Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közepes/nagytestű kutyások...

Közepes/nagytestű kutyások mennyire néznek rossz szemmel rátok kutya mérete (esetleg fajtája) miatt?

Figyelt kérdés

Úgy értem,hogy sok helyen a nagyobb testűeket lenézik,meg jobban félnek tőlük.Esetleg megjegyzést kapnak.


Kistestűm van azért kérdézem.:)

Szeretnék majd egy nagytestű kutyát és felszeretnék készülni arra,hogy majd rossz szemmel néznek rám a kutya mérete esetleg fajtája miatt.

A nyáron sok ilyen esettel találkoztam.

Voltunk a Dunaparton nyáron és vittük a Bichonunkat megkérdeztük az ott lévőket zavarja -e kutya,azt mondták nem.Kicsit később megjelent két fiatal egy boxerrel meg egy labradorral és őket meg elküldték,azért jöttek oda mert látták nálunk is van kutya.

El gondolkodtam,hogy milyen rossz lehet,hogy úgy mond előitélettel vannak a nagyobb kutyákra.

Nyílván ha ez esetben vki partra visz egy kutyát az nem egy fenevad.


2013. szept. 14. 16:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy boxerem van. Még amikor csak 6-7 hónapos volt, már akkor is félve néztek rá az emberek, amikor sétáltunk. Mindig vártam, hogy összefutunk kutyás emberekkel, és majd barátkozunk egy kicsit, de a legtöbben átmentek az utca másik oldalára, vagy visszafordultak. Pedig hát a boxer pont nem az a vérengző típus.


De ez valószínűleg azért lehetett (vagyis én így gondolom), mert kisebb városban lakunk, és az emberek nincsenek tisztában a kutyafajtákkal (plusz ezek a dolgok már elég régen történtek). Mindenesetre rosszul esett az ilyen, és teljesen sosem értettem.

2013. szept. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
nekem most van egy 6 hónapos német juhászom és már most félnek tőle , nem mernem tőle bejönni :D pedig nincs ok a félelemre , nem bánt senkit :)
2013. szept. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem több jó tapasztalatom volt nagyobb termetű kutyákkal, sétáltatás közben, mint a kisebbekkel.

Bírok mindenféle kutyát, ha az kedves és jó fej.

A kiskutyám is így van ezzel. Bár ő mindenkit szeret. :D

Én nem találkoztam olyannal, aki előítélettel lett volna egy nagyobb kutyára. Bár egyszer a szomszédnénink beijedt egy udvaron lévő pitbulltól. Aki amúgy békésen nézelődött, míg a hölgy fel nem verte a visítozásával. Hozzáteszem, nem a kutya volt hülye. :*

2013. szept. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
amúgy igen , több jól nevelt nagytestű kutyával találkozik kint az ember mint kicsivel , mivel azért elég izzasztó ha egy nagyobb testű húzza az embert tehát akinek nagyobb testűje van ő meg tesz mindent hogy jól viselkedjenek a kutyája elviszi suliba stb.. de egy kicsinél a többség sz@rik rá babusgatja mindent elnéz neki , gyereke ként kezeli :DDD egyik nap sétáltattam a kutyám és egy szőke lány szintén "sétáltatta" a westijét és a kutya az összes kutyát támadta miközben a csaj a telefonját simogatta és rángatta a kutyát. de még van sok ilyen történetem :)
2013. szept. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát más élmény,ha egy nagyobb kutya rázza rád a vizet,vagy trappol körülötted.Ha neveletlena nagy,sokkal több gondot okoz,mint egy neveletlen kicsi.Ez utóbbit simán kikerülöm vagy elzavarom,ha gondom van vele és a gazdi nem tudja behívni,stb.Egy boxerrel vagy nagyobb kutyával nehezen menne.
2013. szept. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Akiteki ***** válasza:
100%

Fajtája válogatja.

A múltkor jött a vonaton két nagyon helyes jól nevelt stafford 2 lánnyal. Valami iskolás csoport is felszállt, egyből nekiálltak simogatni a kutyákat. A tanárnő meg sikítozott, hogy ilyen kutyákat ne simogassanak.

A kétszer akkora magyar agaramra meg rászól a kalauz, hogy vegyem le a szájkosarat, ne kínozzam vele.

2013. szept. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
4 éve van óriástestű (60-70kg) kutyám, mostmár kettő. Eddig mindössze két beszólást kaptunk, amúgy mindenki kedves és szereti őket. Ezek közül egyik beszólás magának a kutyának szólt, nem a méretének.
2013. szept. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon. Rengeteget tudnék mesélni erről. Az egyik hasonló mint a duna parti eset, csak ez a tiszánál volt. Direkt olyan helyre mentünk ahol kutyákat be lehet vinni. Már volt ott egy borderes mikor megérkeztünk. Nem örült nekünk látszott rajta, odamentünk megkérdezni, hogy akkor biztos, hogy ezen a szakaszon be lehet engedni a kutyát vagy esetleg csak úgy odament és nem küldték el. Azt mondta, hogy mindenki ide hordja a kutyát, de ha kicsit arrébb megyünk akkor az ő kutyájával se lesz konfliktus (ami vicces, mert teljesen barátságos volt a kutyus, tehát egyértelműen arra célzott, hogy a miénkkel lesz baj).Oké messzebb mentünk, kutyák fürödtek, jól elvoltak. Később jött egy pár egy jack russel-el, akkor már ment a hancúr, a kis terrier azért eléggé rápörgött a botokra és akkor morgott, ugatott a mieinkre, de nem volt ezzel baj. A fürdőzők messze voltak, csak láttak és hallottak minket de a rémület rá volt írva az arcukra, hogy úristen a kutyák verekednek, vérfürdő lesz ki tudja még mi. Persze nem verekedtek csak játszottak, de hát mit számít ez. Egyszer csak jött egy ottani srác, nem tudom milyen titulusban vannak ők, nem gátőrök és nem is biztonsági emberek, nem tudom na mindegy és mondta, hogy menjünk el, mert itt kutyák nem fürödhetnek. Nem akartunk balhét, elmentünk, de a terrieresek is mondták, hogy minden évben ide jönnek, minden kutyás ide jön, lehet a kutyáknak ott fürödni, csak gondolom a többi kedves fürdőzőnek nem tetszett, hogy mi is ott vagyunk, pedig az ő gyerekeik visongása sokkal idegesítőbb volt bármelyik kutyánál :S Emberek kikerülnek, képesek utolsó pillanatban átszaladni a négy sávoson, hogy ne kelljen elmenni mellettünk, kapualjba bebújnak, ha kis utca akkor elindulnak inkább gyorsan visszafelé sűrű hátranézések közepette, ölbe kapkodják a kiskutyáikat, parkban ha odamegyünk más kutyásokhoz akkor ha látják, hogy célzottan odatartunk akkor egyesek gyorsan pórázra teszik és már cibálják is elfelé a halálosan nyugis goldenüket, skót juhászukat. Az ott maradottak folyamatosan kérdezgetik, hogy biztos nem lesz baj? Jajj ott a bot a szájában, nem fogja megharapni az övét ha odamegy? Jajj Fifike gyere el onnan, hagyjad őt, bántani fog.Ez normális?Normális, hogy ugat? Harapni fog. (játékra hívó ugatás dobbantásal, köze nincs agresszióhoz) De hát ők harci kutyák nem? Ha bolt előtt állunk akkor csúnyán néznek ránk pedig bőven elférnek. Volt olyan bolt előtt, hogy a nő mikor meglátott minket falba belesimulva akart elmenni mellettünk csak arra nem figyelt, hogy a boltnak fotocellás ajtaja van és mikor kinyílt majdnem beesett, hát az bearanyozta a napomat :D Nagyon idegesítő, nagyon zavaró, főleg, mert a kutyáim meg vannak nevelve, alapvetően barátságosak vagy semlegesek,aki kicsit is ért a kutyák kommunikációjához ( és a többi kutyástól ez elvárható lenne) az láthatja, hogy nyugodtak, játékosak, nem feszültek, nem akarnak ledominálni senkit, emberrel is barátságosak, főleg egyikük, ő bárkinek fél életét adná egy simogatásért és ehhez olyan seggrázás párosul ami semmiképpen nem félreérthető. Sajnálom, hogy sokan ilyen korlátoltak, sajnálom a kutyáimat is a sok elutasítás miatt. Le lehet pontozni,de ez így van.
2013. szept. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

ma 18:42

Vajon én nem tudom jól, hogy folyóvizeinkben csak kijelölt helyen fürödhet ember? Az meg nem sok van.Nem kellett volna elmennetek onnan.

2013. szept. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Valóban, a folyókban nem sok helyen lehet hivatalosan fürdeni. Mindenütt másutt meg fürödhetnek a kutyák is.
2013. szept. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!