Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A fajtamentésnél miért nem...

A fajtamentésnél miért nem elítéledő az ha a mentett kutyusokat hagyják elleni?

Figyelt kérdés
A fajtamentésnél ez miért nem megvetendő, és a fajtamentésnek miért lehet lehozni egy alom keveréket? Az esetet konkrétan a csivava fajtamentőknél láttam, az elhozott kutyák közzül 2 vemhes volt, és mind kettőnél megvárták azt a 2-3 hetet, hogy megszülessenek a babák. Eszükbe se jutott ivartalanítani. A másik dolog, hogy nézem a képeket és azt hittem eldobom az agyam, a 2 hetes kutyákat már kirakták az udvarra, betonra és ott fotózták. Infra lámpát se láttak soha életükben! Ez engem kicsit felháborít!

2013. szept. 11. 22:56
1 2
 11/18 anonim válasza:
25%
Mindenkinek más az értékrendje, én pl. gyilkosságnak tartom azt, hogy egy kifejlődött magzatot megölnek. Szerintem jó munkát végez az a fajtamentés, akit itt ezzel a beírással próbálsz lejáratni, nem igazán értem mire volt jó ez a részedről, de te tudod… Aki veszi a fáradságot, és utánanéz az igazságnak, az úgy is látni fogja, mi a helyzet. Szerintem inkább példát kellene venni az olyan emberekről, akik megpróbálnak tenni valamit a kidobott kutyusokért, vagy bármilyen civil kezdeményezésben aktívan részt vesznek, nem pedig megpróbálni lejáratni őket, és elvenni a többi ember kedvét is attól, hogy valamely civil kezdeményezés mellé álljon.
2013. szept. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Ha jó munkát végez a fajtamentés, akkor miért járatom le a kérdésemmel? A kérdésben semmi valótlan nem állítottam, amivel lejárathatnám őket, ezeket ők maguk közzé teszik több ezer ember számára, én csak írásba adtam...Ha ezek a dolgok lejáratják a fajtamentést, amivel egyet értek az nem az én érdemem hanem csakis az övék (mégegyszer mondom én nem tettem semmi rosszat csak leírtam azt, amit ők képekkel már megmutattak sokkal több embernek). Azt hiszem erre mondják azt, hogy vizet prédikál és bort iszik :)Semmilyen megjegyzést nem tettem a civil szervezetekre, sőt támogatom is őket. Attól még, hogy egy szervezettel nem értek egyet attól még nem jelenti azt, hogy mindet elítélem. A világ nem fekete-fehér!
2013. szept. 12. 08:48
 13/18 anonim ***** válasza:
43%

a csivava fajtamentés elég speciális,a többi fajtamentéshez képest, tekintve a csivavák célközönségét..

ők úgy hallom örökbe is csak annak adnak szívesen aki elkölt náluk x ezret a csilivili sz.rokra..

az összes többi fajtamentés küzd, ezek meg ...

2013. szept. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
57%

Ez értékrend kérdése. Szerintem egy olyan kutya magzat elvetése, amelynek már csak kb 2 hete van a születésig, már ugyanolyan, mintha frissen született kölyköket csapnának agyon. Azt mindenki döntse el magában, hogy mennyire tartja elítélendőnek ezt.

Infra lámpát meg nem mindenki használ, és nem is létszükséglet. Az anyatejjel a kiskutyák pedig védelmet kapnak a fertőzésekkel szemben.

2013. szept. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
57%

A "kérdés" egyértelműen provokáció, az említett kiskutyák jelenleg 8 hetesek, egészségesek, tegnap kapták meg az oltásaikat, most kezdődik a szocializációjuk és tanításuk. A felvetett problémákra válaszolok, mivel nálam vannak ideiglenesben:

1. Luca még karantén alatt volt a szülés idején, tehát nem telt el két hét a megérkezéskor. Ivartalanítva, vagy ivartalanítási kötelezettséggel már gazdát keres, mivel lassan el lesz választva a kicsiktől.

2. A kutyák a zárt udvaron betonon voltak fotózva, 30 fok melegben - kb 2 percig. Infra lámpát valóban nem láttak, mivel a hőség miatt a szuterént kellett kitakarítani és rendbe rakni nekik, mivel a lakásban az anyának és kölykeinek is melege volt. Mellékesen hosszúszőrűek, így 30+ fokban az infralámpa használata nem indokolt.

3. a kedves provokáló kérdező azt is elfelejti, hogy a második alomban az egyik kutyust néhány óránként kecsketejjel etetnek, ami talán értelmezhető gondosságként. Persze agyon is lehetett volna csapni mind a négy kicsit, az talán nem háborítja fel a kérdezőt (akinek mellékesen szintén érdekeltsége van egy fajtamentésben, csak minden eszközt megragad a konkurensnek vélt csapat lejáratására. Fölösleges, közös a cél, a legtöbbször szaporítóktól, menhelyektől elhozott kutyáknak szeretnénk jobb sorsot, mindannyian, minden állatvédő, mentő, fajtamentő. Jó lenne, ha ezt mindenki így érezné.)

4. Az örökbefogadásnál a legfontosabb szempont, hogy a kutya és a gazdijelölt harmóniában legyen, ezért is ez nem egy 10 perces folyamat, hanem beszélgetés, családlátogatás, több találkozó előzi meg az örökbefogadást.

Az anyakutya és a kicsik az alábbi facebook oldalon tekinthetőek meg: [link]

2013. szept. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
27%

13-as válaszadó:


A csivava mentés is küzd, ráadásul most különöse nehéz helyzetben van, több nagyon beteg kutya miatt. Nem, senkinek nem kell egy fillért sem költeni csilivili szarokra, aki kutyát szeretne örökbe fogadni. Ez nem egy profitorientált vállalkozás, minden tagnak sokba kerül, bár rengeteg támogatást kapunk, amit köszönünk, de vannak olyan kutyák, amiknek a kezelése rendkívül drága. Lucának és a kicsinyeinek a költségeit teljes mértékben saját zsebből állom, féregtelenítéseket, oltásokat, kivizsgálásokat, táplálásukat, plusz vidékről autóval hordom őket két hetente egy pesti rendelőbe, ahol a legjobb ellátást kapják. Más tagok ugyanígy beleteszik a saját részüket, nemhogy profitot kivegyenek a mentésből....

2013. szept. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
21%
Egyet értek, a kérdésfeltevés egyértelműen provokáció, és arra megy, hogy rossz hírét keltse a csoportnak. Azért eléggé durva, hogy valakiket azért szid a kedves kérdező, mert helyhiány miatt nem ölnek meg kölyköket, mert ugye itt arra hivatkozott, hogy nem lesz hely a többi kutyának, és azért kellene megölni őket. Szomorú, hogy valakinek ez a legnagyobb problémája, és nem azt nézi, mennyi kutyust mentenek meg, és találnak nekik otthont, hanem azt, hogy mibe lehet belekötni.
2013. szept. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
72%

Amíg nem ismerjük a pontos körülményeket, csak találgatunk.

Nálam is volt már ideiglenesbe fajtamentőktől kutya (nem csivava), és nem biztos, hogy ki tudtam volna akkor fizetni a 20-30 ezer forintos műtétet...

2013. szept. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!