Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Statisztika alapján mondjuk...

Statisztika alapján mondjuk 10 szaporítós kutyusból hány lesz egészséges, és hánynak lesz problémája?

Figyelt kérdés
Egy menhelyen dolgozom, és mindig is érdekelt, hogy milyenek is a szaporítók.

2013. szept. 10. 15:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így nem lehet megmondani. Egy régóta szaporított fajtánál valószínűleg gázosabbak lesznek az utódok, mint egy frissnél, nem érdemes például összehasonlítani a szaporítós német juhászokat vagy spánieleket a pomerániaiakkal, vagy akár az angol bulldogokkal, akik meg ugye gyárilag sem teljesen egészségesek. Mondj egy fajtát, és kérdezz meg egy jó tenyésztőt, de így általánosságban a kutyákra nem hiszem, hogy lehet és érdemes statisztikát felállítani.
2013. szept. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen statisztika szerintem.

Nekem szaporítótól van kutyám, sosem tagadtam, de nem fizettem érte, nem támogattam őket. Szólt egy ismerősöm, hogy az utcájában egy nő befedeztette a kutyáját és csak 2 kölyköt tudott eladni, a többit nem és már ingyen osztogatja minden jöttmentnek de ha így se viszik el mindet akkor kirakja valahol vagy elintézi másképp. Ő már nem tudott több kutyát befogadni, megkért, hogy legalább csak nézzem meg. Persze ő is meg én is tudtam, hogy ha elmegyek akkor már nem fogom otthagyni...Elmentem, már csak egy kutya maradt, félt tőlem is, félt a "gazdájától" is. A nő konkrétan nem bírta megfogni mert menekült tőle. Amikor sikerült elkapnia akkor a kezembe nyomta és már tolt is a kapu felé, köpni nyelni nem tudtam, nem lett volna szívem otthagyni, de a nőt nem is érdekelte, hogy csak érdeklődöm-e vagy tényleg el akarom vinni. Még mielőtt kirakott annyit tudtam tőle kérdezni, hogy legalább annyit mondjon már meg, hogy mikor született. Mikor becsukta a kaput mögöttem akkor rendesen látszott rajta a megkönnyebbülés, hogy na végre megszabadultam ettől is....hát ilyen egy szaporító.

Azonnal vittem orvoshoz, megvizsgálta, kapott oltást, féregtelenítőt, hazavittem. Amikor már lehetett utcára vinni akkor szívszorító volt nézni, hogy az a pici kutya hogy fél minden embertől. Se zajoktól, se kutyáktól, se semmi mástól nem félt csak az emberektől. Hónapok alatt sikerült csak elérni azt, hogy már nem félt senkitől csak bizalmatlan volt. Bátor, magabiztos, nyugodt, vidám kutyus lett belőle. Most már lassan 2 éves lesz, eddig szerencsére semmi baja nem volt egészségügyileg. Minden nap eszembe jut, hogy ez a csodálatos kutya hol lenne most ha én nem megyek érte és milyen jó, hogy nálam van és nem az árok szélén halt meg, nem egy putriban van láncon vagy nem egy menhelyen várja a gazdáját. Ezért nem kell szaporítókat támogatni, hogy egy kutya se jusson rossz sorsra, mert mindegyik megérdemli a boldog, teljes életet! Ki tudja, hogy a kutyám alomtesói hol vannak és milyen körülmények között :(

2013. szept. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha lenne ilyen statisztika,az azt jelentené,hogy végre eljutott a magyar ember arra a pontra,hogy foglalkozik egyáltalán a problémával.Egy mezei,kutyázásban nem jártas,vagy csak kicsit jártas embertől megkérdezed mi is az a szaporító,akkor rá fogja vágni,hogy az az ember,aki ketrecekben tartja a kutyáit,és össze vissza elleti.

Mert a TV-ben EZ a szaporító.Arról nem szól senki nekik,hogy az is szaporító,aki 2 tk-es kutyát összeenged minden egyéb nélkül.


Nincs ilyen statisztika,és nem is lehetne reális.Ki tudja bebizonyítani,hogy azért lett beteg a kutya mert rossz szülőktől van,vagy hasonlók?

Tk-es kutyáknak is lehet beteg kölyke,de nyilván erre kevesebb az esély.De van rá.

És hány éves korig kellene vizsgálni?

Meg akit elcsap az autó,az milyen megítélésű lesz?

Vagy aki látszólag "ok nélkül" pusztul el,a gazdanem viszi orvoshoz és abban a tudatban él,hogy a kutyája makk egészséges és csak simán elpusztult....


Nem lehet kiszámolni sem.

De egy biztos,több a beteges kutya szaporítóéknál,mint az ellenőrzött helyeken.

2013. szept. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
vannak alapból egészséges és kevésbé egészséges fajták... vagy talán ez nem is jó szó, inkább olyan fajták amik több örökletes betegséggel terheltek. Pl egy foxi alapból viszonylagosan egészséges fajta de mondjuk egy angol bulldogból még a tenyésztőknek se kis mutatvány egészségeset produkálnia.
2013. szept. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs statisztika,de egy részük a vevőig sem jut el.
2013. szept. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!