Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tilos ennie a Yorkshire...

Mit tilos ennie a Yorkshire terriernek?

Figyelt kérdés
Én külön főzök neki,nem táppal etetem. Bármit megeszik a gyümölcsöktől kezdve a zöldségekig.
2009. nov. 3. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:

csak azt tilos, amit más kutyáknak is: csoki, meg csirke.

a krumplit nem ajánlom, mert semmi különös plusszt nem ad nekik.

2009. nov. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A csirke nem tilos, ha te főzöd meg neki, csak a baromfiudvarból tilos.


Csokit, édességet soha ne adj neki. Csontot csak nagyon mérsékelten, mert a sok csonttól székrekedése lesz.

2009. nov. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazt, mint a többi kutyának. Bab, borsó, kukorica, hagyma, káposzta, gomba, csoki, édességek. Krumplit szabad adni, de csak ritkán és keveset. Nem tudja megemészteni, de a rosttartalma jó béltisztító hatású.

Gyümölcsből szőlőt nem lehet ( [link] illetve még a szilvát szokták mondani, mert az puffaszt.

Csontokból csövest nem szabad adni: csirke láb és szárny, pulyka, kacsa.

Mivel yorkie és nagyon kicsi, az arányok fokozottan érvényesek (gondolok itt arra, hogy pl. a tészta hizlal, a bab puffaszt, stb.).

Mindig só és fűszerek nélkül főzz.

[link]

2009. nov. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Elég sok mindent írtak de ami igazán lényeges, tehát tényleges mérgező hatása van: csoki, hagyma, fokhagyma, gomba és ritkán ugyan de a szőlő.

A többit nyugodtan adhatod bár hüvelyes zöldségeket csak mértékkel (bab, borsó, ilyenek), mert felpuffasztja, csirkecsontot és krumplit, tésztát, tehát szénhidrát forrásokat csak nagyon alapos főzés után. Csirkecsontnál azért fontos mert ha jól megfőtt/sült akkor viszonylag puhára törik(nem szúrós, szilánkosra), utóbbiaknál pedig mert minél jobban meg van főzve annál jobban és könnyebben emészthető.

Utolsó: Áruld már el légyszíves hogy a káposztával mi a baj? Én úgy tudom kifejezetten egészséges a rosttartalma miatt és ajánlják is kutyáknak.

2009. nov. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért, mert a káposzta is pont ugyanúgy puffaszt, mint a bab. Nem véletlenül főzik köménnyel!

A puffasztó hatás egy 3kg-os kutyára fokozottan érvényes.

2009. nov. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Megnyugodtam, azt hittem valami számottevő probléma van vele, hogy mérgező vagy hasonló. Azért köszi a választ.
2009. nov. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csirke csont. Szilánkosan törik
2011. febr. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én inkább azt írom,hogy mit kellene!!!

Tápot,abbólis a jó minőségűt:Royal Canin,Eukanuba,Hills

Csontot soha,inkább rágókát

Csirkére a legtöbb allergiás,enyém is az!

2011. aug. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!