóknak mi volt a fül problémája a kutyájuknak?

Végül is lehet kísérletezgetni. Hátha bejön valamelyik szuper szer.

2013. szept. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Akiteki ***** válasza:
Nem viszket, hanem fáj. Azért rázza a fejét. A fül igen nagyon tud fájni nekünk is, hát még a kutyának, akinek sokkal érzékenyebb. Keress egy másik orvost, aki hajlandó rendesen megvizsgálni a kutyusodat. Jobbulást neki!
2013. szept. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!