Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyenek a kutyákkal az...

Miért ilyenek a kutyákkal az emberek? Egy jó kutyás idézetet kellene!

Figyelt kérdés
Teljességgel kiakadtam. És megszakad a szívem a fájdalomtól. Tesóimmal a húgom születésnapjára összespórolt pénzünkből megvettük neki álmai kölyökkutyáját egy kis westit. Imádni való, fehér kis gyogyó volt. Nagyon szerette mindenki. Nagyon ügyes kis kölyök volt, szófogadó rendes. Sajnos a húgom nem lakik velünk, összeköltözött a barátjával, elhagyta a családját. Mi azért vettük neki ezt a kis kölköt, hogy felvidítsuk, hogy közelebb hozzuk hozzánk. Egyre többet látogatott már minket, egyre többet mosolygott. Mindig hozta a kutyust, mert otthon nem tarthatta, mert a srác szülei és a srác is rühellte. igaz, nem ilyen szavakkal mondta a tesóm, de mikor panaszkodott rá, hogy a csöpp kölyköt már hajnali 5 óra kor nyáron kirakták az ajtó elé, mindent elárult...:( Nem szerették, mert a kutyának kint a helye a lakásból. Nem lehetett bent. Jön a tél, a húgom megkért, hogy télre fogadjuk be a kicsi kölyköt, mert nem tudja hova tenni. Megbeszéltük, hogy hozzánk jöhet, jól ellesz majd a kis yorkimmal...:( De a kis westi már nem ért ide. Reggelre megmérgezték. Húgomat ez a család nagyon tiltják tőlünk, a saját testvéreitől, szüleitől. Semmije sincs a testvéremnek. Annyira örült ennek a kis jószágnak, annyira boldog volt, mikor megkapta! Évek óra vágyott már egy ilyen kis tündérkére. De reggelre megmérgezték. Ez nem lehet véletlen, de a testvérem nem hisz nekem. Ő még mindig a fiúnak hisz, és a fiú szüleinek. Érdekes kivétel, hogy csak a westi "kennelébe" került be méreg míg a nagy kaukázusinak semmi baja sincs...:( Szerintem nem akarták, hogy a testvérem még több időt töltsön velünk testvéreivel. Ez nagyon bonyolult dolog. Én arra is gondoltam már, hogy valamivel zsarolják őt, de nem tudom mivel. Nem véletlen, hogy ez a kis ártatlan teremtés, aki semmiről sem tehetett itta meg a gonoszságuk árát....Tehetetlen vagyok, imádom a testvéremet, látom rajta, hogy nem boldog. Még ezt is elvették tőle. Azt az egy dolgot ami örömet okozott neki. Tudom nem ide tartozik, de aki szerintem bántani tud egy kis állatot, az bárkit tud bántani. Szeretnék egy méltó idézetet találni neki, a kis kölyöknek. Tudnátok segíteni? Nem lefikázás, kioktatásra vágyom, mert nem vagyok most olyan lelki állapotban. Teljesen megviselt Füge elvesztése. imádtam ezt a kis mókagombócot, mindig megnevettetett. még csak 7 hónapos kislány volt...:(

2012. okt. 9. 22:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
először is, RIP Füge, legszivesebben megmérgezném a megmérgezőjét. többihez viszont hozzászólnék - mivel te leírtad. úgy adod elő, mintha nővéred csak egy áldozat lenne, de gondolj bele abba, hogy egy önálló nőről beszélünk, akinek saját akarata van, és bármikor eljöhet onnan, bármikor tehet ellene. innentől az ő ostobaságáról beszélünk. neki is csak gratulálni tudok, de ez teljesen mellékes. idézetet nem tudok, ne haragudj.
2012. okt. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szegény Füge. :( Mire kéne az idézet?
2012. okt. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"A legfőbb oka annak, hogy a kutyák ilyen rövid ideig élnek, az emberi faj iránit könyörületességben gyökerezik. Hisz mennyit szenvedünk egy kutya elvesztése iránt érzett fájdalmunkban tíz vagy tizenkét évnyi ismerettség után... Képzeljük el, mit éreznénk, ha kétszer ennyi idő után vesztenénk el őket."

Sir Walter Scott


"Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik."

Anatole France


"Egyedül vagyunk, magunkra hagyatva ezen a planétán, és a körülöttünk burjánzó számtalan életforma közül csakis egy, a kutya volt hajlandó szövetségre lépni velünk."

Maurice Maeterlinck


Nagyon sajnálom a kis Fügét! Nyugodjon békében, és aki megmérgezte, szenvedjen, amíg csak él..


L/17

2012. okt. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

szegény Füge

[link]

2012. okt. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kedves első, tisztában vagyok vele amiről beszélsz. De nem akarom bántani a testvéremet ennél jobban. Szeretem. 3 éve él együtt ezzel a sráccal, ez idő alatt, egyszer sem kapott semmi kézzel fogható dolgot. Én adtam neki ruhákat, amikből szülés után kifogytam, és alig volt rajtam...Nem mer kérni semmit sem, csak látom rajta, hogy szüksége van rá. Az a baj, hogy nem mesél, nem akarja elmondani mi a baj, mi bántja. A barátnői is elmaradoztak tőle. Én dumcsizgatok ezekkel a csajokkal mert jóban vagyunk, összejárogatunk még, de ők sem tudnak semmit sem a testvéremről...Aggasztó helyzet. Bonyolult.

Nem hiszem, hogy ez a szerelem. Ez nem az. Talán valahol már ő is érzi.

Amikor megszerezte a motorvizsgáját a srác a saját fülem hallatára mondta a tesómnak telefonba hogy megtiltja neki, hogy motorozzon...

Hogy lehet azt mondani egy 25 éves nőnek, hogy "megtiltom" ???



XXXXX



De ebbe ne menjünk bele. Nekem csak egy olyasmi kutyás idézet kellene, ami rávezeti őt talán az emberi gazságra és a kutya, mint az ember leghűségesebb barátjának elvesztésére...


Amiket írtatok azok csodásak!:)

Potyognak a könnyeim, és legszívesebben nekiesnék ezeknek az alakoknak, de nem tehetem. Felül kell emelkednem rajtuk, nem akarok az ő szintjükre lealacsonyodni. Borzasztó érzés, hogy meg van kötve a kezem. Legszívesebben megmondnám a testvéremnek azt amit gondolok, de nem tehetem, erőt kell vennem magamon, hogy ne tegyem, pedig nem szoktam véka alá rejteni a gondolataimat, csak tudom, hogy ezzel csak annyit érek el, hogy legközelebb csak karácsonykor fogom őt látni, amikor eljön az ajándékáért, és utána csak valamelyikőnk szülinapjakor...:( Tudom, 3 éve ez megy, hogy csak alkalmanként járt, csak ilyen eseményekre. Idén május óta változott meg, akkor kapta a kutyát tőlünk a szülinapjára...

2012. okt. 9. 22:40
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok:


"Ha magunkhoz veszünk egy éhező kutyát és enni adunk neki, akkor az soha nem fog megharapni. Ez a különbség a kutya és az ember között."


" kutya nemesebb lény, mint az ember.

A kutya hűséges, önfeláldozó

És mindenek előtt

Feltétel nélküli szeretete

A legirigylésre méltóbb tulajdonsága,

Amit az ember soha nem

Tudhat magáénak."


"Egy jó kutyának, halála után, a legjobb helye a gazdája szívében van."

2012. okt. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Erre milyen idézetet írjak? Hogy a testvéred egy önállótlan, bólogató báb, és játssza a mártírt, meg eltűr mindent csak hogy legyen valakije? Oké, itt az idézet: 'Mindenki a saját sorsának a kovácsa.'
2012. okt. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én se kutyás idézetet keresnék a helyedben, hanem valamit tesódnak. Hátha kizökkenti valami ebből az életből...

Off

Csodálkozunk, mi nők, hogy semmibe vesznek minket? Amíg ezt megtehetik velünk (néhányunkkal), addig mit várunk?...

On

2012. okt. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
igazatok van, mindannyitoknak. én is hasonlóképpen látom, de ő nem veszi ezt észre, vagy csak nem akarja látni. Azt hiszi, hogy ez a "szerelem", mert el már lassan 10 éve tart...:( És minden úgy van jól, ahogy a fiú, és annak családja mondja. Elhihetitek, hogy mindent megtettünk már, ami erőnkből futotta. Édesanyánk kikészült, teljesen maga alatt van évek óta. Ennyit egy pasi sem ér. Én nem ilyen könnyen irányítgatható típus vagyok. Nem értem,hogy különbözhet ennyire testvérem, és mért nem látja azt az egészet be. Valahol persze érzi, mert elcsípni egy két szavából, hogy már ott sem kedvelik annyira, csak kihasználják, de nem mer lelépni. Pedig, csak egy szavába kellene, és mennék segíteni neki csomagolni, vagy megszöktetni. Bármit. Nem félek én tőlük...
2012. okt. 15. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!