Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a veszettség elleni oltóany...

Ha a veszettség elleni oltóanyagot a tejbe kapja meg a kutya akkor ugyanaz a hatóanyaga?

Figyelt kérdés
2013. szept. 6. 19:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A vakcinát izomba, vagy bőr alá kell adni, nem tejbe. Semmilyen hatása nem lesz,nem ad védettséget, ha a tejbe beadva kapja meg, már a gyomorban nagy valószínűséggel lebomlana a hatóanyaga.

Miért akarnád egyáltalán tejjel beadni? Ki javasolta ezt?

2013. szept. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Honnan szedtél ekkora marhaságot? Veszettség elleni OLTÓANYAG...a nevében is benne van, hogy OLTÁS, ergó a kutyába injekcióval adják be, izomzatba...
2013. szept. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden nap tanul az ember(lánya) vmi újat! :)


Szerintem a hatóanyag ugyanaz, csak a hatás más.


De hirtelen "új, cuki kiskutyám van érzésedben" nem kevered hirtelen a féreghajtóval?

2013. szept. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%

Nos, szerintem rendszerint bőr alá adják, nem izomba.

Viszont a vadállományt csalikkal "oltják", úgyhogy ebben is lehet némi ráció. De nem tudom az pontosan hogy működik, lehet tévedek...

2013. szept. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Elsősorban rókákat vakcináznak orálisan.Olyan csaliba teszik a vakcinát,aminek a szagát a róka messziről megérzi.A csali belsejében van maga a vakcina olyan csomagolásban,ami az állat gyomrában oldódik.Persze az sem baj,ha szétharapja a csalit az állatka,akkor is felszívódik a nyálkahártyán keresztül.

De nem tudom,mi értelme lenne kutyának tejben beadni.

2013. szept. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nos...a veszettség elleni vakcinák többsége IZOMBA és bőr alá IS beadható. Az más kérdés, hogy többnyire bőr alá adják.

A rókák elleni vakcinázásnál meg más jellegűek a vakcinák. Nagyobb mennyiséget kell adni, és más törzseket alkalmaznak, ugyanis nagy hangsúlyt kell fektetni a biztonságosságra, mivel ezek a csalik a környezetbe kerülnek, potenciálisan más állatok is kapcsolatba kerülnek vele, nem csak a rókák.

Továbbá, a legfontosabb, egy vakcinát kizárólag úgy lehet és szabad alkalmazni, ahogy az a használati utasításának megfelel, éppen ezért nem garantált a hatás más alkalmazások esetében. Tehát tejjel sem lehet beadni, sem pedig szájon át.

Egyébként a kérdésre a válasz... a hatóanyag az mindig lényegében hasonló...veszettség vírust tartalmaz különböző formákban, de ettől még tejben nem adható, így nincs jelentősége a hatóanyagnak, mert kutyáknál ilyen alkalmazás nem létezik.

2013. szept. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nemtudom megfogni a kutyám,elmentem az állatorvoshoz és mondtam neki hogy adja ide mert egyszerüen sehogy sem tudom megfogni a kutyát. Tavaly még betudtam neki adni de idén már sehogysm sikerült..
2013. szept. 7. 12:31
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mit jelent az,hogy nem tudod megfogni saját kutyádat?Nem tudod addig lefogni,míg a doki beadja az injekciót,vagy mi?Valami nagyon nagy baj van a kapcsolatotokban,ezt kéne mielőbb orvosolni.
2013. szept. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

És ha kapna előtte Sedalin gélt például? Akkor lenyugodna, könnyebben kezelhető lenne. És így kihívni az állatorvost hozzá? Vagy a rendelőben megkapná ezt a nyugtatót, és így be tudná oltani?

Mert ezt szájon át nem lehet... nem is értem ezt az állatorvost, hogy hogy merészel ilyet megtenni. És beírta az oltási könyvbe, hogy beadta az oltást?

Másik állatorvos nincs a környéken?

Mekkora kutyád van, és milyen idős? Lehet, hogy nem ártana elmennetek kutyaiskolába vele,sosem késő, mert ez így Neked is kellemetlen, hogy kezelhetetlen a kutyád. Ha ne adj isten, egyszer műteni kell, vagy valami baja van, és vért akarnak tőle venni, akkor mi lesz?

2013. szept. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!