Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik a legnagyob...

Szerintetek melyik a legnagyobb kutyafajta?

Figyelt kérdés

2013. szept. 13. 07:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ír farkaskutya.
2013. szept. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a dán dog.
2013. szept. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Egyértelműen az ír farkas
2013. szept. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nehezedre esne megnézni a korábbi kérdéseket?! Havonta felteszi valaki ezt a bugyuta kérdést!
2013. szept. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Magasságra ír farkas és német dog.

Tömegre angol masztiff és szent bernát-hegyi kutya.

2013. szept. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

[link]


Különböző méretben és külső megjelenését tekintve is változó formában nőnek, attól függően, hogy melyik földrészen, (kaukázus vagy szibéria stb.stb) de fajtára ugyanaz.

Szibériai medveölőnek is nevezik.


Egyszer volt szerencsém "találkozni" közülük eggyel, akkora volt szó szerint mint egy kisborjú, a hajnali szürkületben szinte villámokat szórt a szeme. (Úton voltunk kocsival, megálltunk egy településen, egy ház előtt egy kis pihenőre, no onnét "került elő"!. Nem is sokáig időztünk ott!) :)))

2013. szept. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 ödi2 ***** válasza:

Én az egyik barátom szüleinél találkoztam életem legnagyobb kutyájával, egy sárhegyivel, aminek 98!!! centiméter volt a marmagassága, ami az átlag fölött van legalább 20-25 centivel.

Ebből a vérvonalból hoztam a kölykeimet, csekély 5 évet vártam rájuk...:) Nem bemutatóra, hanem kifejezetten a hagyományosan pásztorkodó életre tartott kutyák, 5 sárhegyi tereli az 1200 birkát és van amikor egyedül is vannak, 2-3 napot...

Szóval akadnak kirívó példányok, ír farkasból és a tibeti masztiffból láttam saját szememmel óriási példányokat, ezek közül a tibeti egy hegyomlásra hasonlított leginkább, majdnem 90 kiló volt és 100 cm körül volt a marmagassága. Elég tiszteletet parancsoló volt az tuti...:D

2013. szept. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=K0TcFT82x6o


Íme, a szibériai medveölő! :)))

2013. szept. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nálunk a közelben lakik egy tibeti masztiff. Akárhányszor elsétál az utcában, mintha egy medve menne el a kapu előtt.

Nem hiszem, hogy létezne nála nagyobb kutyafajta.

2013. szept. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A kaukázusi, a sarplaninac és a tibeti masztiff ugyan a 16 óriás fajta közé tartozik, de mégsem érik el sem marmagasságban, sem tömegben a német dog, ír farkas, angol masztiff méreteket.


A legnagyobb marmagasságú kutya jelenleg egy német dog (az előzők is ebből a fajtából voltak) 112cm marmagassággal. Tömegre a legnagyobb egy angol masztiff volt, több mint 130kg-al. Ezek a kutyák mind 5-7 évig éltek/élnek csupán


A kau, sarp, tibeti masztiff átlagos marmagassága 65-75cm között mozog, a tömegük pedig 45-65kg. Az ennél nagyobb példányok nagyon ritkák és általában lomhák és tömegesek, nem felelnek meg a fajtastandardoknak.

2013. szept. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!