Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a velemenyetek a Dobermann...

Mi a velemenyetek a Dobermann rol?

Figyelt kérdés
Egyszer akartam venni 1 rottweilert es apam nem engedte mert sok hulyeseget hallott rola mint peldaul hogy oregkorara megbolondul vagy hogy nem tudom hany embert olt meg es nagyon vad.A dobermann jo kutya nem?
2009. nov. 3. 07:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Jó kutya a dobermann! Jól nevelhető/képezhető, a gazdáját soha nem bántaná.

Egyébként a rottweiler is ilyen! Mindkét fajta munkára (őrzés-védés) lett kitenyésztve.

2009. nov. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Anyit tudni kell, hogy Dobermann úr annó, arra fejlesztette ki a fajtát hogy a munkájában segitség! A hivatása adóbehajtás volt!:D

DE! Megfelelő kiképzéssel, kutyaiskolábba járással nem lehet semmi gond!

2009. nov. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%
Nekem Rottweiler-rel csak rossz tapasztalatom volt :S Mi kaptunk egyszer egy 2-3 hónapos Rotit, elvittük kutyasuliba, de ahogy fecseperedett teljesen kiszámíthatatlan lett :S Nem volt konkrétan agresszív, de a másik kutyánkat folyton bántotta egyszer pedig torkon harapta a kissebbik kutyát... Szóval mivel csak ezt az egy Rotit isertem, nem alkothatok az egész fajtáról véleményt, mert lehet, hogy tényleg csak városi legenda, hogy egy gyilkos fajta... Viszont dobermann-om egyáltalán nem volt, de vannak dober-es ismerőseim és én csak jót hallottam róla, biztos neki is a vérében van az őrzés-védés, de állítólag tipikus házi-kedvenc is tud lennni =) De tényleg nem vagyok hozzáértő :S
2009. nov. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz, amit apád a rottweilerről mondott. Szaporított kutyánál előfordul, hogy idegrendszeri eredetű bántalmai vannak, ezért a viselkedése kiszámíthatatlan. Ezért kell népszerű fajtát tenyésztőtől, jó szülőktől, törzskönyvvel venni, és a tenyésztővel szerződést kötni.

Alapvetően minden a jó, következetes neveléstől függ. Minden kutya veszélyessé válhat nem megfelelő kezekben, még egy yorkie is, hiába kicsi.

Megfelelő, hozzáértő nevelés mellett a roti és a dobberman is szuper kutyák. Érdemes velük kutyaiskolába is eljárni, de legalább kutyavásárlás előtt alaposan felkészülni. Pl. Jan Fennel: Kutyapszichológia, Spektrumon a Póráz két végén, stb.

2009. nov. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, az egyik legjobb kutya szerintem. Nekem is van rossz tapasztalatom rotival, de nem utálom őket, mondjuk nem is tartanék mert nem tetszik.
2009. nov. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A dobermann egy nagyon csodálatos kutyafajta. Kontakt kutyának hivják, borzalmasan igényli a gazda, a család közelségét.Ugyanakkor következetes nevelést igényel, hajlamos a fejedre nőni.A napi foglalkozás elengedhetetlen, hatalmas a mozgásigénye. örömmel, gyorsann tanul, minden pillanatot imád amit a gazdival tölthet. Intelligenciájábol adodoan az otthon hü védelmezője, a gyerekek játszotársa.
2009. nov. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Buta kutya...


A szomszédomé felakasztotta magát a nyakörvénél fogva a kerítésre, nem vették észre, reggelre megpusztult.


Pedig nem is volt láncrakötve soha!

2009. nov. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor a roti is buta, mert láttam egyet aki felakasztotta magát. Biztos ki kellett volna kapcsolnia a nyakörvét mi? Vagy üvölteni miközben elszorítja a torkát? Úristen milyen tudatlan emberek vannak. Más kutya is ugyan

úgy felakassza magát. A tiéd is, mert ha ki akar menni, akkor nem azon gondolkozik, hogy van-e rajta nyakörv, mert ő nem ember. Te vagy a buta. Nagyon..

2009. nov. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Dávid ***** válasza:
28%

A nagytestű kutyákkal aza baj, hogy nagy hely kell nekik.

Mo-on a Dobbermanok felét kennelben vagy prózon tartják, ami állatkínzás.(kivéve persze, ha rendszeresen sétáltatják, mert akkor a kennel tökéletes megoldás).

2009. nov. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Anno Én is szerettem volna dobbermant de sajna nem engedhettük meg magunknak. Nekem az a véleményem a tapasztalataimmal alátámasztva, hogy a gazdiért mindent, igazi emberimádó és nagyon intelligens csak itt megint az van, hogy az ember megveszi mint pl a border colliet is, mert azt hallotta róla, hogy okos meg minden aztán b@szik tanitani meg nevelni és makacs, kezelhetetlen kutya lesz a végeredménye. Emberek ébredjünk fel egy kutya nem azét van okosnak nevezve, mert zseninek születik hanem azért, mert könnyen TANITHATÓ és gyors felfogású!!! A dobi is ilyen, nagyon sokra lehet vele vinni ha fogva van és aki előregondolkodva választja annak tökéletes társ és sose csinálna butaságot mint pl gazdának ugor vagy más emberre támad! Sok idiota kutyája csinálja ezt akik nem értenek hozzá és igy terjed a pletyka meg a sok marhaság, hogy mekkora idiota fajta! Nekem 2 beaglem van és mindenki azzal jön mikor látják, hogy szabadon rohangálnak a parkban, hogy egy beaglet hogy merek elengedni hát makacs és buta dögök! Közbe pedig jöhet a sablon szöveg, hogy nevelés kérdése!
2009. nov. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!