Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Írjatok egy kicsit a yorkiról!...

Írjatok egy kicsit a yorkiról!? (lent)

Figyelt kérdés
légyszi írjátok le,hogy egy yorkinak milyen tápot kell adni,mivel kell fürdetni,milyen fésű kell neki?
2009. nov. 3. 16:57
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

Szia!

Én Eukanuba lila táppal etettem. Direkt kistestű kutyáknak van kitalálva, van belőle kölyök változat és felnőtt is. Úgy 2000 ezer Ft körül vagy egy kg. Néha adtam Royal-t is, de az Eukanuba-t jobban megette. A normális kutyasampon 2000 Ft-tól kezdődik. Nem érdemes olcsót venni, mert tönkre teszi a szőrt. Sajnos én nem hallgattam az állatorvosra és megfürdettem azzal az olcsó Bobi samponnal amitől korpás lett a kutyám és egy kisebb bőrgomba is kialakult nála, jó sokba került mire helyre hozták, szóval ezen nem érdemes spórolni. A Yorki egyébként is érzékenyen reagál az ilyen "kozmetikumokra". Én sima kutyafésűt használtam egy időbe, de találtam viszonylag olcsón egy nagyon szupi kefét, direkt Yorkiknak lett kitalálva, volt hozzá egy kisebb fésű is amivel a pofán lévő szőrt lehetett fésülni. 800 Ft körül volt egy kutyás boltban. Egyébként sztem tök mindegy, hogy mivel fésülöd, az a lényeg, hogy rendszeresen fésüld és fürdesd kicsi korától kezdve, mert akkor könnyen hozzászokik és nagy korában nem lesz macera a fürdetés/fésülés. Érdemes legalább 1x elvinni kozmetikushoz, megcsinál mindent amit kell és ha elég ügyes el lesheted mit hogyan kell és az után otthon te is meg tudod csinálni, én is így csináltam, mert nekem túl sok volt az a 4500 Ft amit elkértek a kozmetikában. Amúgy minden cuccot be tudsz szerezni amit a kutyakozmetikus használ. (szem és fül tisztító folyadékot állatpatikában)

Röviden ennyi!

Sok sikert!

2009. nov. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%
én szintén eukanobával etetem mind a 3 yorkimat.a boby samponnal mi is igy jártunk mint az elöttem szóló.kíméld meg tőle a yorkidat.napi 3 szor fésülgesd kiskorától,bár van olyan szűrő amit lehetetlen.nálunk az egyiknek annyira gyapjas a bundija,hogy nem lehet megnöveszteni,mindig rövidre van vágva.óvd a kikötözős kozmetikusoktól, kiskorába elvittem az egyiket azóta sír ha arra járok,és retteg az ollótol.
2009. nov. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%

én Hill's tápot adok neki bár most tervezem, hogy átkéne térni vmi más tápra de félek nem enné meg.

Fürdetéskor: Bobi vagy Panzi kutyasampon nercolajos vagy gyógynövényes.

Fésű: finom, nem túl sűrű, de nem is ritka fogazatú fém fésű+ kisméretű valódi sörte kefe

2009. nov. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudom,yorkie fajtatáp létezik,talán a Royal Caninnál.
2009. nov. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
csak nem mindegyik yorki eszi meg pl az enyém szó szerint kiköpte a royalt..meglehet azért próbálni.
2009. nov. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!