Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legmegfelelőbb kutya?

Melyik a legmegfelelőbb kutya?

Figyelt kérdés
Lakásban tartható, kis termetű, öleb, gyerekekkel jól kijön, lehet "nyúzni", tanítható, más állatokkal jól kijön.

2013. aug. 26. 13:26
 1/10 anonim ***** válasza:
az első kettő minden mindegy alapú a másik 3 meg tanítható/szocializálható dolog nem jönnek a fajtából felétlenül.
2013. aug. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Szia :)

bichonok a legjobbak :) pl bichon havanese, bolognese vagy frisé, de a havanese a legcukibb. lehet nyúzni őket, szeretik a gyerekeket, és a többi kutyával is jól kijönnek :)

2013. aug. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A csapból is bichon folyik.

Német kisspitz.

2013. aug. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Tacskó, cairn terrier, sheltie, kis münsterlandi vizsla, ha nem ragaszkodsz az öleb mérethez.
2013. aug. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Bishon Bolognese, vagy a Westie.

Ha viszont nem akarsz fehér szőrű kutyát, akkor Bishon Havanese / az utóbbit lehet nem írtam jól le helyesen:) /.

A taníthatóság főleg a gazdi türelmén, és hozzáállásán áll mindegyik kutyánál...szerintem.

2013. aug. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
16%
szerintem menj fel jófogásra és ott rengeteg kutyus fentvan aki gazdira vár, egyébként az összes kistermetű kutyus megfelel neked annyi, hogy a fiatal kutyus jobban tanírható illetve az idősebb aki egyedül volt mindigis az lehet hogy nehezebben fog kijönni más kutyával
2013. aug. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amúgy ha ilyen kutyát szeretnél elmész a gyerkőcökkel egy menhelyre és körülnéztek ott. Megejtesz előtte egy telefont hogy van e ilyen kutyájuk ha van akkor irány megnézni.
2013. aug. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem mindenki akar menhelyes kutyust. Nekem is lehetne menhelyről, de én várok a nagy Ő-re még. Inkább kiadok 100-120 ezer forintot egy jó kutyára. Valamiért bennem mindig felvetődik a kérdés, hogy mégis miért került az a kutya a menhelyre.
2013. aug. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nyúzni egyiket se lenne szabad. A gyereknek kéne inkább megtanítani hogyan bánjon a kutyával...
2013. aug. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy nem mindenki akar menhelyes kutyust, de vannak, akiknek tökéletesen megfelelő lenne. Pl. ha a kérdezőnek nincs egy "álomfajtája" és többi pici gyereke van, ergo valószínűleg ideje és energiája nem lesz annyi, ami egy kölyöknek kéne pl. a szobatisztaság eléréséhez.

Ilyenkor érdemes körbenézni, és beszerezni egy eleve szobatiszta 1-2 éves kutyát, akiről ráadásul az ideiglenes befogadói meg tudják mondani, hogy kijön-e a gyerekekkel, és már tuti nem nyitott szájjal játszik, ami a kisgyerekeknek ugye elég félelemetes szokott lenni (míg meg nem szokják leaglábbis). Mivel az ölebek elég népszerűek, mostanában van jópár mix, de akár fajtajellegű is. Családban pl. egy spicc-palotapincsi mix van, legtündérebb kutya, a család aktívan dolgozó felének tökéletes volt, az állandó "babázást" meg se tudták volna oldani. Én meg, aki tanulok még, bevállaltam egy kölyköt, plusz volt egy fajta, amit szerettem volna.

2013. aug. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!