Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyás gazdinak mit...

Első kutyás gazdinak mit ajánlotok? Jótanács?

Figyelt kérdés
2009. nov. 3. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt kutyát veszel vagy szerzel, olvasd el ezt a könyvet: ***** Innen igyenesen letöltheted.

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. nov. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


Ha még nem volt korábban kutyád, érdemes sokat művelödni e téren mielött elhatározod milyen fajtát szeretnél venni.

Járd körbe a témát nagyon alaposan, ne sajnáld rá az ídőt.

Mérd fel saját környezetedet, vegyél számításba minden lehetőséget. Jól gondoldj át mindent, mert van elég kutya a menhelyeken és az utcán koborólva. Nem kell a számukat növelni! Mindez a felelötlen emberek miatt, akik nem mérték fel rendesen helyzetüket.

2009. nov. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen nem ártana egy két könyvet elolvasni és sok kutyás véleményét kikérni, mielőtt beleugrasz. Kívülről nem tűnik nehéznek, de könnyen bele lehet bukni.

Már az elején amikor a szobatisztaságra neveled, nehéz, mert végig mellette kell lenni, és ezt egy dolgozó ember nehezen oldja meg.

Aztán az etetés is egy kérdés, ezen már volt egy vita itt a gyakori kérdéseken: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__458353-kolyok..

Majd következik a kutya nevelése, amiben mindenki színtén teljesen más elvet vall. ebben is tájékozódni kellene mielőtt olyan hibák sorozatát követed el, amit nem lehet vagy csak nehezen lehet visszafordítani. Mint pl.: kutyát nem ütünk meg, mert erőszak erőszakot szül... Én elkövettem ezt a hibát és azóta egy pokol az életem (nem akarom ragozni)

Aztán a megfelő életkörülmények biztosítása is könnyűnek tűnhet, de koránt sem az.

Az anyagi oldalát meg sem említem... Napi kaja, havi kozmetikus (hosszú szőrű kutya esetében) kutyasuli (nem minden esetben) oltások, egyéb kellékek.

És elég sok időt is elvesz az ember életéből, reggel, vacsora, napi három kutyaséta ebből a háromból legalább egy séta 1-2 órás legyen nagy testmozgással. Tanítani a kutyát... orvoshoz járni vele...

Szóval tályékozódj mielőtt beleugrasz nagyon nehéz kutyásnak lenni. De mindezek ellenére megéri :)

2009. nov. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a legelső és a legfontosabb tanácsom az lenne, hogy csak akkor fogadj magadhoz kutyát (és bármilyen állatot) ha képes vagy élete végéig gondoskodni róla. Egy kutyát nem rövid időre választ az ember, 10-15 évig társunk lesz, tehát jól meg kell gondolni, ez nem egy játék amit ha megun az ember elteszi a szekrénybe vagy kidobja a kukába, sajnos sokan nem gondolják ezt végig mielőtt kutyát visznek haza. Egy kutya pénzbe kerül, sok pénzbe, ha nem fajtatiszta kutyát szeretnél akkor megspórolod a "vételárat". Ez nem azt jelenti, hogy egy keverék kutya tartása ingyen van. Csak az alapvető költéseket nézzük meg: 4 alap oltás kb 20 ezer Ft, évente veszettségi + kombinált oltás 5 ezer, havi kaja 5-10 ezer között (attól függ mivel etetsz és milyen nagyságú a kutya) póráz, hám, nyakörv mondjuk 5 ezer, féreg hajtó negyed évente 2-3 ezer, bolha-kullancs irtó 3 havonta 3-5 ezer. És akkor még az esetleges baleseteket nem is számoltam, ne adj Isten elüti az autó, stb. + amit kiskorában tönkre tesz, papucsok, zoknik, stb. Ha kinti kutya kell neki kutyaház, egy valamire való 25 ezertől kezdődik, de ha van magad szeretnéd megcsinálni akkor az anyag is kerül ennyibe. Mellette megfelelő nevelés kell neki, ajánlom a kutyasulit, ez is pénzbe kerül.

Jól írják az előttem szólók, mielőtt hazavinnél egy kutyát tájékozódj a fajtákról, a jellemzőkről, nézegess kutyás fórumokat, ha meg tetszik egy fajta minél többet olvass róla, esetleg látogass el tenyésztőkhöz, kért tanácsot az adott fajtával kapcsolatban, a kutya tápokról is érdemes infókat szerezni. Sok sikert!

2009. nov. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szerintem érdemes feltenni magadnak a kérdést: ha megváltoznak az életkörülményeim, akkor is fontos marad a kutya? Azaz ha 10-15 éven belül kisbaba lesz a családban, ugye amiatt nem kerül a kutya az utcára? Ugye ha el kell költöznötök, akkor olyan helyet fogtok keresni, ahová a kutya is továbbmehet veletek?...

Illetve ha jártok nyaralni, vagy hosszabb időre nem vagytok otthon, pl. rokonlátogatás miatt, akkor van kire hagyni a kutyát, vagy viszitek magatokkal?...

2009. nov. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]

Itt le van írva mivel etetheted és mivel nem a leendő kutyusodat :)

[link]

Fajtaválasztós oldal (angolul).

[link]

Itt nagyon sok minden van, érdemes elolvasni az egészet!

2009. nov. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:)

Van egy két éves,mentett cicám,akit annak idején egy pincéből szedtem össze,és imádom.Még sosem volt kutyám,szóval alposan szeretnék mindennek utánajárni,nyilván,hogy mindent a lehető legjobban próbáljak meg csinálni.Mivel elköltözöm otthonról,a cica sajnos anyukámnál marad,bár én vinni akartam magammal,de ez még nem eldöntött dolog.Hál'Istennek az anyagiakkal nincs gond,tudom,hogy "sokat" kell költeni egy kutura,de ezt megtapasztaltam a cicámmal,neki is megvan mindene...plafonig érő bútor,radiátoros pihenő,járunk állatorovoshoz...és a legfontosabb,hogy imádom!

szóval megpróóbálok majd mindenre figyelni:)

2009. nov. 4. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!