Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a különbség a mudi, és a...

Mi a különbség a mudi, és a horvát pásztorkutya között?

Figyelt kérdés

2013. szept. 11. 15:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


lapozz benne lejjebb

2013. szept. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Akiteki ***** válasza:
36%
Hogy az egyik mudi, a másik meg horvát pásztor.
2013. szept. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A horvát juhászkutya csak feketében lehet, a mudi sokszínű. A jellemük is más. A mudi kisebb, kecsesebb. És még sok apró kinézetbeli különbség van.
2013. szept. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem író jól megfogalmazta, én kicsit kifejtem még. A horvát juhász erősebb csontozatú, magasabb. A bundája nemezesedhet, a mudinál ez a szőrtípus hiba. De a legtöbb különbséget a fejen látni. A mudi spiccesebb, de enyhe stoppal és kevésbé gömbölyű homlokkal. A szeme kissé ferde metszésű. A fülének alakja szintén spicces, fordított V alakú, hegyes. A szájszéle feszes. Az orra elkeskenyedő.


A horvát juhászban is van spicces vonás, de a feje kicsit a német juhászéra is emlékeztet. A szemei nem olyan ferde metszésűek mint a mudinak, a szájszéle lazább, az orra kevésbé elkeskenyedő, a homlok magasabb, a stop erősebb. A fülek alakja is német juhászos, kicsit kerekebb a fülvég, általában rövidebb a szőr is rajta. Úgy egészében véve az egész kutya erősebb felépítésű, rövidebb törzsű, "durvább" vonású.

De mindkét fajta vonalában vannak a másikra emlékeztető típusok. Mert a muditenyésztők között is van, akinek a horvát juhászhoz hasonló típus az ideálja és a tenyészcélja, és a horvát juhászok közt is láttam könnyebb csontozatú, mudisabb fejű egyedeket. Ez mindaddig rendben is van szerintem, amígy nem túlzott az összefonódás, és egyik fél sem tér el a saját fajtája standardjának kívánalmaitól...


Végezetül pár kép, először egy típusos horvát juhász:

[link]

[link]


Végül egy-egy mudi:

[link]

[link]

[link]

2013. szept. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 csupaszabo válasza:
100%
Üdvözletem! A Puli-Pumi-Mudi könyv mudis részében egy táblázatban összeszedtem a legfontosabb különbségeket a 2 fajta között. Ezek: testnagyság, testarányok, a fej formája, arányai, az arcorri rész hossza és formája, a fülek tartása és szőrözöttsége, a testalkat, a végtagállások, a mozgás, a szőrzet struktúrája, a szőrzet színe, a temperamentum, összességében a mudi inkább a spiccfélékre hasonlít, míg a hrvatski ovcar inkább a német juhász jelleget közelíti meg.
2014. ápr. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!