Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két nagytestű kutyánk van....

Két nagytestű kutyánk van. Amikor játszanak se nem hallanak, se nem látnak. Nem szeretném, hogy az éppen most járni tanuló kisfiamst fellökjék. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
2013. szept. 12. 17:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy a kutya "se nem hall, se nem lát"

Ezt úgy hívják, hogy neveletlenség. Ha a kutyáid nem süketek, akkor figyelniük kellene rád. Szólj rájuk erélyesebben, és foglalkozz velük többet. Érd el, hogy tiszteljenek.

2013. szept. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
..illetve a gyereknek is meg kell tanítani, hogy ne menjen vehemensen játszó kutyák közelébe. Én biztos nem engedném oda, az is felelőtlenség ha magára hagyod a kutyákkal. A kutyák őt csak megtűrik most.
2013. szept. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Hovarju ***** válasza:
100%

Ne hagyd felügyelet nélkül a kutyákat a gyerekkel.

Nem tudom, hogy a kutyákat, vagy a gyereket egyszerűbb tanítani, de jó lenne, ha mindegyiknek megtanítanátok, hogy figyeljenek a másikra.

Lakásban játszanak vagy kertben?

2013. szept. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Amíg a kicsi kint van,az egyik kutya kerüljön kennelbe.Két nagy játszó eb,ha belelendül véletlenül is fellökheti a gyereket,nem kell ehhez neveletlennek lenni.Emellett fontos lenne a kerten kívül is lemozgatni a kutyákat.Az sem mindegy,hogy már rég nem lesz felügyelet alatt a gyerek,amikor még nem lehetne biztoságosan kiengedni a nagy kutyák közé egyedül,bár részben nevelés és fajtafüggő is.
2013. szept. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

mint felelős szülő esetleg gondolkodhatnál??

a kutyákat nevelni kell, a gyermeket pedig egyenlőre óvni.

megfelelő nevelés mellett a kutyák lesznek a legjobb bébiszitterek ,természetesen a te vigyázó szemeid előtt!!!

2013. szept. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat!

Viszont úgy érzem, hogy leginkább a 4.választ adó értett meg. Igyekszek pontosítani...de persze lehet, hogy még így is kihagyok valamit...egy 10,5 hónapos kisfiam és két japán akitám van (A kan 4,5 éves múlt, a szuka 2 volt júniusban. A szukát néhány hónapja ivartalaníttattuk, bár ez a jellemén nem változtatott semmit...mondjuk nem is ez volt az elsődleges cél.) Eszem ágában sincs egyedül hagyni a gyerekemet velük (és nem azért mert nem bízok meg bennük)! Úgy gondolom egy gyermeket sem lehet 10-12 éves koránál előbb egyedül hagyni egy kutyával sem!

Nem vagyok önámító, így tudom, hogy biztosan lenne még mit nevelni rajtuk, illetve a kisfiam megszületése óta tény, hogy nincs annyi időm rájuk, de...amúgy napi szinten igyekszem velük foglalkozni (gyerekkel és gyerek nélkül is amikor alszik). A kutyák a kertben játszanak. Amikor még a kisfiam nem született meg, akkor volt olyan, hogy annyira futottak, hogy az egyikőjük (aki előrébb volt és hátrafelé nézett a másikra) nekem szaladt véletlenül. Szóval a kutyák nem direkt akarják fellökni a fiamat, egyszerűen csak annyira belemelegednek a játékba, hogy nem, vagy későn figyelnek. Eddig nem volt mellettük így gyerek és szerintem nem tudják, hogy bajt okozhatnak, ha nem figyelnek futás közben például. Félreértések elkerülése végett találkoztak gyerekekkel (kisebbel is, nagyobbal is), de az más szituáció volt, és csak rövid ideig tartott.

Gondoltam arra, hogy elzárom őket, míg mi kint vagyunk az udvaron, de úgy gondoltam nem jó ötlet mindig különtenni őket (negatív élménytársítás), hiszen az a célom, hogy az eddig is családtagként, de nevezzük inkább falkatagként nevelt kutyákat hozzászoktassam a kisfiúnkhoz. Már kezdetektől igyekszem odafigyelni a fokozatosságra például a kórházból hazajövet megszagolhatták a kicsit és én kint maradtam egy kicsit játszani velük. Aztán volt, mikor odavittem a fiamat hozzájuk és hagytam, hogy megsimogassa őket...ha a kutya odébb állt, akkor hagytuk, nem mentünk utána, ha ütni kezdte az állatokat (neki még nem jó ugyebár a finom motorikája), azt rögtön lereagáltam, hogy nem szabad és nem engedtem, hogy tovább ütögesse őket. Volt olyan is, hogy a kutyáknak pozitív élményük legyen, hogy a kisfiam adta nekik oda a jutalomfalatot, míg Ő persze a karomban volt. A közös sétákat is fontosnak tartom...mondjuk sajnos ezek száma igen lecsökkent, mert Párom 1,5 hónapja minden nap dolgozik és túlórázik, én meg kisgyerekkel és kutyákkal/kutyával nem mertem egyedül elindulni (sok erre sajnos a kóbor kutya)...de erre is igyekszünk hamarosan kitalálni valamit.

Szóval, akkor mit is tehetek? Tanítsak nekik egy új parancsot? Zárjam, vagy ne zárjam őket külön? Későbbiekre gondolva (pl. mikor kisiskolás lesz a gyerekem)kerítsek le most egy kis részt a gyereknek a kertben, ahová a kutyák nem tudnak menni, ha én nem akarom? Felelőtlen szülő lennék? Őszintén szólva nem érzem így, mert pont azért kérdezek, hogy megelőzzem a bajt a későbbiekben és ne hozzak rossz döntést!

2013. szept. 13. 14:49
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem felelőtlenség, hiszen a kutyák előbb voltak mint a gyerek. Fordított esetben könnyebb alkalmazkodni. Azért mert van egy kisebb gyerek a családban, nem kell megválni a kedvencektől és nem is kell nagy változtatásokat eszközölni, és nem is az a veszély, hogy megtámadják, megharapják, hanem, hogy óvatlanul fellökik vagy felugrálnak rá. Utóbbiról le lehet nevelni őket.


Én azt javasolnám, vigyétek el a kutyákat hétvégente egy kutyasuliba amikor a gyerek már rendesen tud járni, beszélni és ott szakszerűbb tanácsokkal el tudnak látni. Ne Alfa kutyaiskolába vigyed ha lehet, mert ott megengedett a kutyák közti konfliktus is és itt ebben az esetben nincs helye az ilyesminek, ha esetenként fizikailag nem nevelhetsz egy kutyát. Anélkül nagyon lassú és macerás.

2013. szept. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Hovarju ***** válasza:

Amit eddig csináltál az szerintem jó. Esetleg megpróbálkozhatnál azzal, hogy egyszerre csak az egyik kutyát engeded ott lenni ahol ti vagytok (addig a másikat elzárod/elkeríted valahová, aztán egy kis idő múlva kutyát cserélsz. A gyermek közelében pedig dicsérsz minden nyugodt mozdulatot. Vagy esetleg az is jó lehet, hogy ha kezdenek belemelegedni a játékban, rájuk szólsz, ha nem hagyják abba, akkor elzárod őket és ha megnyugodtak, akkor visszaengeded őket. Így idővel megtanulják majd, hogy a gyerek mellett nem szabad hancúrozni. Persze azért egy közös játék pl.labda dobálás vagy közös séta (ha a férjed is ráér) beleférhet a dologba.


Remélem sikerül megoldani a dolgot. Boldog gyerek nevelést és kutyázást kívánok !


Írd majd meg bevált-e valamelyik ötlet.


Esetleg hívhatnátok egy házhoz járó kiképzőt, könnyebb úgy segíteni, ha látja az ember mi történik.

2013. szept. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó és utolsó előtti válaszoló!


Köszönöm a biztató szavakat! Szimpatikusak voltak amiket írtatok, így megpróbálom alkalmazni ezeket! Nem tudom mennyire hülyeség, de arra gondoltunk, hogy összeállítanánk nekik egy kutyafutópadot (persze ezzel nem a sétákat és a foglalkozást szeretnénk kiváltani), hogy egy kicsit le tudják vezetni a felesleges energiáikat...

2013. szept. 14. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!