Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyáink meggyilkolták a...

Cs.dorka87 kérdése:

Ha a kutyáink meggyilkolták a szomszéd macskáját, amelyik átjött a mi kertünkbe, akkor az nem a mi hibánk/felelösségünk, ugye?

Figyelt kérdés
Plusz ötleteket várok, hogyan lehet leszoktatni a kutyákat arról, hogy folyton a macskák után eredjenek... (Bár sztem ezeket esélytelen...)
2013. szept. 5. 19:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A macskák jöttek át a ti kertetekbe/területetekre, tehát ez nem a ti hibátok!
2013. szept. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem. És a saját kertedben nem igen tudod leszoktatni erről, meg nem is kell. Majd megtanulják a macskák, hogy oda nem tanácsos menni.
2013. szept. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehetetlen,de ahhoz mindig résen kell lenni és rögtön letiltani minden macskára irányuló akciót.Fontos lenne kerten kívül lemozgatni az ebeket,rendszeresen,meg a vadászösztöneiket is kielégíteni valami kutyás sporttal,vagy csak simán labdázzatok,rongyozzatok velük.Én nem lennék boldog,ha ilyen kutyuk laknának mellettem,bár ha nálatok történt,nem lehet felelősségre vonni.
2013. szept. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Akiteki ***** válasza:
100%

A macskák nem körültekintőek és nem tanulnak más hibájából. Ti nem tehettek róla, ha bejönnek a kertbe. A macskák szokása, hogy sétálnak az utcán, aztán ha jön valaki, akkor beugranak az legközelebbi kerítésen.

Én sűrű hálót raktam alulra a kerítésre, hogy ne ugráljanak be.

2013. szept. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem a ti hibátok. Akinek macskája van az szerintem tudja, hogy benne van a pakliban, hogy megölheti a szomszéd kutya, elütheti egy kocsi, bármi történhet vele, mert őket nem lehet megakadályozni, hogy eljárkáljanak ahová csak kedvük van. Viszont amelyik macska túléli a találkozást az tudni fogja, hogy többet nem megy abba a kertbe. Nálunk van jó pár macska a szomszédoknál, de mikor beköltöztünk az első hét után megtanulták, hogy nagy ívben elkerüljék a kertünket. Ha ott vagy minden esetben tiltsd le őket, de ha nem vagy ott, valószínű, hogy úgyis megkergetik, mert túl nagy kísértés nekik egy rohanó "zsákmány állat" (szerintem).
2013. szept. 6. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 ödi2 ***** válasza:

Hm...! Érdekes morális kérdés... NEM vagy hibás ilyen esetben, jogilag semmiképp.

DE! Abban igen, hogy a kutyáid nem megfelelően vannak szocializálva és a macska megkergetése, azaz eltávolítása az őrzött területről és a macska széttépése, ami zsákmányszerző ösztön, már nem ugyanaz...

Milyen fajta a kutyáid? Azért fontos, hogy segíteni tudjunk, nem mindegy a kora sem... Az biztos, hogy nagyon nehéz dolgotok lesz és a rossz hír az, hogy ehhez bizony szereznetek kell otthonra egy cicát, mert csak akkor lehet teljesen hozzájuk szoktatni...Ha szerencsétek van és ezt sok munkával segítitek is...Amúgy szerintem a szomszédnak is szerezettek egyet, legalább gesztusként...:)

2013. szept. 6. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Két fekete keverék kutyusunk van, az egyik menhelyes, ö labrador keverék lehet, a másikat találtuk, ö németjuhász és mudi keveréknek néz ki, de egyik se biztos. Cicát biztos nem veszünk, mert mi se nagyon szeretjük öket, DE ennek ellenére sose uszítottuk öket a macskákra, söt tiltottuk, de nagyon erös bennük a vadászösztön... Ezelött még nem kaptak el egyet sem, nem is gondoltam hogy meg is ölik ha egyszer sikerül elkapniuk... Ez egy kismacska volt, a szomszéd tele van nemrég született kismacskákkal, úgyhogy nem hiszem, hogy annyira hiányozna nekik. Egyelöre még nem költöztünk oda véglegesen, ezért a kerítés sem a legjobb még, de az biztos, hogy valami átjárhatatlan / átláthatatlan kerítés lesz majd...
2013. szept. 6. 10:08
 8/11 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy nem akarták megölni, csak játszottak, és a cica számára végzetes lett:( Így jártak anyuék is a komondorukkal, a legjobb lélek az a kutya, de 2 kiscicát megölt, mert játszani akart velük.


Ödinek üzenném: a legtöbb esetben maximálisan egyetértek a válaszaival, de most nem. Van egy huskym, aki hónapokon át abból élt, amit magának vadászott, és nagyon bejött neki ez az életmód. Most már egész szépen szocializálva van, a jelenlétemben nem bántja az ismerős macskát, de ha egyedül hagynám egy idegen macskával, egészen biztosan zsákmánynak tekintené, és elkapná. És ez a fajtájából, a kölyökkori szocializációhiányból, és az előéletébl adódik. Nem lehet minden kutyát 100 %-osan átformálni, így is egy csoda, ami történt vele.

2013. szept. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 ödi2 ***** válasza:

Szia kispalikee! Nincs azzal semmi baj, hogy más véleményen vagy, pontosan azt írtad, amit ÉN IS gondolok egy kutya szocializálási SZÜKSÉGLETÉRŐL, amit tudnia kellene mindenkinek... Az általam leírtak a saját tapasztalataimból és a saját megoldásaim közül vannak, korántsem általánosak és nem mindig elfogadottak. Mivel sok rendvédelmi és pszichológiailag problémás kutyát rehabilitáltam már, így sok esetben alkalmaztam ezt a módszert és bevált. Ez NEM azt jelenti, hogy jelen esetben, vagy akár a Te kutyádnál is beválna, mivel minden kutya más és más jellem, még almon belül is...

Gratulálok a kutyádhoz, hozzászólásaidból is látszik a kutyák iránti elhivatottságod és az alapos tudásbázis. VALÓBAN nem lehet minden kutyát teljesen átformálni és sokszor kell kompromisszumot kötni, de jelen esetben nem volt átmenet semmilyen átnevelés felé, ami NEM a kutya hibája.

Sarkítottam és kiéleztem a problémát, hogy a kérdező is tisztában legyen a kutyái szocializációs problémáival,hiányosságaival.

Örülnék ha később sem értenél velem mindenben egyet, ÉN IS szeretek tanulni a hibáimból, mindig ezek vittek előre és sokszor ezért makacsoltam meg magam és bizonyítottam, hogy csak akarni kell...:)

Néha provokatív és sarkított a hozzászólásom, mindig igyekszem a SAJÁT tapasztalataimból beletenni példát, mert csak így lehetek hiteles és csak így lehet összevetni a leírtak közötti különbséget. Nem szándékozom ezen változtatni és inkább örülök, ha valaki más nézőponton is van akár, mert ebből látszik ha valaki foglalkozik a témával, tenni akar és ez SZÁMOMRA fontosabb, mint, hogy ENGEM kövessen az adott kérdésben. NEKEM a KUTYÁK a lényeg, ha az Ő igényeiket kielégíti a gazdi, akkor én már elégedett vagyok. Nem a túlképzett és trükkökkel teletűzdelt kutyás életet preferálom, hanem a KUTYA életminőségét és szocializáltságát,helyét egy felelősségteljes gazdi mellett.

ÉN nem kívánok többet, DE ezt MINIMUM.

EBBEN szeretném ha MINDENKI velem értene egyet, de csak ebben.

2013. szept. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Sajnos tényleg rosszul vannak szocializálva a kutyáim, pedig járunk velük kutyás társaságokba is. Azt még nem írtam, hogy egyik kan, öt fél évesen úgy találtam, hogy majdnem elpusztult, olyan sovány volt - valószínüleg vadászott is, hogy valahogy életben maradjon. Most másfél év körül van, és sajnos pluszban még a többi kan kutyával is nehezen jön ki, konkrétan rájuk támad... Lányokkal semmi baja. Talán azért is, mert nincs még ivartalanítva, vagy mert a másik kutyus szuka, és öt félti. A másik
2013. szept. 7. 10:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!