Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok, mi a véleményet...

Csilla Julianna kérdése:

Mit gondoltok, mi a véleményetek? Kutyás vs. Nem kutyás

Figyelt kérdés
Szituáció: Este 9-kor a lakótelep közepén, zöld részen (egyébként kutyakuka is van a területen, tehát nincs kitiltva onnan a kutya) két kutya játszik. Egyik meglát egy macskát és utána rohan. Gazda ordít, hogy megáll, vissza. Nem rögtön de a kutya szótfogad. Erre lejön egy lakó, hogy ki a .... nevű kutya gazdája. Mert hogy vigye innen, és felháborító, hogy minden este a hangját hallatja és itt ordibál a kutya után, és vigye az út szélire, meg a jó isten tudja hova. ad.1. a közelben nincs kutyafuttató, ad.2. kb. este 9-kor itt szoktak találkozni és birkóznak, futnak egymás után, este lefekvés előtt szerintem kell ennyi a kutyáknak. Hova vigyük máshova, ese már nem gyalogolhatok vele ki a sötét parkba. Miért pont a kutyák zavarják az embereket. A ház tövébe ott laknak a hajléktalanok, oda végzik a dolgukat. Esténként a játszótéren 20-on évesek cigiznek és randalíroznak. Miért pont mindig a kutya a baj? Én mindig felszedem a kakit is. (Sajonos nem mindenki:( Kinek van szerintetek igaza?
2011. nov. 14. 17:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
69%

hát csendháborítás is csak 10 után van

de ha meg ti nem tudjátok máshova vinni a kutyát akkor kénytelenek vagytok elengedni őket..


nem tudom mért mindig a kutyásokkal van baj ,ezt én is utálom..

de talán azért mert pont hogy vannak olyan gazdik akik nem szedik fel és szabályt sértenek és ez a jó néhány ember miatt az összes kutyást lehordják..

2011. nov. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

nálunk is van olyan ember a faluban, aki közölte, hogy márpedig nem mehetünk kutyával az ő előttük lévő útszakaszon. kutyák amúgy pórázon, jól nevelten, ha odaszrnak, összeszedjük.

aztán egy nap mikor párom sétáltatott egyedül kijött, és konkrétan nekiesett... merthogy ő megmondta, hogy nem járhatunk arra. ki lett osztva akkor, hogy közterületről ő nem rendelkezhet, még akkor sem, ha ott lakik és piszkosul szúrja a szemét.


szóval ha ti szabályt nem sértetek a jelenlétetekkel (ebrendelettől függően, nézz utána), akkor neki semmi jog nincs azt mondani, hogy a Fifi gazdája az tűnjön innen. ha mégis erősködik, akkor megmondhatod neki, hogy zaklatásért fel fogjátok jelenteni.

2011. nov. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nos, én télen este kilenckor már aludni szoktam, szóval a kutya nem, de az ordibálás zavarna. Na nem ha csak egyszer fordult elő, csak ha rendszeres a kiabálás, minden este, akkor talán már én sem bírnám. Én kocsmával szemben lakok, nekem személy szerint a részegekkel van bajom :) Én falun lakok, és nem tudom városban hogy van, de itt egyáltalán nem tolerálják a kutyákat. Ha valaki elsétál előttünk kutyával, akkor a az én kutyáim a hülyék, hogy ugatnak, és akkor is én vagyok a hibás, ha sétáltatok, mert az utca összes kutyáját megugattatom. Ilyenek az emberek, még fel kell nőniük.
2011. nov. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Csendrendelet 10-től van. A kutyát sajna csak pórázon vezethetném :(. Máskor is kiabáltam már rá, hogy gyere, hozzám stb. Lehet kicsit élesebb a hangom mint a szokásos, de nem randalírozok, mint pl egy részeg.
2011. nov. 14. 17:51
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
A lakónak van igaza jogilag.Nem a kiabálás miatt,hanem mert tilos a kutyádat elengedni a pórázról, ha nem kijelölt futtató a park! Ha meg nem engeded el a kiabálás is okafogyottá válik tehát a kettő összefügg.Ha rendőrt hív akkor az téged fog megbüntetni!
2011. nov. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Akkor levonom a konzekvenciát. A kutya ne mozogjon, ez van, csak hátvégén amikor ki tudom vinni valahova - )

Viszont én lemehetek kiabálni este 10-ig, hiszen csak utána van csendrendelet :)

Hurrá ez nem vicces egy kicsit

2011. nov. 14. 18:12
 7/19 anonim ***** válasza:
nekünk is mondták már falun hogy ha elmegyek a kutyával a házuk előtt megmérgezik meg stb,akkor közöltem hogy eltöröm utána a kezét,vagy jöjjön ki és üssünk.. s láss csodát egyből mehettünk ott ..
2011. nov. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért mindig a kutyákkal van a baj, mert a kutyások jogai sajnos igencsak szűk keretek közé vannak szorulva imádott kis hazánkban.

A sok primitív ember pedig úgy érzi, neki jogában áll rajtunk levezetni a feszültségét...


Én 21 éves lány vagyok, 4 kutyám van. 6, 20, 30 és 70 kilósak.

Rendszeresen kapok fenyegetéseket, feljelentést, mert nem tarthatnék ennyi kutyát (a polgármestertől külön engedélyem van, de sebaj), sok anyuka nem köszön nekem (milyen példát mutat a gyereknek???), stb...


Sokszor majd' felrobbanok a méregtől...

Rettegek, hogy egy nap valami elborult agyú megmérgezi a kutyáimat!

Ezért kiírtam a harapós kutya tábla mellé, hogy kamerával megfigyelt terület...:D Nevetséges, de sajnos itt tart a dolog... (persze nincs kamera...)


Viszont rájöttem, hogy úgy jövök ki legjobban a dologból, ha egyszerűen nem veszek tudomást az ilyen nyomi emberekről...

Max. kedvesen visszaköszönök, hogy Magának is szép estét!

Látom rajtuk, hogy fel tudnának robbanni az idegtől, én meg csak röhögök rajtuk magamban...


Nem érik meg, hogy elrontsák a napomat...


(Amúgy érdekes, hogy amikor apámmal sétálok, senkinek semmi mondanivalója...)


Azt kell megjegyezni, amikor kedves emberekkel találkozol...:)

Amikor megdicsérik a kutyádat, stb...


Amúgy meg az tényleg elkeserítő, hogy mennyire beszűkültek a kutyások lehetőségei:(

Falun még rosszabb a helyzet, mert itt egy darab futtató sincs, a faluhatár meg már a vadásztársaságé, ahol kilőhetik a kutyáim... Kérdeztem is az erdészt, hogy akkor tudna-e olyan helyet, ahol elengedhetem őket?...

Vakarta a fejét, és vonogatta a vállát...


Máskor mond meg a kedves szomszédnak, hogy választhat: vagy este 10-ig ordibálsz az ablaka alatt, vagy lelkileg megpróbálja feldolgozni azt a 3 kiáltást, ami 9 körül sérti a becses fülét...

2011. nov. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Tanítsátok meg a kutyát az ultrahang síp jelére. Elég abba egy hosszút, vagy akár 3 rövidet, stb megfújni és a kutya visszajön.
2011. nov. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg az lenne a legegyszerűbb, ha a kedves gazdi a 4pont nevű kutyájával még gyakorolná a behívást, és akkor nem kéne utána rohanni meg ordibálni.


Én a belváros kellős közepén lakom, mégis találok olyan helyet, ahol nyugisan elengedhetem, nem zavar senkit. Igaz, nekem nem kell utána ordítanom, nekem elég egy gyere ide! és jön is a kutty.


Nem szenyózni akarok, de...

"Hova vigyük máshova, ese már nem gyalogolhatok vele ki a sötét parkba."

Miért nem? Az én közelemben sincs futi, mindkettőhöz kb 40-50 percet kell sétálnom.

2011. nov. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!