Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell ezt az idézetet...

Hogyan kell ezt az idézetet érteni? És mennyire igaz ez?

Figyelt kérdés

"A kutya nemesebbé teszi a nemest és aljasabbá az aljast"


:)


2013. szept. 10. 19:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Talán a nevelésről szólhat,mivel ha rossz kézbe kerül egy kutya gyilkológép is lehet,de ha jó kezekben van akkor egy csodálatos állattal élhetünk együtt :) persze ez az én véleményem
2013. szept. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
A kutya természete tükröt mutat a gazdinak, milyen ember is valójában.
2013. szept. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
nemesebbé , aljasabbá... nem tudom :)
2013. szept. 10. 19:36
 4/11 anonim válasza:
Szerintem úgy kell érteni, hogy aki jó ember, abból egy kutya nemes érzéseket vált ki,aszerint is bánik vele, és végső soron több lesz általa. Az aljas emberből viszont a gonosz és brutális hajlamait fogja kihozni, pl. éheztetni, verni és kínozni fogja. De ez csak saját vélemény, nem hallottam még ezt a mondást ezelőtt.
2013. szept. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk ezzel nem teljesen értek egyet, az élet nem csak fekete és fehér. Biztos vagyok benne, hogy a kutyák már sok rossz emberből is előhozták a jót.
2013. szept. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 zsuzsabazsa ***** válasza:

Itt egy másik idézet ugyanattól az írótól. Jack London


"Ha csontot löksz a kutyának, még nem vagy jótékony. Akkor vagy jótékony, ha megosztod a csontot a kutyával, pedig magad is éppoly éhes vagy, mint a kutya."

2013. szept. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
zsuzsa ezt se nagyon értem :D
2013. szept. 10. 20:08
 8/11 anonim válasza:
4-es, én sem állítottam, hogy egyetértek vele, csupán megpróbáltam értelmezni az idézetet. :) Attól, hogy valamit gyakran mondogatnak, még nem biztos, hogy igaz is (pl. itt van az „amit szabad Jupiternek, nem szabad a kisökörnek”-mondás, aminél nagyobb hülyeséget és rosszabb pedagógiát már tehetség kéne kitalálni). :) Viszont ez az idézet sajnos sok esetben igaz, mert az aljas ember előszeretettel bántja a nála gyengébbet, kiszolgáltatottabbat. Főleg, hogyha ő maga is rossz helyzetben van, ilyenkor direkt örül, ha a saját elkeseredettségét leverheti valakin. Persze nem kizárt, hogy vannak kivételek, de ezek szerintem mind olyan emberek akik már valamilyen szinten nyitottak a változásra, arra, hogy „jobbá tegyék” őket.
2013. szept. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nehéz ezt szavakra fordítani,de én azt láttam,tapasztaltam,hogy az,ahogyan egy ember reagál egy sérült vagy csak egy kiszolgáltatott állatra,megmutatja az igazi arcát vagy lelkét.Van aki simán,fékezés nélkül áthajt egy állaton,vagy kidobja vemhesen stb.tehát képtelen a szánalomra.Van akiből pedig a jobbik énjét hozza elő,kikerüli,megáll,befogadja stb.
2013. szept. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azt meg tudod mondani, egészen pontosan mi okoz neked fennakadást a két idézet értelmezésénél?

A kérdésedben írt idézet: a kutya az embernek, a gazdájának kiszolgáltatott lény. Ezért az aljas (tehát a sok negatív szociális tulajdonsággal bíró, pl csaló, hazug és erőszakos) ember, ha kutyát tart, többnyire ezen a kiszolgáltatott lényen éli ki hajlamait. Pl a gyilkosok nagy része állatkínzóként kezdi.

Ha viszont egy nemes lelkű embertől válik függővé a kutya, akkor az az ember a kutyával való együttműködés által jobb lesz. Ehhez szerintem nem kell nagyon jónak lenni. Egy átlagos, de józan ítélőképességű emberre is igaz ez. Pl szerintem én egy átlagosan "jó" ember vagyok, de mióta kutyám van, egyfajta nemesedésen estem át, tulajdonképpen az 1.2-es, javított verzió vagyok. xD


A második idézet, amit Zsuzsa írt, könnyebben megfogalmazható: az ember könnyen jótékonykodik, ha meg se érzi a jótékonyság miatt elszenvedett anyagi kárt, olyan sok vagyona van. Az ilyen jótékonyság, bár hasznos, de tulajdonképpen nem nagy kunszt, alap. Általánosabban: Az ember akkor igazán jótékony, ha akkor is segít másokon, mikor ő maga is segítségre szorul.

2013. szept. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!