Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik hazai border collie...

Nitus1991 kérdése:

Melyik hazai border collie kennelt ajánljátok, ahonnan egészséges, és aránylag nem túl hiperaktív kutyik kerülnek ki?

Figyelt kérdés
Hobby célra szeretném a kutyust és szeretnék vele agilitizny is, viszont inkább csak a magunk szórakoztatására. A kennelek listáját már én is megtaláltam, de inkább a ti véleményetekre, tapasztalataitokra lennék kíváncsi! :)

2013. aug. 22. 10:40
 1/4 anonim ***** válasza:
39%
Minden egészséges border collie hiperaktív.
2013. aug. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem ez valahol neveltetés kérdesse is. Nekem is border collie-m van, de kiskorától kezdve nyugodt környezetben van, nyugalomra próbáljuk nevelni, így a játékidőt leszámítva teljesen nyugodt, külső szemlélőnek szinte lusta kutya.

Amiről nem tud, az nem fáj neki, nem szokik hozzá. Én pl nem vittem agilityre és nem is igényli. Máshogy kötöm le az energiáit és az agyát.

Nem véletlen, hogy bár mindenhol sulykolják, hogy mennyit kell vele foglalkozni, hogy mind testileg, mind szellemileg le kell fárasztani, különben unatkozik és rombolni fog, mégis jól elvan a nyugdíjasokkal, lakásban tartva napi 1x-i séta mellett vagy családoknál kertes házban ahol mindenki csak suli vagy munka után tud vele valamennyit foglalkozni. És mégsem rombol, tök jól elvan.

A legtöbb kutya olyan lesz, amilyennek neveled.


De hozzátenném, ez csak az én tapasztalatom. A kutyáknak is van személyiségük ami néha nagyban eltérhet a fajta jellegétől. Válassz olyat ami hozzád jobban illik.

2013. aug. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%
Inkább egyed, mint kennel kérdése ez, illetve igen, a nevelés-tartás is sokat számít, bizonyos határokon belül alkalmazkodik a kutya a környezetéhez, főleg, ha tudatosan is segítenek neki ebben.
2013. aug. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Jázi&Csenge ***** válasza:
100%

Akuminak igaza van. Ez a dolog nem az adott kennelen múlik, talán csak annyiban, hogy munkabordereket, vagy show bordereket tenyésztenek ott. A munka bc-k általában pörgősebbek, a show vonalból származó kutyák kevésbé hiperaktívak, de ez sem törvényszerű. Viszont, hogy a kérdésre is válaszoljak:

[link]

[link]

[link]

[link]


Ezekről a kennelekről jókat hallottam, teljes mértékben show vonaló kutyákat tenyésztenek, de hobby szinten lehet velük agilityzni.


[link]

[link]

[link]

[link]


Ezekben a kennelekben pedig inkább munkavonalú, vagy legalábbis munkára alkalmasabb kutyákat találsz, velük magasabb szinten, valószínűleg eredményesebben is lehet űzni sportokat.

2013. aug. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!