Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha a "távolabbi"...

Mit csináljak ha a "távolabbi" szomszéd kutyája folyton beugrál hozzánk?

Figyelt kérdés
Az egyik utcabéli lakó nem hajlandó normális kerítést csináltatni így a nagy német juhász keverék kutyája éjszaka mindig kiszökik. Már összekaparta a kerítést amit most festettem le több órás fáradságos munkával. Igazából emiatt vagyok idegbeteg :D A kis szuka kutyánkat már felcsinálta - tudom el kellett volna zárni, de már 5 éve megvan és nem fordult elő "ilyesmi". A szomszédot már megkértem értelmesen - és még ki tudja hányan, bár azt mondták felesleges - de változás nem történt. Ostor ott van a kapu mellett már párszor elzavartuk de már elegem van és kezdek radikálisabb lépésekben gondolkodni. Még mielőtt valaki szívtelen állatkínzónak titulálna, mondanám, hogy nem vagyok az!

2013. aug. 14. 10:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha kint van a kutya,hívni kell a gyepmestert.gondolom oltása sincs a kutyának,akkor még meg is büntetik.
2013. aug. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha a szukához mászik,ivartalanítani kellene.Lehet akkor a bemászásokat befejezné.
2013. aug. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
Ha bent van nálatok az udvarban, akkor hívd ki a rendőröket, először felszólítják a szomszédot, utána bírság, aztán ha ez sem elég neki, akkor elveszik a kutyát.
2013. aug. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is van,volt egy ilyen nagyon kevert német juhász féle. A fél utcában felcsinálta, felakarta csinálni a szukákat, és az egyik idióta még kaját vizet is rakott ki neki. Ez egy ilyen telepőr kutya és a gazdája vagy is a portás vagy mit tudom én ki meg alszik nappal, a kutyát meg nappal hagyja elmenni vagy nem tudom. Volt már neki szólva nem egyszer, de érdekli is őt, öreg fószer. Én mindig zavarom elfele ha meglátom mert amúgy is egy hamis kutya, és a mi kerítésünket is megrongálta már. Aztán azt hiszem úgy oldódott meg hogy egy kisgyerekes család ment az utcában babakocsival, a kutya odament ugatni meg követte őket, és apukát ez eléggé felcseszte agyilag hogy se kutyát sétáltatni nem lehet nyugodtan se a kisgyerekkel sétálni tanulni. Nem egyszer hangosan zavarta el a kutyát illetve szidta azt is aki kirakott neki kaját pokrócot, mert ez pont olyan helyen volt ahol sokan mennek. Aztán hogy apuka tüntette el mindig a kirakott dolgokat a kukába vagy aki kirakta nem tudom, de azóta nem látjuk erre a kutyát. Valószínűleg a kirakódós ember vette a lapot, a kutya meg jó párszor el lett zavarva a francba jó hangosan.

Egyébként ez a kutya szerintem se oltva se semmi.

Más kutyasétáltató is mondta hogy elege van belőle hogy jön megy az utcában egész nap ugatja a többi, meg beszökik a szukájához, és ha még egyszer meglátja még ha nem is veri el, de elviteti a gyepivel.

Azóta valóban nem jár erre.


És erre én azt mondom nem a felelős gazdának kell a saját szukáját elköttetni mert van egy pár renitens hülye aki a legalapabb dolgokat nem tartja be.

Nálunk is más is azt mondta hogy ő nem fog emiatt a korcs miatt költségekbe verődni, meglátja a kutyát még egyszer a szukája közelében, és azonnal elviteti.

A felelőtleneknek bezzeg egy ilyen nagy okos megmondó ember sem szólna be hogy talán ne hagyja a kutyáját menni, és heréltesse ki.

De egyszerűbb azt cseszegetni aki valóban figyel a kutyájára.

Kérdező ha nagyon zavar hívd ki a területileg illetékes menhelyet, aztán ha hiányzik a gazdájának érte megy, ha nem nem.

2013. aug. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, marad a gyepmester mint megoldás.
2013. aug. 18. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!