Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van az utcánkban egy család...

Van az utcánkban egy család kér kölyökkel, meg egy neveletlen kutyával. A kutya veszélyes. Mit tehetnénk ellne? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Szóval van ez a párocska,akik a saját gyerekeiket sem tudták megnevelni,nem hogy a kutyájukat.

A kutya simán ki tud menni az utcára ha akar,és nekimegy mindenkinek aki az utcán van. Kis termetű,szóval én,vagy egy felnőtt ember még oldalba rúgja és továbbáll,de mi lesz,ha egy kisgyereket,vagy egy öregember harap lábszáron?

Barátnőm palotapincsijét is megtámadta úgy,hogy az a barátnőm ölében volt. Simán felugrott,és beleharapott.

Nála kicsivel nagyobb kutyáknak is "pofázik",az egyetlen szerencséje,hogy az illető kutyák gazdái vigyáznak,hogy egyiküknek se essen baja.

Az én kutyám is érdekelte,de köztük túl nagy a méretkülönbség,nem mert három lépésnél közelebb menni hozzá.

Szóltak már a családnak többször is,hogy csináljanak valamit azzal a döggel,mert baj lesz...hiába.

A vége az lesz,hogy vagy széttépi egy nála nagyobb szabadon kószáló kutya,vagy lelövik,vagy ő sebesít meg súlyosabban valakit.

Mit tehetünk? Be lehet jelenteni valahol?


2013. júl. 10. 10:59
 1/8 A kérdező kommentje:
*két kölyökkel, bocsi a hibáért :)
2013. júl. 10. 11:00
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen a mi utcánkba is volt, de az nekiment egy, még egy ember derekáig is felérő kutyának, a vége az lett, hogy egy harapás után odabaszta a kapunk közelébe a kiskutya véres csonkját. Szerintem felétek is hasonló lesz.
2013. júl. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ha így folytatja akkor ez az én kutyám lesz aki szétszedi...

Nem egy idegbajos fajta,de egy kaukázusit csak egyszer kell felidegesíteni ahhoz hogy taroljon...

Csak akkor meg majd jön a hiszti meg a fenyegetőzés hogy hogy merészeltük kinyírni a gyerekek kutyáját.

2013. júl. 10. 11:24
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

Mondjátok a gazdáknak,hogy láttatok erre felé egy pit bull-t/rotit/német juhászt mindegy és ha nem akarják,hogy a kutyának baja essen csinálják meg a kerítést.Mert ha erre felé jár a kutya akkor meg is ölheti az ő kutyájukat.Ha erre se csinálnak semmit,akkor semmit nem tehettek.Vártok,hogy mikor jön arra egy kóbor eb ami nem tolerálja a kiskutya viselkedését.Szomorú ez.Nekem is kistestű kutyáim vannak.Sajnos némely embernek nem számít a kutyája csak úgy van és kész :/

Esetleg fogjátok be a kutyát és vigyétek el a menhelyre.Mint talált kutya.

2013. júl. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Gondoltam ezekre az Állatvédőrökre,de náluk asszem csak bántalmazást lehet bejelenteni.. :\
2013. júl. 10. 11:29
 6/8 anonim ***** válasza:

11:26-os vagyok


Esetleg hívjátok fel őket,hogy mi a teendő ilyenkor.


Mondjuk az ilyen szervek tényleg csak bántalmazott,állatkínzásos esetekhez mennek ki vagy tesznek vmit.De egy telefonon már nem múlik semmi.

2013. júl. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok benne 100%-ig biztos, de azt hiszem hogy a helyi önkormányzatnak/jegyzőnek kell jelenteni az ilyen eseteket.

Sajnos az esetek nagy részében nem foglalkoznak az ilyen dolgokkal, de ha nem óhajtanak hivatalosan foglalkozni, minden esetben kérjetek vmi írást a panasz elutasítására magyarázattal együtt. Ha ez történik, akkor én csak azt tudom tanácsolni, hogy fogjatok össze az utcabeliekkel úgy, hogy mindig, amikor kint van a kutya az utcán, csináljatok fényképet vagy videót a telefonnal. Amikor már összegyűlt egy jó adagravaló, akkor ismét lehet a jegyzőhöz, polgármesterhez, esetleg mégfeljebb fordulni.


A másik és egyben a "legrövidebb" megoldás, ha vki megfogja/befogja és értesíti a helyi ebtelepet/beviszi oda. Ha van a kutyában chip, akkor értesítik a gazdát. De ha már sokadszor fordul ez elő, akkor annak a gyepmester sem örül. Ha meg nincs benne chip, akkor hogyismondjam....sikerül megszabadulnotok a kutyától.


Hozzáteszem, imádom a kutyákat, nekem is van. Vidéken is lakunk, kutyatartási morál a béka segge alatt van. De nemrég estünk át a 2. verzión az utcában. Már 3. alkalommal értesítette a gazdát a sintér, hogy náluk van a kutya és láss csodát, leesett nekik, hogy nem móka ez a dolog és megcsinálták a kerítést.

2013. júl. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 sippara ***** válasza:
Ha a kutya szabadon jár-kel az utcán, az (függetlenül a méretétől) kutyával való veszélyeztetésnek számít, amit a helyi jegyzőnél kell (írásban!!!) jelenteni, aki köteles eljárni az ügyben - nagyjából ennyit tudtok tenni.
2013. júl. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!