Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lesz baja a kutyusomnak, ha...

Lesz baja a kutyusomnak, ha megeszi a saját kakiját?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy a 9 hetes yorkim megeszi a saját kakiját. Nem lesz ettől baja? Hogy szoktassam le róla? És ha nem vagyunk itthon,és megeszi, mit tegyek??
2009. nov. 3. 22:01
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
talán az okát kéne megtalálni miért eszi meg nemde?! nem gondolod hogy ez nem épp természetes dolog? nem vagyok egy díszkutyatartó de ezt még én is tudom. a kutyák akkor szokták megenni a sajátjukat ha ég a gyomruk. ergo te vagy nem adsz neki elég ételt és vizet, vagy olyanokat adsz amitől sok a sava a kutyádnak. sürgősen változtass ezen.
2009. nov. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
mindig van kint kajája és vize,ne gondold,hogy éheztetem,vagy nem vagyok felelősségteljes kutyatartó! Kizárólag prémium kutyatápot kap,szóval...
2009. nov. 3. 22:09
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Minden kutya megeszi.Talán vidd le,hogy kint végezze el a dolgát.

Meg ne hagyd elötte.Egyébként is irtó büdös.

2009. nov. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
26%
kétlem hogy mindegyik megenné, nekem kinti kutyám van és egyszer sem ette még meg, ha ég a gyomra füvet tép magának. telente pedig gondolom az ételmaradék segít neki ami természetesebb zsírosabb kicsit. ne hurrogjatok le prémium tápon neveltető kutyatartók de így semmi ilyen probléma nem volt a kutyámnak 9 év alatt. azok eszik meg akik nem találnak jobb megoldást. (első volam)
2009. nov. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem vihetem még le, mert 9 hetes,és nincs meg az összes oltása!!
2009. nov. 3. 22:16
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Magától a kakaitól nem lesz baja, csak akkor, ha beteg vagy férges, mert akkor visszafertőzi magát. A lehelete nagyon kellemetlen, és nem túl higiénikus... Akárhányszor meglátod, azonnal szólj rá erőteljesen, hangosan, hogy fúúúj, nem szaabad! Idővel abba fogja hagyni.

A kaki evés egyáltalán nem a gyomorégés miatt van, a mai napig nem tudják az okát, csak találgatások vannak rá, de egyik sem bizonyított. 9 hetes korban én leginkább a mamától eltanult rossz szokásnak mondanám.

Más: a tápot sose hagyd előtte! Naponta 3-4 alkalommal etesd meg, de étel sose maradjon előtte!

2009. nov. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem szokták megenni a kakijukat. Az anyakuyta szokta megenni a kölykökét amíg anyatejet isznak. Ha egészséges akkor baja nem lehet, csak gusztustalan. Amúgy meg le lehet vinni a kutyát ilyenkor is! Ma már azért kicsit lazábbak a kutyatartók. És régebben is levitték, ölben, leraktéák valami tisztább helyen és ennyi. Ez az időszak nagyon fontos a kiskutya életében, nem lehet folyton bezárva, mert nem biztos hogy jót tesz a lelki fejlődésének.

Amúgy nézd meg a Jan Fennel könyvet. Van benne egy kutya aki megette a kakiját. Neki viselkedés problémák voltak a háttérben. De az is lehet hogy nem jó az emésztése? Tehát nem csak a felesleges dolgokat kakilja ki?

2009. nov. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%

Nekem is volt kutyám amelyik megette. Beszéltem több állatorvossal is. Az egyik azt mondta lehet vitamin hiánya van. A másik szerint mivel a kutyáknak rövidebb a bélcsatornájuk nem emésztik meg rendesen a kaját, így marad a székletben tápanyag. A harmadik véleménye az, hogy a tápjukban sok az illatanyag ami a székletben is megmutatkozik, ezzel átveri a kutyát.

Szóval lehet válogatni, de biztos vagyok benne, ha egy negyedik dokival is beszélnék ő egy másik variációt mondott volna.

2009. nov. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!