Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történik, ha a tenyésztésre...

Mi történik, ha a tenyésztésre szánt szuka kutyámhoz beszökött valahogyan a másik kan is?

Figyelt kérdés

Van egy saját szuka és kan kutyám. Törzskönyvesek, bejelentettek, és tenyésztésre használom jelenleg. Nagyon jó vérvonalúak, genetikai teszteltek, stb.


Egy másik tenyésztő kan kutyájához vittem el a szukát, és ott meg is történt többször a párzás, össze is ragadtak.


Nem rég hoztam haza a szukát, és a kan valahogy kiszabadult a kenneljéből, és reggelre ráugrott a szukára.

Össze is ragadtak.


Valahogy ki lehet deríteni melyiktől lesznek most kiskutyák?


Valamilyen vizsgálattal? de gondolom ez már csak akkor derülne ki, ha megszületnek a kölykök.



2013. szept. 10. 13:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
simán lehet olyan alom belőle hogy a fele ettől a másik fele attól van. Így a kutyákat tkval eladni elég erkölcstelen lenne ha csak nem csinálsz minden egyes kölyöknél tesztet hogy kiderítsed ki az apa.
2013. szept. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Mindkét kutya bejelentett törzskönyves, tenyésztésre alkalmas, de természetesen ha meglesznek a kiskutyák mindegyiknek elvégzek egy vizsgálatot, hogy melyik kantól lett.


Köszi a választ!

2013. szept. 10. 14:12
 3/8 sippara ***** válasza:
DNS teszttel kideríthető, kell minta a kölyköktől és mindkét kantól, amennyire én tudom, 30-35 ezer forint három kölyökre, minden további kölyök plusz egy tízes.
2013. szept. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
előfordult már ilyen akkor is, amikor pl. a szukának az utolsó almot akarták lehozni, és két jó kan is volt a pakliban. Simán rátették mind a kettőt. ilyenkor csináltatsz egy DNS-t és szépen megjelölöd melyik baba kitől van. És le tudod törzskönyveztetni őket. Amugy miért hagyjátok kint éjszakára a még felvevős szukát????? Ez elég nagy butaság. meg is lett az eredménye.
2013. szept. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
20%
Vagy ha nagyon nincs szerencséd mg vetélhet is a szukád a ráfedezés miatt., sajnos ez is egy opció.
2013. szept. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
simán DNS teszttel szétválogatjátok az almot (ha a klub szabályzata engedi persze mert vannak klubbok ahol a kettős fedeztetés nem engedélyezett)
2013. szept. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Voltam azóta ultrahangon a kutyussal, és vagy 5-6 kölyök már tuti ha csak nem lesz több is. :))


A kan egyik egy teljesen zárt kennelben volt, de valahogy kijutott. Rejtély hogyan.

A szuka kutyus is kennelben volt.

2013. szept. 19. 20:18
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
háát ilyenkor nagyon kreatívak nekem az egyik kanom a merev táblás kennel kerítést döntötte össze.... 15 év tenyésztés alatt még soha nem láttam ilyet :o
2013. szept. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!