Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kéne nekik mondanom, hogy...

Mit kéne nekik mondanom, hogy ne mondják ezt?

Figyelt kérdés

Szóval foglaltam időpontot egy menhelyre, mert van egy kinézett kis kutya, akit szeretnék elhozni majd, ha viselkedésileg is megfelel.

Viszont mikor megtudták ezt az ismerőseim (hozzáteszem, akiknek szaporítós, "fajtiszta") kutyájuk van, már rögtön leszólják, hogy miért nem tenyésztőtől veszek(még ők beszélnek)?

Mert ők olyanok, hogy magasról tojnak a menhelyi, sokszor szép keverékekre, míg nekik a szaporítós kutyák tetszenek, akik csak sötétben, 100 méterről tűnnek fajtatisztának...


Viszont már visszaszóltam, nem is egyszer, de nagyon idegesítő. Nem arról van szó, hogy miattuk ne hoznám majd el a kutyust, mert ha nekem tetszik, mindenképpen elhozom, de ez már nem állapot, mert szinte menekülök előlük...


2013. szept. 11. 14:24
1 2
 1/15 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Foglalkozz a kutyával...neveld jól, tanítsd trükkükre. Pár nyilvános bemutató után csak néznek majd a szaporító támogatók:)
2013. szept. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

:D

Köszi!


A "poén" az egészben, hogy beszéltem egy tenyésztővel (nem szaporítóval), aki tényleg jár kiállításokra, nemzetközileg is, stb. Ő pedig közölte, hogy szerinte példás dolog menhelyről hozni kutyát.

Szóval már végképp nem értem, hogy minek csinálják...

2013. szept. 11. 14:32
 3/15 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz velük. A kutyát magadnak hozod, nem másnak. Te elfogadod az ő döntésüket, milyen kutyát akarnak, ők is fogadják el a tiéd, vagy ne fogadják el, de ne is szóljanak egy szót se. Ha valakinek nem tetszik milyen kutyád van az meg kapja be. Már bocsánat a megfogalmazásért. Csinálj mindent az eredeti elképzelésed szerint. Mással ne foglalkozz. Sok sikert a kis kutyádhoz.
2013. szept. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Egy hét múlva megyek megnézni. Szándékosan 4 éveset választottam (már ez sem tetszik nekik), mert már kinőtte a tinikort, de még nem is olyan öreg... kölyköt nem akartam, mert egyrészt azok biztos gazdára találnak, másrészt lehet, hogy teljesen megváltozik, stb.

A 4-5 évesek már nehezebben találnak gazdira. ://

2013. szept. 11. 14:35
 5/15 anonim ***** válasza:

A hülyékkel nem kell foglalkozni. Mindenki maga dönti el, milyen fajta kutyát választ. Te jó emberként segítesz egy szerencsétlenül járt, menhelyre került kutyán, és jó életet tudsz neki biztosítani. Szépen nevelgeted, etetgeted, és ugyanolyan okos, szép, ragaszkodó kutya lehet belőle, mint egy fajtatiszta kutyából, és örökké hálás lesz neked.

Hogy nem fajtatiszta, és nem fiatal? Na és, ne érdekeljen, szerintem legyél inkább magadra büszke, hogy ilyen rendes vagy.

És tudod, még az sem biztos, hogy ezeknek az embereknek vissza kell egyáltalán szólni akármit is. Az ilyeneket nem lehet úgysem meggyőzni, akármennyire is meggyőzőek az érveid. Elengeded a füled mellett a hozzászólásaikat és kész. Okos enged...:)

2013. szept. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Igen, utolsó, köszi.

És megfogadom az első tanácsot (is), miszerint az alapok után tanítok neki érdekes dolgokat, ellenérvként, hogy a menhelyiek buták...

Hozzáteszem, a tenyésztő ismerősömnek van még két mentett keveréke is...

2013. szept. 11. 14:45
 7/15 anonim ***** válasza:

És hidd el, hogy fogsz találkozni olyan kutyásokkal is, akiket nem érdekel, hogy milyen fajta a kutyád, vagy hogy hány éves. Velük kell majd barátkozni :) Vannak azért normális emberek is a világon. Egyre kevesebben, de vannak.

Az ismerőseid meg majd mehetnek az agyonszaporított kutyájukkal az állatorvoshoz, folyamatosan, akkor majd biztos nem lesznek már olyan büszkék.

2013. szept. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Utolsó: az egyiknek egy agyonszaporított spánielje van, hát kérlek, fél fülére süket lett.

És őt próbáltam meg először lebeszélni a szaporítóról, de hát ki hallgat manapság rám, meg ránk, a normális kutyásokra...?!

2013. szept. 11. 14:50
 9/15 anonim ***** válasza:

Ah..istenem...látod, nem kell nekik inkább mondani semmit. Van nekik egy elképzelésük, és szerintük csak az az egyetlen, és igaz dolog a világon. Mert hülyék. A kutyám lehet, hogy hamarabb megértené a magyarázatot, mint ők.

Szerencsétlen spániel is...

2013. szept. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon sajnálom. Mármint a kutyát, nem a gazdát, aki azzal a kifogással állt elő, hogy a legjobb helyeken is akadhatnak ilyenek...


Amúgy ha valakit érdekel, őt néztem ki: [link]

2013. szept. 11. 14:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!