Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Játékból kihívnia kutyát?

Játékból kihívnia kutyát?

Figyelt kérdés

Nem várok csodát, nem szeretnék instant megoldást, és nincsenek nagy elvárásaim, DE

van egy kamaszodó, amúgy nem problémás kutyám, aki szépen bejön, viszont néha ha talál egy kutyát, amire nagyon rákattan és mi már haladnánk tovább, akkor leállnak játszani, és észre se veszi, hogy létezem, hiába szólok neki. A kutya még fiatal, tisztában vagyok a korlátaival, de tudnom kéne, hogy ilyenkor mi a helyes lépés:

1) Meg se próbálom behívni. Megvárom, míg befejezi.

2) Odamegyek és helyben büntetem a többször behívás megtagadásért.

3) Máshogy vonom magamra a figyelmet.

4) Bármi más.

A játékkal nincs gondom, de ha feltűnik mögötte egy autó, vagy nagyon messze elszaladnak a játék hevében, akkor be kéne tudnom hívni. Ha csak kutya mellett kell eljönnie hozzám, az megy. De ha játékban van, akkor semmi nem használ.

Mit tegyek, legyek türelmes, és ne büntessek, és majd sok munkával elérem?

Járunk kutyasuliba, majd ott is megkérdezem, de kíváncsi vagyok itt is a véleményekre.

Válaszokat köszönöm, minősítgetéseket rám vagy a kutyámra nem kérnék, és nem megoldás az, hogy a kutya nem tekint falkavezérnek (ugyanis nem így van, csak még tanulnia kell).



2013. szept. 14. 20:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

1) Ez alapszabály, ne hívogasd, ha tudod, hogy nem fog odamenni, semmi értelme.

2) Nem büntetni kell, hanem odamenni, megfogni, és akár kicsit nyakörvnél kiemelve odavinni, ahova hívtad, nem többszöri megtagadás után, hanem az első alkalommal, legalábbis ha azt szeretnéd, hogy elsőre menjen be, és ne azt számolgassa, hogy vajon mennyire komoly már a szándékod. Az ilyen módon teljesíttetett behívás után is rövid dicséret és elengedés következzen, ne azt tanulja meg, hogy a játékból behívás rossz, hanem éppen azt, hogy nem szakad rá az isten haragja tőle, viszont úgyis oda kell mennie, akkor meg már akár megteheti magától is, főleg hogy akkor még nagy dicséretet is kap.

3) Ha működik, csináld. Én például veszélytelen terepen szoktam javasolni, hogy egyszerűen indulj el, akár szó nélkül is, a kutya majd észreveszi, hogy ott hagytad, és hanyatt-homlok rohanni fog utánad. Minél sűrűbben játszod el ezt, annál jobban fog figyelni, hiszen bármikor elindulhatsz nélküle. És ne aggódj, hogy ezzel "elhagyod" őt vagy ilyesmi, mert egy másik kutya sem ugatna neki a tér szélén fél óráig, hanem egyszerűen ott hagyná.

2013. szept. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, hasznos volt. A 2) és 3) is szokott lenni, egyszer a másik kutya gazdájával egyszerűen továbbálltunk, és egy tíz perc után leesett a kutyánknak, hogy jócskán eltávolodtunk...mondjuk ekkor egy bekerített, biztonságos helyen voltunk.

Mai esetnél (nem tudom jól jártam el), odamentem a megtagadás után (talán túl sokat próbálkoztam a behívással, az tényleg nem volt jó), megráztam a grabancát, elindítottam útjára, majd amikor magától bejött, ellöktem, ezt eljátszottam kétszer, majd harmadikra dicsértem.

Utóbbit a népszigetisek javasolták, csak kérdés, hogy jól alkalmaztam-e.

Mondom, pici még, nem vagyok türelmetlen, de jól akarom kezelni, nehogy gond legyen belőle később.

2013. szept. 14. 20:26
 3/21 anonim ***** válasza:

"amikor magától bejött, ellöktem, ezt eljátszottam kétszer, majd harmadikra dicsértem."

Ugyanazért a dologért hol büntetni, hol jutalmazni a kutyát? Akkor mi alapján döntse el szerencsétlen, hogy mit akarsz valójában? Kérdezd meg erről a népszigeteseket, én egyszerűen nem értem a logikájukat :)

2013. szept. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Ez érdekes, én is tükrös vagyok, ilyenről még nem hallottam.

Alapszabály, h bármikor becsekkol a kutya, soha nem büntetjük, sőt jutalmazzuk! Ez lehet akár egy simi vagy jutifalat is.

2013. szept. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Tükör oviban volt ez, többször is előjött, rákérdeztem először, hogy miért kell ellökni magamtól a kutyát, azt a választ adták, hogy erősíti a kapcsolatot. Azóta csak egyszer alkalmaztam (most). De mivel eddig sem voltam róla meggyőződve, inkább elfelejtem.

Köszönöm akumi a hasznos tanácsot.

2013. szept. 14. 20:46
 6/21 anonim ***** válasza:

Nincs mit, sok sikert :) Ha nagyon kölyök, akkor amúgy nem kell erőltetni azt a nyakörves kiemelős témát, neki még türelmesen kell magyarázni :) Ha már kamaszodik, akkor be lehet keményíteni, hiszen ő is azt teszi, de addig csak finoman :)

Ilyenkor érdemes egyébként tovább kérdezősködni a sulin, hogy oké, hogy erősíti a kapcsolatot, de hogyan, milyen alapon, mi zajlik közben a kutyában. Engem legalábbis érdekelne a válasz :D

2013. szept. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Írj nekik, elvileg kulturáltan visszaírnak, nekem legalábbis megtették.

Nem vagyunk népszigetesek, csak az ovi miatt jártam oda, és ott se voltak annyira jó tapasztalataim.

Kamasz, 8 hónapos, de nincs vele sok gond, sőt, valahogy az én kutyám csak javul, remélem ez kamaszkor végéig kitart. :)

2013. szept. 14. 21:09
 8/21 anonim ***** válasza:
Elég érdekes, soha nem hallottam még erről..
2013. szept. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Őőő...hát nem csak kitaláltam, többször is volt ilyen gyakorlat, de ha nem hiszed, járj utána, mint a népmesében.
2013. szept. 14. 22:28
 10/21 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a szavahihetőséged itt a meglepődés tárgya, hanem hogy tényleg képesek ilyet mondani :))
2013. szept. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!