Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megbízható, jó tenyésztő ismérve?

Megbízható, jó tenyésztő ismérve?

Figyelt kérdés

Miről és hogyan lehet felismerni, hogy valaki jó, lelkiismeretes tenyésztő? Pl. weboldal alapján? (Ez érdekelne inkább.)

Vagy akár, ha elmegy az ember személyesen a kennelhez? Mire kell figyelni?

Tapasztalan vásárlót könnyen átvernek sajnos.



2013. szept. 6. 09:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ma a jó, frissített, igényes weboldal szerintem alapfeltétele annak, hogy valakit egyáltalán megnézzünk. Persze weblap nélkül is lehet valaki jó tenyésztő, de az ilyet csak komoly ajánlások útján lehet megtalálni.

Szóval: a weboldal sokat elmondhat az emberről. Itt többnyire megtalálhatóak a tenyésztő alapelvei is, ezek fontosak. De nem szabad pusztán erre hagyatkozni, hiszen a netre bárki bármit feltehet...

Ezért mindenképp érdemes elmenni a tenyésztőhöz. Ugye a tartási körülmények egyértelműen mutatnak valamit. Egy ilyen találkozás során egy jó tenyésztő érdeklődik arról, hol, milyen körülmények között tartanád a kutyáját, mik az igényeid, mit tudsz a kutyának nyújtani - s ha ezek alapján úgy gondolja, hogy az ő almából egyik kiskutya sem felel meg neked, akkor erről tájékoztat, és nem akarja mindenáron rádtukmálni a vásárlást. Sőt, akár ajánlhat másik kennelt is.

Ami még fontos, azok a papírok, ehhez az itteni válaszomat nézd meg: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__4806414-ha-od..


Ezen kívül még érdemes a kennelből származó kiskutyák gazdáival is felvenni a kapcsolatot.


Ami még fontos, hogy egy, a fajtát valamire is becsülő tenyésztő nem ad el kiskutyát törzskönyv nélkül. Egy jó tenyésztőnek nem baj, ha többször megnézed az almot, vagy ha a vásárlás után is tartjátok a kapcsolatot. Segít a megfelelő kiskutya kiválasztásában.


Most így nagyjából ennyi jut eszembe.

2013. szept. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azt javaslom próbálj vele megismerkedni elsőként, vagy ha van lehetőséged azokkal próbálj meg beszélni, akik nála már vásároltak kutyát. Ez a legjobb, amit tudok javasolni. A weboldal alapján ne ítélkezz, mert csalódás lesz a vége. Nagyon sok tenyésztőnek nincsen weboldala, sőt számítógépes tudása sem. Ha mindenképp szeretnél olcsón (akár fajtatiszta)kutyához jutni, akkor menhelyen is nézzél körbe. Tenyésztőknél fajtától függően elég borsós árakat kell megfizetni, menhelyen nagyok sok kutya várja, hogy jó helyre kerülhessen. Ne légy rest autóba ülni érte!
2013. szept. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha a weboldal alapján nem szimpatikus, akkor eleve el se mennék hozzá, de igazán megismerni csak személyesen lehet. Az meg már szerintem a legtöbb embernek megy, hogy egy beszélgetés alapján kialakítsa a véleményét a másik emberről. Ha azonos értékrend mentén gondolkodnak és élnek, akkor könnyebben egymásra találnak.
2013. szept. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Weboldal,kennel,látogatás.
2013. szept. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

A szerződés, tk, chip, stb. számomra is egyértelmű és alap. :)

De például a lehozott almok száma alapján lehet-e következtetni? Vagy a meglévő kutyák száma alapján?

Én arra következtetnék, hogy ha túl sok felnőtt kutya van és sok almot hoznak le egy évben, akkor ott nem feltétlenül a minőség számít. De javítsatok ki, ha tévedek!

És, ha pl. a weboldalon nincsenek fent részletesen a felmenők? Pl. törzskönyv a szülőknél, szűrések, stb.?

Ez lehet, időhiány, vagy figyelmetlenség miatt, vagy ez utalhat "komolytalanságra"?

2013. szept. 6. 10:39
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

A weboldal a menedzselés része. Olyan dolgok hiánya, amelyeket te is írtál, nem feltétlenül jelenti azt, hogy a tenyésztő nem ért a tenyésztéshez, csak egyszerűen nem tartja fontosnak ezeket is kitenni.

Az viszont furcsa, ha nincsenek fenn a tenyészkutyák eredményei. Itt nem csak kiállításokra gondolok, egy valóban jó tenyésztő legalább az állományának egy részét igyekszik kipróbálni különböző sportokban, vizsgákon, illetve az utódok eredményeit is közzéteszi.


Általában nem szokott egyszerre két alomnál több lenni (a legtöbb helyen egy van). Az egy időben lévő túl sok alom azt jelenti, hogy kevesebb idő jut egy-egy kölyökre. Ha valakinek pedig nagyon sok kutyája van, akkor azokkal sincs ideje kellőképp foglalkozni. 5-6 kutyánál több már szerintem nagyon sok.

2013. szept. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Így mégegyszer elolvasva rájöttem, hogy legutóbbi válaszom első fele ostobára sikeredett.

Az ideális természetesen az, ha a törzskönyvek, szűrések fenn vannak, akárcsak a különböző eredmények. Akinek ez nincs a honlapján, az is lehet jó tenyésztő, ha a jó tenyésztő fogalmába nem tartozik bele a kennel menedzselésének tudománya is. De szerintem beletartozik, csak ugye egy honlapról azért nem lehet messzemenő következtetéseket levonni.

2013. szept. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem el kell menni személyesen, beszélgetni vele, megnézni hogyan tartja a kutyákat, hogy foglalkozik velük. Chip, törzskönyv, oltások stb. alap. Ezen kívül, számomra ami még fontos, hogy ő is kérdezgessen tőlem, ne adja oda "akárkinek" a kutyáit. Akitől volt az előző kutyám, a kutya haláláig kapcsolatban voltunk, küldtem át a képeket, érdeklődött mindenről. Akitől a mostani kutyám van, vele is kapcsolatban vagyok, bármit nem tudok, szükségem van bármire ott van, segít. Ő is keres, hogy mi van a kutyával. Szóval az a jó tenyésztő, akinek az "élete" a kutya, és nem a pénzt látja bennük (ami ilyen esetben nincs is, mert többe vannak neki a kutyák mint amennyit kap értük), hanem gyerekeiként tekint rájuk.
2013. szept. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!