Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy a kutyám...

Mit csináljak, hogy a kutyám ne tépje szét a fekhelyét?

Figyelt kérdés

Mikor otthon vagyunk, semmi baj nincs. Imád benne feküdni, főleg télen. Se nem rágja vagy kaparja ki.

Viszont ha elmegyünk otthonról, elkezdi kaparni meg rágni és kiszedi belőle azt a szivacsot. Múltkor is arra értem haza, hogy úszott az előszoba a szivacsban. Már komolyan úgy néz ki, mintha kukáztam volna, annyiszor lett összevarrva.

Gondolom azért csinálja, mert unatkozik, de suliba muszáj mennem.

Nem tudja valaki, hogy mi erre a megoldás?

Előre is köszi



2013. szept. 7. 11:17
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ha ilyen rövidebb időre hagyom itthon, mint pl. ha boltba megyek le, akkor nem, de ha egész délelőtt egyedül van itthon (suli, munka) akkor csinálja.
2013. szept. 7. 11:19
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem unatkozik. Azért csinálja mert érted aggódik, és így vezeti le.

Javaslom olvasd el Jan Fennel - Kutyapszichológia című könyvét. Megtalálod benne a megoldást a problémádra.

2013. szept. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Unalom miatt is csinálhatja, főleg ha nincs lefárasztva szellemileg és testileg. Reggel szoktatok sétálni vagy gyakorlatozni?
2013. szept. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom reggel mennyit szokott lent lenni, mert anyu viszi le, én meg már 5.45-kor elmgyek itthonról, anyu meg csak 6-kor kel. De egy fél órát szerintem lent vannak.
2013. szept. 7. 11:45
 5/11 anonim ***** válasza:

Szeparációs szorongása van.

Én is Jan Fennelt javaslom, illetve olvasgass még a vezetői pozíció megerősítéséről. Cerberosnak a honlapján is van fenn a problémáról egy cikk.

2013. szept. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%

Vazzeg, azért mert szétszedi a fekhelyét nincs szeparációs szorongása... azért az nem egy tünettel jár. Minimum mindent tönkretenne, amit ér, és jó sokat ugatna. Szerintem csak talált egy jó játékot, amivel le tudja foglalni magát.

Mennyi és milyen csontot/rágókát szoktatok otthagyni neki?

Egy szép darab szárított marha, vagy egy töltött kong máris csökkent az unalmon. Reggel meg gyakorolhatna édesanyád kicsit vele ( ha szoktatok amúgy trükközni). De jót ötlet még a lakás egy-két pontjára eldugni pár jutifalit (nyilván ami nem romlik meg), és megtanítani keresőzni. Mire mindegyiket megtalálja, kifárad, s már csak aludni fog.

2013. szept. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Áh, kizárt hogy anyám tanítgassa. Ő csak leviszi ha kell, megveszi a kaját és szeretgeti. A többi rám marad. Ami trükköt tud, azt én tanítottam neki.

Mást nem szokott széttépni (pl. kanapé, papucs...), és játékai is vannak. Van egy jó nagy csontja, direkt olyan ami megemészthető, állatboltba vettük. Meg ugyan ilyen anyagból készült, csak cipő formájú, nagyon szereti őket, szokta is rágni. Meg a játékai is lent vannak, szóval el tudná érni őket.

2013. szept. 7. 12:55
 8/11 anonim ***** válasza:
Nehéz bármi biztosat mondani úgy, hogy nem ismerjük a kutyát, épp ezért a szeparációs szorongás is csak egy a lehetséges indokok közül. Valóban lehet unalom, energia levezetés vagy csak egy jó szórakozás. Az én kutyámnak nincs szeparációs szorongása, nincs rangsor probléma, le van fárasztva és mégis imádja szétszedni a rongyokat. Az alvó szőnyegét, a lábtörlőt de képes néha növényeket is gyilkolni. Mindezt úgy időzíti, hogy lehetőleg abban a 10 percben csinálja amikor éppen nem látjuk. Elviszi az alvós szőnyeget a teraszról a kert másik végébe, ott lerakja és azon alszik tovább, csak közben megtépi, mintha egy meggyilkolni való zsákmányállat lenne. A másik kutyánk nem csinál és soha nem is csinált ilyet. Nagyon különböző jelleműek.
2013. szept. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez esetben megoldás pl. az elpakolás. A miénk a plüssökre vadászik, egyszerűen nem hagyjuk elől. A tiltás úgyse ér semmit, ha arra érünk haza, hogy már ellopta.
2013. szept. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát a rangsorral vannak problémák. Illetve nálam már javult a helyzet, úgy értem, hogy például régen nem engedte, hogy fésüljük, oda akart kapni, és mivel hosszú szőrű, nagy szükség van rá. Nekem már engedi, pedig már alig várja, hogy mondjam, hogy Kész, és elmehet. És a szőrét is le tudtam vágni a fülénél meg a lábánál a toklászok miatt. Meg ha eddig meglátott egy kutyát, rögtön támadni akart, most meg csak nézte ahogy elmennek a ház előtt. De csak ha velem van. Ha anyu van ott, akkor továbbra is támad. Meg ha rosszat csinált, kiküldtem a konyhába, és egy 5-10 perc múlva behívtam, és addig ott is maradt, nem ment el onnan. Anyunak meg le se ül. Szóval rám jobban hallgat, de anyura egyszerűen nem, mintha meg se hallaná mit mond neki. Meg anyu folyton engedi neki, hogy fölugorjon rá, és tudjátok mintha megb***ná. Anyu meg engedi neki, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne. Velem szembe csak régen próbálta, de én leállítottam, azóta nem is próbálkozik nálam. Meg folyton arra megy, amerre a kutya húzza, majd el szakad a póráz, de enged neki, lassan már ő fut a kutya után. Nálam meg nem csinálja, nem engedem, hogy húzza a pórázt. Nem azt mondom, hogy én tökéletes vagyok, még van min változtatni, és igyekszem is, viszont anyu helyett nem tudok megváltozni. Egyszerűen nem fogja föl, hogy ez miért nem jó. Mondtam neki, hogy így folytatja és a végén az lesz, hogy az ágyba se fogja őt fölengedni a kutya. (bocsi a hosszú szövegért)
2013. szept. 7. 14:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!