Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olyan kutyát szeretnék ami jó...

Olyan kutyát szeretnék ami jó házörző és hű barát egyben mondanátok ilyet?

Figyelt kérdés
én az akitára a kuvaszra és a boxerre gondoltam ezekről mi a véleményetek és ha írtok fajtát kérlek indokoljátok meg hogy miért olyat ami nagy erős és nemeszik túl sokat a termetéhez képest

2013. szept. 11. 22:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Rottweiler, főleg szuka. A kanok agresszívebbek, de értelmesek és ha ismerős vagy, jófejek azok is, de a szukák könnyebben kezelhetők. Tapasztalat, apámnak mindkettő van. Én nagyon csípem őket, de mások nem nagyon mászkálnak be tőlük :-D

A kuvaszról hasonlókat olvastam, bár talán kicsit önfejűbb, mint a roti.

Az akita nekem nem kéne, szerintem nagyon szelíd és határozottan barátkozós (idegenekkel is)

2013. szept. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Ilyen nincsen hogy a termetéhez képest keveset eszik...Kuvasz megszokott bolondulni,főleg ha láncon van,Németjuhász-t ajánlom mert tanithatóbb és okosabb mint a többi kutya.
2013. szept. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszönöm, várom a további válaszokat
2013. szept. 11. 22:30
 4/11 A kérdező kommentje:
mind ketőtöknek ment a zöld kéz
2013. szept. 11. 22:32
 5/11 anonim ***** válasza:

Én az akitákról nem sok jót hallottam eddig, pedig nagyon szép állatok.

A kuvaszról nem sokat tudok, a boxert viszont jó ötletnek gondolom, házőrzőnek szerintem tökéletes. Én még a dobermannra vagy a német juhászra gondoltam. :)

2013. szept. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem boxerem van! Valóban meglepően erős benne a területvédés, és a személyvédés holott őt nem tanítottuk örző védőre, benne van ösztönösen. Nem mondanám hogy keveset eszik, napi 90-100 dkg husit fogyaszt, de egy jó táppból (nem pedigree) is elfogyott a 40 dkg, mi Brit Care-el etettük a nyersezés előtt. Viszont a boxer nem alkalmas arra hogy csak kertben legyen ezt jó ha tudod. Igényli nagyon az emberi kapcsolatot. Sok mozgásra, figyelemre, tanításra van szüksége. Le kell fárasztani, különben az energiáit olyan helyen vezeti le ahol nem bizos hogy örülnél neki. Kertrendezés, lakás amortizäläs, szétrágäs, tépés. Viszont nagyon jó barát, igazi társ, és nagy bohóc. Mi kertes házban lakunk, napközben ha nem vagyunk otthon kinn van a kertben, mivel nem szeret egyedűl a lakába lenni. Viszont télen nagyon komolyan szigetelt häzra van szüksége így is. Az ő háza 3 oldalról védet helyen van, 2 réteg deszka között hungarocel szigetelés, az ajtón hővédő függöny, a házban szalma. Igy ha befekszik kb 20 fok van neki (meg mértük) Persze ha hazamegyünk egyből jön be velünk, és csak sétálni megyünk ki.
2013. szept. 12. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Imola Ágnes ***** válasza:
Komondor. Hűséges, bátor, védi a területét, és a családot. Akita az felejtős ilyen igényekkel szerintem. A kuvasz a komondortól kicsit temperamentumosabb, önfejűbb.
2013. szept. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 ödi2 ***** válasza:

Én is pásztorkutya párti vagyok...:)Komondor nagyon jó választás lehet, de én a magam részéről a sárhegyit is ajánlom, bár nem kezdőknek való... Ha jól van nevelve és igényeire is figyelve van, akkor a legjobb kutya lehet belőle.Méretéhez képest nem eszik sokat és a szőre is meglepően könnyen kezelhető.

Akita, semmiképpen sem ajánlott, a kuvasz pedig a sárhegyi kategóriája, bár szerintem a sárhegyi könnyebb eset megfelelő kezekben.

Boxer nagyon jó kutya, de nem kifejezetten, erre a célra...

Mennyi időd, helyed és kedved lenne ezekhez a kutyákhoz? Nem utolsó sorban az anyagi vonzatát is vedd figyelembe, ha a beszerzéstől eltekintünk, azért valljuk be,igencsak költséggel jár, egy jó kutyát nevelni...Orvos,nevelés/kutyasuli ajánlott.../ és étel ami a minimum költség vele...

Mindenképp fajtatisztát keresel, vagy menhely is szóba jöhet? Szaporítót felejtsd el, annál még a menhely is jobb, mert ott biztosan foglalkozott vele orvos...


Mérlegeld a lehetőségeid és az igényeid alaposabban, elég kevés kritériumot adtál meg...

2013. szept. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyonszépen köszönöm a válaszokat. És hogy az utolsó kérdéseire válaszoljak:Nem ez lenne az első kutyám volt foxim mudim és egy roti-németjuhász keverékem. Hely van bőven egy 6000 fős kisvárosban lakom és nagyapámnak a közelben van 5 hektár földje ott a korábbi kutyáimat is elengedtem had szaladgáljanak időm van tanuló vagyok. Az oltásokról és a tápról tudnék gondoskodni az ösztöndíjamból. mindenkinek ment a zöld kéz további választ nyugottan lehet írni. Ja és a korábbi kutyáimat sikerült megtanitanom alap vezényszavakra űl, marad, gyere
2013. szept. 12. 16:07
 10/11 nagy568 ***** válasza:
Én az akitát ajánlom. Tény hogy sokat kell vele foglalkozni, vinni sétálni kutyák és emberek közé. A szocializáció minden fajta kutyánál fontos ha nem vadállatot akarunk tartani, egy pitbull, puli vagy rotweiller is lehet agresszív ha nem foglalkoznak vele. Fölöslegesen nem ugat, a területét nagyon védi.
2013. szept. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!