Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit kérnétek értük?...

Mennyit kérnétek értük? Németjuhász kölykök.

Figyelt kérdés
Gyönyörű németjuhász kölykök, mindkét szülőnek megvannak a szűrései. Az apa nagyon szép, vöröses, igazi németjuhász, az anya szintén gyönyörű kutya, de ő egy fokkal világosabb színű, viszont a pofája nagyon helyes, még sosem láttam ilyen aranyosat. A két kutya tökéletesen illik egymáshoz, egy szakember választotta ki a kant. Viszont törzskönyvük nincs, hiába fajtatiszták, így keveréknek vannak nyilvánítva.
2013. szept. 5. 20:17
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
87%
A legtöbb menhelyen már törzskönyves kutyák is vannak, miért kéne az embereknek egy törzskönyv nélküli keverék? Mit jelent az, hogy szűrtek a kutyák? Mire szűrtek? Dp-re? Az aki meg azt mondta neked, hogy a szukáknak le kell hozniuk legalább egy almot, az egy oltári nagy idióta volt, már ne is haragudj, az USAban már egész kicsiket is ivartalanítanak, az Állatorvosi Kamara is nyilatkozott az ügyben, miért nem nekik hiszel, miért valami ismerősnek (akinek fingja nincs a kutyákhoz, vagy csak téged vett hülyére)? Mindegy, ha már így sikerült, akkor az oltások, chip, féreghajtás árát kérheted el, adj hozzájuk valami kölyökcsomagot, szerintem nem tudsz gazdát válogatni majd, örülj, ha elviszik.
2013. szept. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
18%

40-50 ezer forintot simán elkérhetsz.

Többet is megadnak értük, de ennyit biztosan.

Aki ingyen akar, majd megkeresi a menhelyeket, azokkal ne is foglalkozz!

Ha szépek, egészségesek, kérd csak meg az árát nyugodtan, addig meg gyönyörködj bennük!

Sok sikert a megfelelő gazdák kiválasztásához!

2013. szept. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
56%
hajrá, akkor be kell tiltani a tenyésztők munkáját is, mert szándékosan megröviditik a szukák életét, hogy lehoznak tőlük 3 almot. Uristen ez már állatkinzás!!!!..... Ekkora baromságot!!!!!
2013. szept. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
55%
Kedves 22, miért adna neki bárki is 40-50 ezret, mikor egy árkategóriával feljebb már törzskönyves kutyát kaphat? Neked elkerülte a figyelmed, hogy itt szűrések, tenyésszemle nélküli kutyákat "rakott össze" a kedves kérdező randomra? Ezt szaporításnak hívják, és a "kérd csak el az árát" bíztatók miatt vannak egyre többen, mellesleg, keverékek, ha te elkérnél ennyi pénzt egy keverék kutyáért, akkor ásd el magad a kérdezővel együtt! Egy ilyen kutyát 15-20 ezerét már lehet kapni amúgy, de aki szaporítótól vesz kutyát, az meg is érdemli, ha a későbbi orvosi költségekre a gatyája is rámegy. És hogy miért? Volt az apakutya és anyakutya diszpláziára szűrve? NEM.(mert hogy mit is jelent a kérdésben szereplő szűrés, számomra még mindig nem derült ki) Volt az apakutya és az anyakutya tenyésszemléztetve? NEM.-"de a pofija nagyon helyes". Jár a kiskutyákhoz egészségügyi garancia? Felteszem NEM. Voltak állatorvosnál röntgenen a kicsik? NEM. Minőségi kutyatáppal, esetleg zöldkagylóval etetve? Én ezt sem hiszem, mellesleg a "szakember választotta ki a kant" is gyanús, mert ha szakember lett volna, akkor törzskönyv nélküli kutyát inkább ivartalaníttatni ajánl. Szóval 40 rugóért egy igen beteges fajtából szűrések nélküli random keverék kutyákat ajánl, amik felnőve valószínűleg diszplázia miatti kezelést igényelnek életük végéig, hiszen az ilyen öröklött betegségeket még a tenyésztők is csak kemény munka árán tudják kiküszöbölni, de gondolom a kérdező kedves szakember társa biztos valami tisztánlátó médium, aki ránézésre megmondta a kutyaszülők teljes anatómiai térképét, és csontváztani jellemzőit az összes felmenővel és vérvonallal együtt, így aztán megellette a szukáját, hátha a sok bolondnak, aki németjuhászt akar, jó lesz egy olcsóbb kiadású, keverék verzió is.
2013. szept. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
23%

Kedves Utolsó!

Tőlem 75-80 ezerért vitték el a kölyköket, nem a levegőbe beszélek.

Tk. nélkül, az aktuális oltásokkal, féregtelenítésekkel.

Igen, a fajta beteges, ilyenre vannak "tenyésztve" sajnos, hogy az aktuális divatirányzatnak megfeleljenek.

A törzskönyvek, szűrési eredmények sok esetben köszönő viszonyban sincsenek a valósággal, úgyhogy ezt inkább ne firtassuk.

Az enyémek erősek, egészségesek, nem fújja el őket az első tavaszi szellő.

2013. szept. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 Akiteki ***** válasza:

Én aztán végképp nem támogatom, hanem tűzzel-vassal irtom a törzskönyv nélküli de a törzskönyves szaporítást is, de néhány dologban igazat kell adnom az előttem szólónak.

Hétvégén elnéztem a kiállításon a németjuhászokat.

Hát az egy tragédia, amit láttam:

A kanok marmagassága úgy 50 centi körül (velem volt a husky szukám, aki 52 centi és mind kisebb volt nála), mindegyik olyan volt, mintha papírból vágták volna ki, ha szemből néztem, nem is látszott a testük.

Az már más kérdés, hogy lehet hogy az az előírás,hogy ne tudjanak normálisan járni, csak guggolva osonni, ez az emberek 90 %-nak nem tetszik.

Állítólag okos munkakutyák, de viselkedni egyiket sem tanították meg, nem csak a ringben rohangálnak, mint az őrült (a félkegyelmű gazdájuk meg a ring szélén), de nem egyet láttam, aki mellett elmenni sem lehetett, mert folyton támadt a másik kutyára.

Ha ilyen a németjuhász, akkor ez a fajta nem érdemli meg, hogy tenyésszék. Törzskönyvet meg csak ezek kapnak, akik a német kennelklubnál is regisztrálva vannak.

Néhány ismerősömmel beszélgettünk, hogy ha ilyen kutya kellene, akkor csakis a törzskönyv nélküli állományból válogatnánk.

A hosszú szőrűek még nincsenek ennyire eldeformálva, a világkiállításon láthattunk igazán szép egyedeket, de azok sem olyanok, amit az ember 20 évvel ezelőtt németjuhászként látott.

2013. szept. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

tegnap 19:51

Miért pont az nj-vel baj, hogy nem úgy néz ki, mint 20 évvel ezelőtt? Szinte az összes fajta változott 20 év alatt. Köszönhetően az embereknek, akik úgy formálhatják a külsejét egy fajtának, ahogy éppen valamelyik okos kitalálja.

A kiállításokon nem a fajta olyan egyedeit látni általában, amelyek a tartók 90 %-nál élnek. Még a csapott farú nj-nek sem minden kölyke lesz vázra olyan, amilyenek kiállításon be vannak mutatva.

Sajnos a németek agyában kipattant anno, hogy az ő fajtájuk nehogy már úgy nézzen ki, mint a többi kutya. Gyártottak hozzá okos indokokat, hogy miért is kell az a nagy hátsó szög. A tendencia már afelé mutat, kissé kezdik finomítani a formát a "normális" felé.

2013. szept. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!