Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A bolha áttelepedhet a kutyámról?

A bolha áttelepedhet a kutyámról?

Figyelt kérdés
A kutyám nem bolhás, van bolha nyakörve, meg beszoktam kenni ilyen löttyel, ami kullancs, meg bolha irtó. De kitudja... Sokszor van, hogy a kutyám az ölembe ugrik, meg megölelem, ilyenkor a bolha átugorhat rám? És lehetek bolhás? Mert, ugy tudom, mivel fürdök, így kevés az esélye, meg nincs nagy bundám, kivéve a hajam de azt is mosom 2 naponta. A ruhámat is kimosom. Tartanom kell a bolháktól? És a bolhák szoktak csak ugy leugrálni a kutyáról?
2009. nov. 2. 20:21
 1/8 anonim ***** válasza:
igen... állatorvos azt mondta nem, de én is voltam már bolhás, ezt egy benti kutyánál nem lehet elkerülni... ajánlom bolhaírtónak a Frontline-t semmi mást ne vegyél, ez drága de legalább hat
2009. nov. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt használok, és kinti kutya, de ha kimegyek hozzá akkor van, hogy leülök, és az ölembe mászik...
2009. nov. 2. 20:43
 3/8 anonim ***** válasza:
Persze. Látszik, hogy nem vagy/voltál falusi gyerek, egyébként nem kérdeznél ilyeneket. A bolha kitűnően elvan a ruhádban is, amin észre se veszed. De ruhátlanul is elél rajtad. Olyan pici, és ügyesen ugrik, mozog, hogy ez se gond neki. Ha belédment, vetkőzz le, vagy vegyél fel fehér vagy nagyon világos ruhát, amin esély van, hogy meglátod, és megpróbálhatod elfogni. Kell hozzá némi ügyesség és rutin, meg jó látás. Ha nem sikerül, akkor ha jóllakik, magától is távozhat, illetve egy fürdés-zuhanyozás is nyilván elhajtja, de ilyenkor sanszos, hogy visszajön.
2009. nov. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Hahh, ilyet még nem hallottam, hogy valaki ebben kételkedne. A legfontosabb, hogy nem szabad bent tartani a kutyát (más okokból sem célszerű). Ha kint van az udvaron, az neki is jó, meg rád sem ugrálnak annyira a bolhák.

A fürdés meg mondhatni hiábavaló, mert a bolha rólad átugorhat akár a kanapéra is, fürdés után meg vissza...

2009. nov. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Pesti vagyok...:)
2009. nov. 2. 20:45
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha a kutyád bolhanyakörvet ill. cseppet kap rendszeresen akkor nem megy át rád a bolha, mivel a kutyádon sincs. Egyáltalán nem kell tartanod a bolháktól, én kutyusomon is van Kiltix, soha nem voltam még tőle bolhás, pedig kinti-benti kutya.
2009. nov. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"A legfontosabb, hogy nem szabad bent tartani a kutyát (más okokból sem célszerű). Ha kint van az udvaron, az neki is jó, meg rád sem ugrálnak annyira a bolhák. "

20:43

Megszakadok a röhögéstől ... Most derül ki hogy álatkínzó vagyok, mert a kutyáim bent laknak és még a bolhát is sajnálom tölük. :D

2009. nov. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha kezeled bolha elleni szerrel, akkor a kutya sem bolhás, tehát te sem leszel az.

Viszont szerintem egyszerre csak egyféle dolgot használj. Vagy nyakörv, vagy spot on. Egy is bőven elég, pláne, ha jó minőségű. Advantix, Bolfo, Stronghold, Frontline, Kiltix, Scalibor, ezek mind jók.

Ha meg bolhás a kutyád, azt könnyen észre lehet venni. A szőrszálain végig fekete pontocskák vannak (bolha kaki), extrém esetben lehet látni az ugráló bolhákat. Na meg persze a vakaródzás.

2009. nov. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!