Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez már a javulás jele? Hogyan...

Ez már a javulás jele? Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Eddig nagyon nagy problémát jelentett, hogy ha meglátott egy kutyát ofarohant játszani ami néha nagy gondot jelentett. Mostanában, ha kutyát látok magamhoz hívom és leültetem és várok amíg úra biztonságos lesz a terep.Ma reggel sikerülr odáig eljutni, hogy ha 2 méterre elsétál mellette egy kutya nem megy oda bár nagyon feszült lesz. Amúgy tegnap kezdtük el. Arra már rájöttem, hogy egész idáig én voltam a probléma, mert amint megláttam egy közeledő kutyár rögtön bepánikoltam és a hangomon is lehetett érezni, hogy félek, hogy oda megy.Most már sokkal magabiztosabb vagyok és ezt nyilván a kutyám is érzi rajtam
2013. szept. 6. 11:09
 1/4 A kérdező kommentje:
Most azt kellene elérnem valahogy, hogy ne legyen olyan feszült. mikor elmegy mellette egy kutya minden izma befeszül és görcsösen figyel még kajával se lehet elterelni a figyelmét
2013. szept. 6. 11:12
 2/4 anonim ***** válasza:
Még sokáig ugyan így.Ha a helyzet olyan,jutalomként odaengedhető a másik kutyához.Ez a mehet parancs,amit kezdetben érintéssel /az oldalát határozottan megpaskolod/jelzel a kutyának.
2013. szept. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sajnos odaengedni nem tudom, mert egy olyan kutya sincs a környéken amelyik ne félne tőle
2013. szept. 6. 11:20
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez a fejlődés, igen. :) Ügyesen haladtok! Én pár havonta észreveszek hirtelen valami javulást a kutyámon és örülök vagy egy hétig! :D

A mi környékünkön sok az agresszív kutya sajnos... plusz a gazdák nem adnak egyértelmű jelet, hogy ha már póráz nélkül játszottam a kutyámmal, ők meg odajönnek, majd megállnak... akkor most engedhetem a kutyámat vagy sem??


Nálunk is ez volt a gond, hogy a kutyám kilőtt, mint a puskagolyó és ment volna játszani. De sok kutya azonnal nekirontott és verekedés tört ki.

Határozottabb lettem minden téren a kutyával és egyszer csak azt vettem észre, hogy elég volt csak rászólnom egyszer, majd mondani hogy "ül" és nem rohant oda a kutyához. Leült és nézte... ő is szokott kicsit feszülten figyelni de az akkor van, amikor a másik kutyának szinte habzik a szája, morog, vicsorog, ugat s a gazdi csak mosolyogva elrángatja a kutyáját.


Amikor póráz nélkül van és rászólok, akkor 1-2 méterre állok meg tőle. Azért szemmel tartom de ami óta így viselkedik, egyszer nem volt gond.

2013. szept. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!