Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez a szúrós hám nem veszélyes?

Ez a szúrós hám nem veszélyes?

Figyelt kérdés

Volt a hétvégén nálunk Ebugatta piknik és egy Staffiról csináltam ezt a fotót :

[link]


Ez a hám nem veszélyes más kutyákra nézve vagy emberre?


2013. szept. 10. 19:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben a kutya nincs arra idomítva, hogy mellkassal a szemednek ugorjon, nem veszélyes. Tompák a szegecsek, csak dísznek vannak, ennél a kutya karmai is nagyobb sérülést tudnak okozni.
2013. szept. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Évekig hordtam szegecses csolgokat és évekig jártam össze ilyen emberekkel. Kurtára veszélyes tud lenni egy szgecs. Szóval de, veszélyes.
2013. szept. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Jó hát én is jártam pogózni, nem kell a kutyát elengedni játszani nyilván, ha ilyen hám van rajta :D De egy rendezvényen, pórázon tartva a kutyát, dísznek szerintem teljesen elmegy.
2013. szept. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én személy szerint azt is utálom, ha valaki ilyen bohócot csinál a kutyából. Ha meg funkciótlan egy próáz/nyakörv/hám, akkor meg értelmetlen.
2013. szept. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem engedném oda a kutyáimat mert veszélyesnek tartom. Emberre kétlem, hogy veszélyes lenne, de igazából se nem praktikus, se nem menő. Amúgy én is hordtam szegecses cuccokat, és valakinek mindig sikerült sérülést okoznom:D
2013. szept. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Így sok valakinek elég látványos, de nekem nevetséges! Nekem is staffordom van, de soha nem tennék rá ilyen menő dolgokat. Egyedül a széles nyakörv ami szerintem megfelelő mivel erős a nyaka, kell a jó minőségű. De semmi szegecses vacak!
2013. szept. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen , pórázon volt,itt éppen ügyeségi feladatokat kellett csinálni és a behívás is része volt ezért nincs rajta póráz vagyis ott lóg oldalt.


Volt egy másik Staffi annak a nyakörve volt szegecses de azok helyesek voltak.


Bár lehet csak a rendezvény miatt tették rá a kutyákra.


Szerintem egy Staffi a megjelenésével is tekintélyt parancsó nem kellenek rá ezek a cuccok.


Amúgy egy nő volt ennek a kutyusnak a gazdája és a kutya neve Angel :)

2013. szept. 10. 20:35
 8/12 anonim ***** válasza:
Oké, akkor csak mi voltunk szerencsések, hogy soha senkinek nem esett baja, még a tornacsukásoknak sem tört el a lába az acélbetétes bakancsok között :D
2013. szept. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
47%
A kutyának tök mindegy, mi van rajta. Ha a gazdájának az ízlése a szegecses dolgok felé hajlik, akkor azt használ. Gondolom, nem játszadozott a kutya másik kutyákkal, amíg ebben a szerelésben volt. Amúgy miért lenne veszélyes más emberre egy idegen kutyán lévő cuccos?
2013. szept. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Én azért gondoltam,hogy veszélyes lenne,mert ha pl játszana másik kutyával akkor a másikat felsértheti vagy ilyesmi.Elég játékos kutya volt.Nem volt elengedve,mert a rendezvény területén minden kutyát pórázon kellett tartani.

Csak amikor megláttam ezt a hámot elgondolkodtam,hogy azért ez veszélyes is lehet.Ha nem direkt,de véletlenül is okozhat sérüléseket.

2013. szept. 11. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!