Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyával buszozás?

Kutyával buszozás?

Figyelt kérdés

4 hós kiskutyát vinnék buszon, de fél az autóktól, busztól és inkább nagy ívben kerüli, de 17 kiló, nem tudom felcipelni teljesen, hogy oldható meg a buszozás? :(


Ötleteket várok


2013. szept. 11. 21:30
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Próbáld úgy hogy álló buszra mész fel. Elmondod a sofőrnek és hátha megengedi. A kutyát pedig szépen lassan "csalogasd" fel, jutalomfalattal, és akkor álló buszon próbáld először. Akár többször is, majd csak miután megszokta utána mozgón.
2013. szept. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 Akiteki ***** válasza:
100%

Ráteszed a pórázt és felteszed a két mellső lábát, aztán a két hátsót is.

Eleinte minden kiskutya tart a nagy járművektől, de ha a gazdi nem pánikol emiatt, akkor simán zajlik a dolog.

17 kilós kutyát fel lehet kapni addig, amíg felszálltok. Ott szépen leteszed a padlóra és nézelődsz ki az ablakon, mert a világ legtermészetesebb dolga, hogy közlekedünk.

Következő alkalommal már magától fog felmenni.

2013. szept. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 Akiteki ***** válasza:
Ha nekiállsz csalogatni az ajtóban, esélyed van rá, hogy rángatni, hátrálni fog és sehogy sem akar felszállni, esetleg még a pórázt is elszakítja. Nem kell akkora faxnit csinálni egy sima buszra szállásból, mert a kutya megérzi és tényleg félni fog.
2013. szept. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Az a problémánk ha jön egy autó, akkor ő egyből lefekszik, eldobja magát, ezt a problémát már kezdjük orvosolni, ha jön az autó, akkor csak lehúzódik, jobban figyel, de jön mellettem.

Itt a 3 lépcsős buszok egy 17 kilós kutyával ami térd fölött ér, kicsit problémás felcipelni. (azok a tényleg régi csuklósok) :)


De köszönöm :D

2013. szept. 11. 21:45
 5/28 sippara ***** válasza:
81%
Az enyém olyan 19-20 kiló, én egy 49 kilós nő vagyok és felkapom bármikor, még mostanság is, pedig mankóznom kell a térdem miatt :D nem olyan sok az a 17 kiló, hidd el :D
2013. szept. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

És 4 hónaposra is kellene szájkosár?:S

Vagy kölyökre nem?

Vagy ez hogy megy?


Köszi és jobbulást.:)

2013. szept. 11. 21:56
 7/28 anonim ***** válasza:
minden kutyára kötelező a szájkosár és a jegy is, és az oltási könyvet is bármikor kérhetik bkv-n, volánon, máv-on egyaránt.
2013. szept. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
illetve lehet vinni szállítóboxban is, de gondolom ez a már most 17 kilós kutyáddal nehézkes lenne:D
2013. szept. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 Akiteki ***** válasza:
Én meg a magas vonatlépcsőn szoktam felvinni őket. És a vonat sokkal félelmetesebb, nagyobb hangja van. Elsőre minden kutyám elhúzódik, mikor befut az állomásra. Aztán megáll és felszállunk. Első alkalommal fel kell tornázni őket a szűk ajtón és az olyan magas lépcsőn, hogy én is felhúzom magam, mint a szertornászok. Nem ördöngősség.
2013. szept. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Nem kell ekkora hűhót csapni, nekem most 25 kg a kutyám, és mivel csak fél éves, a buszra (szintén régi csuklós magas lépcsős) simán felviszem az ölemben, majd lerakom. nem kilómétereket kell sétálni vele, csak pár lépcsőfok. Szintén lány vagyok. Amúgy minden kutyára kell szájkosár tömegközlekedésen, mérettől kortól függetlenül, és teljes árú jegyet kell neki venni.
2013. szept. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!